Uchwała, która sugeruje własciwa odpowiedz

Sylwek.sierczynskiSylwek.sierczynski Użytkownik
witam
Szanowni Państwo, jak czytam wielu z Was jest ekspertami w tej dziedzinie i do Was kieruje swoje pytanie
w mojej wspolnocie na wniosek jednego zmieszkancow zostala przygotowana uchwala i puszczona do głosowania, która nie jest zgodna z tokiem myslenia zarzadu, zwiazku z tym została tak przygotowana, ze swojej tresci sugeruje jakie powinno byc stanowisko mieszkancow. czy cos takiego jest dopuszczalne/
dziekuje za pomoc

Komentarze

  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano maja 2017
    Szanowni Państwo, jak czytam wielu z Was jest ekspertami w tej dziedzinie i do Was kieruje swoje pytaniew mojej wspolnocie na wniosek jednego zmieszkancow zostala przygotowana uchwala i puszczona do głosowania, która nie jest zgodna z tokiem myslenia zarzadu, zwiazku z tym została tak przygotowana, ze swojej tresci sugeruje jakie powinno byc stanowisko mieszkancow. czy cos takiego jest dopuszczalne/dziekuje za pomoc
    Jest dopuszczalne oczywiście, ponieważ właściciele mogą uchwalić jaką chcą treść uchwały.
    Jeżeli znajdzie się większość dla nawet "najgłupszej uchwały" to też będzie zgodne z prawem.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    drmdrm Użytkownik
    edytowano maja 2017
    U mnie we wspólnocie gminny administrator praktykuje tzw. ustalenia. I w sprawozdaniu pisze, "wspólnota ustaliła, że [w tym miejscu wstawia co tylko sobie zapragnie i nie ważne czy to jest zgodne z prawem czy też nie i czy w ogóle wspólnota coś ustalała]. I później się powołuje na takie "ustalenia". Brak informacji kto brał udział w ustalaniu, brak głosownia ... wspólnota ustaliła. O "ustaleniach" dowiaduję się z protokołu zebrania - oczywiście będąc na zebraniu za cholerą jakoś nie byłem wstanie usłyszeć tych ustaleń.

    Nawet nie ma czego zaskarżyć bo nie wiadomo co gdzie i kiedy ustalono. Nasz wspaniały administrator tworzy nową autorską wersję UoWL, w której występują uchwały oraz ustalenia :)
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kasander:[/cite]Jest dopuszczalne oczywiście, ponieważ właściciele mogą uchwalić jaką chcą treść uchwały.
    Jeżeli znajdzie się większość dla nawet "najgłupszej uchwały" to też będzie zgodne z prawem.
    Czy aby na pewno?
    Jak przegłosują że wyrzucają sąsiadkę z jej własnego mieszkania, to też będzie to zgodne z prawem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.