Box garażowy

szkrabekszkrabek Użytkownik
edytowano czerwca 2017 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy ktoś orientuje się czy box garażowy można zabudować tak by nikt nie widział co się w nim znajduje?
Słyszałam,że jest to niezgodne z przepisami p.poż.
Proszę o podpowiedź.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jesteś wyłącznym właścicielem tego miejsca ? Czy garaż jest odrębnym lokalem ? Ma swoją księgę wieczystą ? Postudiuj sobie:
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/3425/samowolne-zabudowanie-boksu-w-garazu-wielostanowiskowym/
    https://forum.zarzadca.pl/wiki/garaz
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] szkrabek:[/cite]Czy ktoś orientuje się czy box garażowy można zabudować tak by nikt nie widział co się w nim znajduje?
    Słyszałam,że jest to niezgodne z przepisami p.poż.
    a może chodzi o miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym?.

    Dla mnie boks garażowy, to miejsce postojowe wydzielone "trwale" np. siatka ogrodzeniową.
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestesm wlascicielem m-ca postojowego w garazu wielostanowiskowym.Garaz posiada odrebna ksiege wieczysta.Obok mojego m-ca znajduje sie box garazowy sasiada, ktory trzyma tam nie wiadomo co..Ostatnio na moim m-cu byla spora oleista plama ktora wydobyla sie z tego boxu.Plama mimo iz byla czyszczona dwukrotnie-nadal wychodzi.Sasiad po tym szczelnie obudowal sobie box. Mam podejrzenia ze moze to byc ropa..
    Pytanie czy sasiad mogl go obudowac?
    Box jest wykonany z siatki.
  • Opcje
    kankokanko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wydaje mi się, że są dopowiednie regulacje, dodatkowo przeszkadza to innym użytkownikom. Wszystko zależy jak to zrobił.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    Wyodrębniona hala garażowa - regulaca ogólna kc. jako punkt wyjścia.

    Art. 201. Do czynności zwykłego zarządu rzeczą wspólną potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli. W braku takiej zgody każdy ze współwłaścicieli może żądać upoważnienia sądowego do dokonania czynności.

    Art. 202. Jeżeli większość współwłaścicieli postanawia dokonać czynności rażąco sprzecznej z zasadami prawidłowego zarządu rzeczą wspólną, każdy z pozostałych współwłaścicieli może żądać rozstrzygnięcia przez sąd.

    Czyli najpierw sąsiad powinien był wystapić o zgodę do pozostałych włascicieli na zabudowę miejsca.
    A gdyby jakis cudem ją dosta,ł to moim zdaniem, zastosowanie miałby od razu art. 202.

    A sąd dodatkowo dopatrzyłby sie uchybień związanych z wymogami prawa budowlanego. I to jest dalsza bajka, bo zaczęłoby się badanie, czy ten boks jest obiektem budowlanym i szukanie naruszeń przepisów p.poż.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] szkrabek:[/cite]Jestesm wlascicielem m-ca postojowego w garazu wielostanowiskowym.
    Garaz posiada odrebna ksiege wieczysta.
    Obok mojego m-ca znajduje sie box garazowy sasiada,
    Box jest wykonany z siatki.
    czy na ten boks garażowy nie ma wyodrębnionej księgi?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    KubaP: Czy na ten boks garażowy nie ma wyodrębnionej księgi ?
    Szkrabek: Garaż posiada odrębną księgę wieczystą
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Czy na ten boks garażowy nie ma wyodrębnionej księgi ?
    Szkrabek: Garaż posiada odrębną księgę wieczystą
    no i co z tego elanku124? co w tym takiego śmiesznego czy gorszącego?

    :zakaz: Może być tak, że do boksu garażowego, wjeżdża się z hali - garażu wielostanowiskowego i może on być odrębnym "lokalem" (boks garażowy), jak jest wygrodzony trwale ...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z pewnością tak JEST !!! :tongue: tym bardziej, że Szkrabek jest:
    Szkrabek: Jestem wlaścicielem miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Czy na ten boks garażowy nie ma wyodrębnionej księgi ?
    Szkrabek: Jestesm wlascicielem m-ca postojowego w garazu wielostanowiskowym. Garaz posiada odrebna ksiege wieczysta.
    gdzie tu mowa o boksie garażowym? :fierce:
    :zakaz: Może być tak, że do boksu garażowego, wjeżdża się z hali - garażu wielostanowiskowego i może on być odrębnym "lokalem" (boks garażowy), jak jest wygrodzony trwale ...
    
    (...)
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    kopypajstkopypajst Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie. W takim przypadku nie możesz go tak odgrodzić :P
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Garaż stanowi przedmiot współwłasności, przy czym poszczególnym współwłaścicielom, poza udziałem w częściach ułamkowych, przysługuje jedynie prawo do wyłącznego korzystania ze ściśle określonych miejsc. Zabudowa, jako czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, wymaga ich zgody. Zastosowanie mają
    cytowane powyżej przepisy kodeksu cywilnego.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.