Uchwały właścicieli lokali ... Kto ma pisać?

KubaPKubaP Użytkownik
- Czy właściciel lokalu może tylko zgłosić "pomysł na uchwalę", czy powinien przedstawić projekt treści uchwały oraz skutki finansowe z nią związane ?

Komentarze

  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Moim zdaniem może zrobić jedno i drugie.Jeśli pisze właściciel to zarząd ( moim zdaniem) powinien ( nie wiem czy ma obowiazek) sprawdzić treść pod względem zgodności z prawem ogolnym.
    Jeśli przedstawia tylko pomysł to zarządca powinien przedstawić projekt treści uchwały zgodny z oczekiwaniami pomysłodawcy.
    Zarzad nie może bowiem wymagac od pomysłodawcy umiejętności precyzyjnego określenia treści uchwaly.
    UoWL nie odnosi sie do tego zagadnienia. Można także skorzystać z ...pomocy prawników :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Moim zdaniem może zrobić jedno i drugie.Jeśli pisze właściciel to zarząd ( moim zdaniem) powinien ( nie wiem czy ma obowiazek) sprawdzić treść pod względem zgodności z prawem ogolnym.
    a dleczego tylko prawem ogólnym a nie lokalnym ? :wink:

    [cite] tajfun:[/cite] Jeśli przedstawia tylko pomysł to zarządca[Zarząd] powinien przedstawić projekt treści uchwały zgodny z oczekiwaniami pomysłodawcy.
    Hmm ... czyli ty uważasz, że wnioskodawca ogranicza sie do krytykowania i zwalniasz go z odpowiedzialności za skutki wdrożenia jego pomysłu. Ciekawy pogląd tylko dokąd to doprowadzi?

    [cite] tajfun:[/cite] Zarzad nie może bowiem wymagac od pomysłodawcy umiejętności precyzyjnego określenia treści uchwaly.
    UoWL nie odnosi sie do tego zagadnienia. Można także skorzystać z ...pomocy prawników :bigsmile:
    ... a dlaczego Zarząd WM nie może,? ja uważam wprost przeciwnie, że jest to jego obowiązkiem ... ja jako współwłaściciel mam prawo żądać od pomysłodawcy przedstawienie sprawy od A do Z. .
    Bo w szczegółach/wycenie tkwi sedno. W ten sposób populistów się eliminuje, a zdobywa " Fachowców" :bigsmile:
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba. Mam pytanie . Dlaczego w UoWL jest zapis że wspolnota powinna podjąć uchwałę o sposobie rozliczeń pozaksięgowych?
    Jestem pewny że nie wiesz. A ja wiem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Kuba. Mam pytanie . Dlaczego w UoWL jest zapis że wspolnota powinna podjąć uchwałę o sposobie rozliczeń pozaksięgowych?
    Jestem pewny że nie wiesz. A ja wiem.
    Jak wiesz, toś jest chwat.

    Pochwal się nam wszystkim
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Pochwal się nam wszystkim
    Wszystkim to nie muszę , bo wiedzą.
    Dyskusja z toba jest trudna nie tylko dla mnie.Prowokujesz nie do dyskusji tylko kłótni. Po co? Lubisz to?
    Jest zebranie . Wstaje jakiś właściciel i mówi że trzeba założyć słupki na ciągu pieszym , bo parkują samochody.I to wszystko . Jeśli inni go popieraja ( chociaż wcale nie muszą) to zarządca pisze projekt uchwały i poddaje ja pod głosowanie . A nie zadaje głupkowate pytanie Jak by pan ją sformułował i jakie to będą skutki finansowe.Od tego on jest jak d... od s... i za to mu się płaci. Podobnie członkowie zarzadu. Jak nie umieja pisać i czytać to niech " noszą wpreczki".
    A jeśli jakiś właściciel chce sam przedstawić projekt w takiej formie jaką uważa za stosowna to niech to zrobi. I to wszystko. A jak chce to zrobić zgodnie z UpWLto zbiera 10% udziałów itd..
    Tych 12 właścicieli ( w przypadku mojej wspolnoty) jak się pod tym projektem podpisuje to chyba go czyta .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.