Nie kosimy traw

KubaPKubaP Użytkownik
edytowano czerwca 2017 w Zarządzanie Nieruchomościami
DC9r6RaXcAAn6ad.jpg:large

Komentarze

  • Opcje
    ijanijan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najlepiej nie oddychamy bo zatruwamy powietrze a inne owady chcą żyć!!!!!!
  • Opcje
    orgorg Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To taki trochę ekoterror.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale... uprawniony :bigsmile:
  • Opcje
    fortelfortel Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    A ja zgadzam się z tymi tezami na tej zielonej karcie. W szczególności co do oszczędności paliwa i zanieczyszczania środowiska. Dodałbym jeszcze ulga w hałasie. Od razu też przypominają mi się dmuchawy do "zamiatania" liści... przecież tego powinni zakazać. Spaliny i potworne wycie. Co takiego stałoby się, gdyby używać po prostu poczciwych, cichych i ekologicznych mioteł? Niewiele mniej efektywnych od dmuchaw, o ile w ogóle mniej.

    He, he... Znalazłem przy okazji: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/25/czyste-ku-wa-niebo-nad-sosnowcem-i-nad-wszystkimi-polskimi-miastami/
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podoba mi się sposób informowania - lekko, ale konkretnie.
    Bez zadęcia typu "z uwagi na występowanie... organ ważny dużymi literami podjęto decyzję..."
  • Opcje
    fortelfortel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak na browar przystało...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] fortel:[/cite]A ja zgadzam się z tymi tezami na tej zielonej karcie.
    Co takiego stałoby się, gdyby używać po prostu poczciwych, cichych i ekologicznych mioteł?
    Niewiele mniej efektywnych od dmuchaw, o ile w ogóle mniej.
    a Ty byś machał taką "cichą, brzozową miotłą"?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Podoba mi się sposób informowania - lekko, ale konkretnie.
    Taka forma informacji jest dopuszczalna raczej w przyjazno-towarzyskich relacjach.
    [cite] koziorozka:[/cite]Bez zadęcia typu "z uwagi na występowanie... organ ważny dużymi literami podjęto decyzję..."
    Albo informacja jest poważna i konkretna, albo.... lekka, łatwa i przyjemna, a wręcz frywolna, a nawet... na bani. Wszystko zależy od okoliczności i do jakiego grona osób jest kierowana.
  • Opcje
    abemyxabemyx Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może lepiej kosić sierpem? :D
  • Opcje
    fortelfortel Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] KubaP:a Ty byś machał taką "cichą, brzozową miotłą"?
    Tak, machałbym chętniej niż spalinową dmuchawą bo to i więcej wysiłku na świeżym powietrzu i zdrowiej dla mnie i dla otoczenia. No i taniej.
  • Opcje
    aplateaplate Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Też nie rozumiem tych dmuchaw. nie jest to jakoś bardzo wygodne w użytkowaniu, a moim zdaniem mniej skuteczne od zwykłych mioteł.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] fortel:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]a Ty byś machał taką "cichą, brzozową miotłą"?
    Tak, machałbym chętniej niż spalinową dmuchawą bo to i więcej wysiłku na świeżym powietrzu i zdrowiej dla mnie i dla otoczenia. No i taniej.
    klawiaturą fajnie rzuca się oświadczenia , zapraszam cię , u mnie jest do pozamiatania na jesień ok 1,2 ha obsadzone klonami ...:wink:
  • Opcje
    fortelfortel Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    Podtrzymuję, że taka dmuchawa nie jest (o wiele) efektywniejsza od miotły. Jeżeli nawet miałby pracownik dłużej wykonywać pracę z miotła niż z dmuchawą, to niech robi to nieco dłużej i koszty nie powinny być większe, bo paliwo przecież kosztuje.

    Jesienna praca z miotłą nie jest mi obca u rodziców na posesji. Jak i z grabiami na trawniku gdzie miotła na nic.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    czyli zapał słomiany jak u wielu polaków, już mi nic więcej nie trzeba ...
    taka dmuchawa nie jest (o wiele) efektywniejsza od miotły.
    - zwłaszcza na trawnikach ,miotła spisuje się lepiej niż dmuchawa? ciekawy pogląd . Ok.
    Jeżeli nawet miałby pracownik dłużej wykonywać pracę z miotła niż z dmuchawą, to niech robi to nieco dłużej i koszty nie powinny być większe, bo paliwo przecież kosztuje.
    ciekawe podejście ... czy nie wiesz, że w kalkulacji / kosztach najdroższa jest ROBOCIZNA ? mimum 13 zł/ h
    Jesienna praca z miotłą nie jest mi obca u rodziców na posesji. Jak i z grabiami na trawniku.
    20 m2 czy 1,2 ha? :wink:
  • Opcje
    fortelfortel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie, na trawnikach dobrze spisują się grabie o czym wspomniałem. Co do robocizny, też już pisałem. A przyglądałeś się kiedyś dłużej pracy z dmuchawą przeciwko liściom? Ja bardzo często, stąd takie moje uwagi.

    Nowy doklejony: 29.06.17 16:34
    Koszt paliwa na godzinę takiego pracy takiego "odkurzacza" to ok. 3 zł.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    fortel: Koszt paliwa na godzinę takiego pracy takiego "odkurzacza" to ok. 3 zł.
    Nie wspominając o serwisie, naprawach i przeglądach, a nade wszystko o kosztach amortyzacji sprzętu. Wystarczy porównać koszt zakupu grabków, czy miotły z kosztem zakupu dmuchawy.
    KubaP: zwłaszcza na trawnikach ,miotła spisuje się lepiej niż dmuchawa? ciekawy pogląd .
    U mnie z trawników usuwa się liście za pomocą grabii. Ja też nie rozumiem idei rozdmuchiwania liści oraz śmieci i wzniecania przy okazji ton pyłu i kurzu. Nie zaobserwowałem też, żeby to było szybsze, efektywniejsze i skuteczniejsze od tradycyjnego grabienia. Niech wymyślą jakiś megaodkurzacz w miejsce tych dmuchaw, to wtedy zamiast dmuchania będzie zasysanie do zbiornika i będzie ok.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Duże firmy sprzątające kalkulują. Lepiej im zatrudnić jedna osobę na 13 pln/h z dmuchawą niż z dwie osoby z grabiami.
    I tak robią.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    Albo informacja jest poważna i konkretna, albo.... lekka, łatwa i przyjemna
    Niniejszym informuję, że przedstawiona powyżej dychotomia nie spełnia warunków poprawności podziału logicznego.
    Moja wersja: poważna, konkretna może być równocześnie lekka, łatwa i przyjemna.
    Poza tym szacunek nadawcy dla odbiorcy wyraża się m.in. w formie przekazu. Powinna być przyjazna a zadęcie takie nie jest.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] wp44:[/cite]
    KubaP: zwłaszcza na trawnikach ,miotła spisuje się lepiej niż dmuchawa? ciekawy pogląd .
    U mnie z trawników usuwa się liście za pomocą grabii.
    Ja też nie rozumiem idei rozdmuchiwania liści oraz śmieci i wzniecania przy okazji ton pyłu i kurzu.

    Nie zaobserwowałem też, żeby to było szybsze, efektywniejsze i skuteczniejsze od tradycyjnego grabienia. Niech wymyślą jakiś megaodkurzacz w miejsce tych dmuchaw, to wtedy zamiast dmuchania będzie zasysanie do zbiornika i będzie ok.
    punkt widzenia zależy od siedzenia ... u mnie dmuchawa się sprawdza 2 godziny i teren zrobiony

    [cite] blazejh:[/cite]Duże firmy sprzątające kalkulują. Lepiej im zatrudnić jedna osobę na 13 pln/h z dmuchawą niż z dwie osoby z grabiami.
    I tak robią.
    u mnie to 5 osób z grabiami byłoby za mało i robiłyby ten teren ze dwa dni.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano czerwca 2017
    [cite] KubaP:[/cite]u mnie dmuchawa się sprawdza 2 godziny
    Super. :thumbup: :bigsmile:
  • Opcje
    monika13monika13 Użytkownik
    edytowano lipca 2017
    Nowa w WM. takie pytanie... na naszym terenie wspólnoty kosiła trawę jedna firma. Teraz po zebraniu wspólnoty przegłosowano 7:5 , aby zmienić osobę koszącą, która podała sporo większą cenę. Ale nowi mieszkańcy we wspólnocie z wyższym budżetem i poszło. Co mają i mogą zrobić osoby przegłosowane. Czy musimy ponosić te wyższe koszty. Bardzo proszę o odpowiedź:
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.