dwie wspólnoty, jeden licznik zimnej wody

cashtaneqcashtaneq Użytkownik
Witam,
bardzo proszę o informację, w jaki sposób mogę rozliczać jako zarządca wspólnoty, jeśli na dwa sąsiadujące budynki przypada tylko eden licznik wody?
Czy ktoś miał już podobne doświadczenia?

Komentarze

  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cashtaneq:[/cite]Czy ktoś miał już podobne doświadczenia?
    Niestety, nie. Ale... ja nie jestem zarządcą.
    Jednak sprawa wydaje się prosta, o ile są pieniądze i możliwości techniczne. Zainwestujecie w przeróbkę instalacji wodnej i załóżcie sobie indywidualny licznik wody. Samodzielni, samorządni, niezależni - prawie jak sądy będziecie. :cool:
  • Opcje
    cashtaneqcashtaneq Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo miła, kąśliwa odpowiedź. Jak prawie każda na tym forum.
    Czasem mam wrażenie że to forum istnieje tylko po to, aby takie osoby jak kaskader mogły polować na osoby mało doświadczone, ciekawe czy po prostu źle zadające pytanie wylewać wiadra pomyj i tym samym łechtać swoje wybujałe ego.
    Poczułeś się lepiej?

    W mojej wspólnocie są 2 budynki, natomiast licznik główny do wody jest tylko 1. Ciekawi mnie, w jaki sposób rozlicza się taką sytuację między wspólnotami.
    Czy jedna wystawia drugiej refaktury, np. na podstawie sublicznika lub sumy zużycia odczytu z liczników w poszczególnych, czy może jakoś inaczej? Czy w takim razie, jeśli wspólnota z licznikiem wystawia FV tej bez licznika musi się rozliczać z podatku VAT?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cashtaneq:[/cite]W mojej wspólnocie są 2 budynki, natomiast licznik główny do wody jest tylko 1. Ciekawi mnie, w jaki sposób rozlicza się taką sytuację między wspólnotami.

    Czy jedna wystawia drugiej refaktury, np. na podstawie sublicznika lub sumy zużycia odczytu z liczników w poszczególnych, czy może jakoś inaczej?
    Czy w takim razie, jeśli wspólnota z licznikiem wystawia FV tej bez licznika musi się rozliczać z podatku VAT?
    no widzisz sam sobie odpowiedziałeś ,
    jedna wspólnota obciąża drugą na podstawie pod-licznika (drugiego wodomierza) zainstalowanego na "odejściu" ZW do drugiego budynku .
    W tej sprawie powinno być spisane porozumienie między wspólnotami.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    W mojej wspólnocie są 2 budynki, natomiast licznik główny do wody jest tylko 1
    Refaktury w jednej wspólnocie?
    cashtaneq - jedna wspólnota, jedno rozliczenie. Nie ma znaczenia liczba budynków, zasady pokrywania uchybu powinny być jednakowe dla wszystkich.
    W tytule wątku dwie wspólnoty, w treści jedna.

    Kasander ma rację - musisz szybko się nauczyć choćby podstaw, bo narazisz twojego pracodawcę (wspólnotę) na duże kłopoty.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koziorozka:W tytule wątku dwie wspólnoty, w treści jedna.
    No, właśnie, właśnie... Jeśli ktoś ma problem ze sformułowaniem problemu, to może nie warto odstawiać charytatywnego baletu po batmańsku? :tooth:
  • Opcje
    cashtaneqcashtaneq Użytkownik
    edytowano listopada -1
    LUDZIE ja się pytam z czystej ciekawości a tu od razu złowieszcze metafory o chirurgach i narażanie na kłopoty pracodawcę?

    ...znowu nieprecyzyjnie się wyraziłem, są dwie wspólnoty X i Y.
    W X jest licznik wody, w Y nie ma, bo cała woda idzie przez Wspólnotę X.
    Jedyną interesującą mnie kwestią było to, w jaki sposób pogodzić tę sytuację i prawidłowo rozliczyć OBIE Wspólnoty oraz to jak rozliczyć potem podatek VAT.

    KubaP - dziękuję za zrozumienie, bo na tym forum nie da się o nic zapytać bez obaw, że od razu TURBOSPECJALIŚCI popatrzą na Ciebie z góry i zaczną gnoić.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] cashtaneq:[/cite]bo na tym forum nie da się o nic zapytać bez obaw, że od razu TURBOSPECJALIŚCI popatrzą na Ciebie z góry i zaczną gnoić.
    Boże.... Jaki wrażliwy zarządca.... :eek: Pierwszy raz takiego spotykam! Płonę... Wzdycham... :shamed:
  • Opcje
    cashtaneqcashtaneq Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Staram się być elastyczny i dopasować do poziomu wypowiedzi - idzie mi coraz lepiej!
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] cashtaneq:[/cite] idzie mi coraz lepiej!
    Nie wątpię. Zwłaszcza w kwestii wody i jej rozliczeń... Podobnie jak temu Arabowi - obejrzyj :

    http://niezlomni.com/wyznawca-islamu-prostym-przykladzie-obala-wiesz-o-astronomii-sprobuj-sie-smiac-wideo/

    :tongue: :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hanuś co ty czytujesz , mało ci chłopaków w kraju? :wink:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] KubaP:[/cite]Hanuś co ty czytujesz , mało ci chłopaków w kraju? :wink:
    Chyba źle zrozumiałeś moją odpowiedź dla cashtaneq, ponieważ pytasz bez związku z sytuacją. Trzeba było przed wycięciem wpisów przeczytać ze zrozumieniem.
    Ach... Zapomniałabym, po starej znajomości, zamiast podziękowań:
    :cactus2: :cactus1: :cactus2:

    Wspomogę Cię jeszcze w podziękowaniach dla elastycznego i świetnie dopasowującego się zarządcy, któremu idzie coraz lepiej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] Haneczka:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]Hanuś co ty czytujesz , mało ci chłopaków w kraju? :wink:
    Ach... Zapomniałabym, po starej znajomości, zamiast podziękowań:
    :cactus2: :cactus1: :cactus2:
    kaktus to piękna roślina , każdą suszę przetrzyma szampan.gif


    18881746_1147111178767485_8148168776976973365_n.jpg?oh=4707100b6f82009241ff01b70d77ee6c&oe=59E6FEE3
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    Cashtaneq: Bardzo miła, kąśliwa odpowiedź. Jak prawie każda na tym forum.
    Czasem mam wrażenie że to forum istnieje tylko po to, aby takie osoby jak kaskader mogły polować na osoby mało doświadczone, ciekawe czy po prostu źle zadające pytanie wylewać wiadra pomyj i tym samym łechtać swoje wybujałe ego.
    Poczułeś się lepiej ?
    Do kogo był skierowana ta wypowiedź, do Haneczki ?
    Koziorozka: Kasander ma rację - musisz szybko się nauczyć choćby podstaw, bo narazisz twojego pracodawcę (wspólnotę) na duże kłopoty.
    W czym ma rację, bo nie mogę się doszukać ?
    Kasander: Admin - proszę reagować jak nakazuje Regulamin Forum gdy użytkownik cashtaneq - bezpodstawnie, łamiąc tenże Regulamin usuwa posty innego użytkownika !
    Teraz się wyjaśniło, że to uczestnik forum Cashtaneq, tak gmatwa postami.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] KubaP:[/cite] kaktus to piękna roślina , każdą suszę przetrzyma szampan.gif
    Przetrzyma, przetrzyma... jak się wcześniej nasączy.
    Może Ty jesteś ze Starego Sącza?
    Sącz stary, sącz... :cool:
    [cite] KubaP:[/cite]18881746_1147111178767485_8148168776976973365_n.jpg?oh=4707100b6f82009241ff01b70d77ee6c&oe=59E6FEE3
    Kubuś, to Ty po nasączeniu??? :shocked: :bigsmile:

    Nowy doklejony: 03.06.17 12:20
    [cite] elan124:[/cite]Do kogo był skierowana ta wypowiedź, do Haneczki ?
    Nie-e. To wynika z chronologii wpisów... Ja to wiem i Ty to wiesz, doskonale. :cool: Tak więc... nie sącz tu takich zaczepnych sugestii. :tooth:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] Haneczka:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]18881746_1147111178767485_8148168776976973365_n.jpg?oh=4707100b6f82009241ff01b70d77ee6c&oe=59E6FEE3
    Kubuś, to Ty po nasączeniu??? :shocked: :bigsmile:
    czasami i tak bywało ... :shamed:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.