wynagrodzenie zarzadu, sposob glosowania

amberamber Użytkownik
edytowano listopada 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam!
W tym tygodniu w mojej wspolnocie zostal powolany zarzad (przejecie wladzy od developera).
Moje pytanie, jest 5 czlonkow zarzadu w jaki sposob glosuja nad uchwalami? Wiekszascia glosow? czyli 3 jest za 2 przeciw i uchwala przechodzi? jak to wyglada prawnie?
Ile zarabia czonek zarzadu? chodzi mi o konkretne liczby, wspolnota liczy 50 mieszkan.
Pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    jQjQ Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] amber:[/cite]
    Ile zarabia czonek zarzadu? chodzi mi o konkretne liczby, wspolnota liczy 50 mieszkan.
    Pozdrawiam.

    To u was ludzie zgłaszali się do zarządu, żeby zarabiać? Powodzenia ...
  • Opcje
    amberamber Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jQ:[/cite]
    [cite] amber:[/cite]
    Ile zarabia czonek zarzadu? chodzi mi o konkretne liczby, wspolnota liczy 50 mieszkan.
    Pozdrawiam.

    To u was ludzie zgłaszali się do zarządu, żeby zarabiać? Powodzenia ...
    nie jest wykluczone ze beda pobierac jakas kase dlatego interesuje mnie jakie to sa liczby...
    jak z tym posobem uchwalania sprawa wyglada ?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jest 5 czlonkow zarzadu w jaki sposob glosuja nad uchwalami?
    Uchwały podejmują właściciele lokali, a nie zarząd. Zasady dokonywania wewnętrznych uzgodnień w zarządzie (dochodzenie do wspólnej decyzji) nie są regulowane przez prawo. Możecie to uregulować w regulaminie pracy zarządu.

    Członkowie zarządu mogą zarabiać tyle, na ile się zgodzą właściciele lokali.
    Art. 28. Właściciel lokalu pełniący obowiązki członka zarządu może żądać od wspólnoty wynagrodzenia odpowiadającego uzasadnionemu nakładowi pracy.
  • Opcje
    kaniuszakaniusza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jestem członkiem zarządu dwa lata temu wspólnota uchwaliła ,że przeznacza na wynagrodzenie zarządu 600zł miesięcznie niezależnie czy jest członków zarrządu
    2 czy 6. w naszym bloku jest 90 rodzin i niema chętnych do zarządu.Teraz jest nas dwie i są problemy bo 3 osoby nie zyczą sobie żeby zarząd był opłacane. to ja
    dziękuję ,dlaczego mam ponosić koszty dla całej Wspólnoty z własnej kieszani (telefon, przejazdy nie mówiąc o nerwach i czasie )jestem aktywnie działającym członkiem Wspólnoty w dzień i w nocy. to nie jest wynagrodzenie tylko zwrot kosztów (w moim przypadku)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do zwrotu kosztów (uzasadnionych) masz święte prawo i bez uchwały o wynagrodzeniu dla członków zarządu. Jeśli zaś jest taka uchwała, to wynagrodzenie przysługuje Ci OPRÓCZ zwrotu kosztów. Wynagrodzenie jest za Twoją pracę, poświęcenie czasu wolnego, za dyspozycyjność i branie odpowiedzialności za sprawy wspólnoty - to nie jest zapłata za rachunki.

    3 osoby na 90 lokali - w czym problem? Przecież uchwała nadal obowiązuje? Czy oczekujesz, że zawsze we wszystkim będziecie jednomyślni? Będziesz się martwić, jeśli tych trzech właścicieli przekona większość i przeforsuje uchwałę o pozbawieniu zarządu wynagrodzenia. Póki co - psy szczekają, a karawana jedzie dalej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.