wymiana rury pionowej należącej no części wspólnej

ina3232ina3232 Użytkownik
edytowano listopada 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Proszę o informację. Dwa lata temu zostaliśmy zalani przez sąsiadkę (zator w rurze kanalizacyjnej) "Spece" postanowili rozkuć ścianę u mnie w łazience sądząc, ze to na wysokości mojego mieszkania znajduje się "czop". Jak się okazało(stare budownictwo)- rura przebiegająca w mojej ścianie nie jest pionem sąsiadki z góry. Panowie przeprosili i poszli.Udało im się osunąć zator przepychając go z innego mieszkania z góry. Udało mi się odzyskać część wydanych pieniędzy na doprowadzenie łazienki do poprzedniego stanu z ubezpieczenia sąsiadki, gdyż pani zarządca wspólnoty uznała, że nie mając pewności gdzie był zator-szkody nie pokryje. Wiem, ze jeśli w rurze wspólnej- to odszkodowanie powinnam dostać z ubezp. wspólnoty. Teraz sytuacja się powtórzyła. W poniedziałek mają przyjść panowie rozbijać ścianę, bo wg. ich obliczeń ten "właściwy" pion też przebiega za moja ścianą tylko w innym miejscu. Aż boje się ich wpuścić do mieszkania, tyle, ze tym razem mają wymienić ten felerny pion. Wiem, ze nie mogę sie przeciwstawić chęci wymiany pionu, ale czy jako mieszkaniec wspólnoty mam w ręku jakieś "instrumenty", które w razie kolejnych "złych obliczeń" pomogą mi przywrócić poprzedni stan łazienki? W przypadku wymiany pionu we wspólnocie kto pokrywa szkody w mieszkaniach prywatnych. Dodam, że u mnie przepływy w rurze są bez zastrzeżeń, ale wiem, ze sąsiadce nade mną ciężko jest chwilowo bez wody...

Komentarze

  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy ci ,,spece" to firma którą wybrał zarząd i podpisał jakąś umowę na dokonanie tej czynności? bo jeżeli to ci sami co poprzednio, to nie ma pewności, że tym razem się nie mylą.
    Pani zarządca ma pewność, że tam właśnie jest usterka?, bo jak nie to znowu problem.
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja bym spróbował tak:

    -dowiedzieć się kto jest ubezpieczycielem wspólnoty i czy usuwanie takiej szkody jest w pakiecie
    -od ubezpieczyciela pobrać druk likwidacji szkody
    -zarządca potwierdza szkodę z winy wspólnoty w mieszkaniu (awaria na częściach wspólnych) na druku ubezpieczyciela
    -po potwierdzeniu szkody przez zarządcę zanosisz druk do ubezpieczyciela.
    -przychodzi likwidator szkody od ubezpieczyciela i ocenia straty
    -czekasz na przelew odszkodowania

    Mi tak zwrócono z ubezpieczenia wspólnoty po zalaniu z pionu wspólnoty, a samo mieszkanie nie było ubezpieczone. https://forum.zarzadca.pl/discussion/593/odszkodowanie-za-zalanie-mieszkania/#Item_0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.