Uchwała niezgodna z prawem .. lecz obowiązuje.

tajfuntajfun Użytkownik
Założyłem ten wątek , ponieważ nie do końca kumam to "prawo lokalne".
Posłużę się moim przykladem. Sąd w uzasadnieniu mojego pozwu podkreślił że w pierwszym rzędzie rozpatrzył , czy pozew został wniesiony w ustalonym przez UoWL terminie.
Gdyby ten termin został przekroczony sad w ogóle nie rozpatrzył by pozwu lecz go odrzucił.
Ale pozew został wniesiony w terminie i sąd wydał orzeczenie że w konkretnym stanie faktycznym mojej wspolnoty koszty mediów nie zalicza sie do kosztów NW.
OK. Ale obok mojej wspolnoty jest 6 takich samych wspólnot i w nich to orzeczenie nie funkcjonuje.

I teraz jak to jest? Mój pogląd jest nastepujący:
W mojej wspolnocie ta uchwała jest niezgodna z prawem ( tak orzekł bowiem sąd). Natomisat w pozostałych wspolnotach ta sama uchwała jest zgodna z prawem.Można domniemywać , przypuszczać podejrzewać że jest ona niezgodna z prawem w tych wspolnotach. Można nawet głośno mówić że jest niezgodna z prawem. Ale to nie ma żadnego znaczenia prawnego. Ta uchwała w tych wspolnotach obowiązuje.
I to jest ten " smaczek " prawa lokalnego.
Dlatego gdy Kuba piszesz o tym rozdzieleniu FR na poszczególne bloki, że administrator ma rację ,to mam wątpliwości . Ten administrator powinien bowiem respektować tą uchwałą.
No to jak to jest?

Ps. Najbardziej mnie wk...a, jak administrator twierdzi że nie będzie wykonywał uchwały bo jest ona niezgodna z prawem.
Nie może być tak ,że jeżeli uchwała ma wyrok w jednej wspolnocie to administrator twierdzi że innych wspólnot nie dotyczy, a jesli uchwała jest we wspólnocie ale nie ma potwierdzenia przez sąd to ON ustala czy jest zgodna czy niezgodna z prawem i czy ją będzie respektował , czy nie.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    [cite] tajfun:[/cite]sąd wydał orzeczenie że w konkretnym stanie faktycznym mojej wspolnoty koszty mediów nie zalicza sie do kosztów NW.

    I teraz jak to jest? Mój pogląd jest nastepujący:
    W mojej wspolnocie ta uchwała jest niezgodna z prawem ( tak orzekł bowiem sąd). Natomisat w pozostałych wspolnotach ta sama uchwała jest zgodna z prawem.
    Może inaczej ... nie tyle niezgodna z prawem, co właściciele lokali nie kwestionują takich zasad rozliczania . Tobie to przeszkadzało więc wywalczyłeś co swoje .
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P:
    Może inaczej ... nie tyle niezgodna z prawem, co właściciele lokali nie kwestionują takich zasad rozliczania . Tobie to przeszkadzało więc wywalczyłeś co swoje .
    Nie Kuba, Sąd wyrażnie w swoim wyroku stwierdział ,że taka uchwała jest:
    1. Niezgodna z prawem
    2 Niezgodna z zasadami zarządzania
    3. Narusza interes powoda oraz innych właścicieli .
    A to są dość mocne stwierdzenia.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Kuba P:
    Może inaczej ... nie tyle niezgodna z prawem, co właściciele lokali nie kwestionują takich zasad rozliczania . Tobie to przeszkadzało więc wywalczyłeś co swoje .
    Nie Kuba, Sąd wyrażnie w swoim wyroku stwierdział ,że taka uchwała jest:
    1. Niezgodna z prawem
    2 Niezgodna z zasadami zarządzania
    3. Narusza interes powoda oraz innych właścicieli .
    A to są dość mocne stwierdzenia.
    no i ... co to ma wspólnego w obcych WM ? oni się na to godzą i co im zrobisz
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Ależ nie na tym polego istota tego postu. Oczywiście że ..oni sie na to godzą. TYlko niech nikt nie twierdzi że to jest niezgodne z prawm ,bo w innej wspolnocie jest inaczej. lub UoWL mówi coś innego.
    Sam stwierdziłeś że to jest niezgodne z prawem . Dlaczego?
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    [cite] tajfun:[/cite]Założyłem ten wątek , ponieważ nie do końca kumam to "prawo lokalne".

    I teraz jak to jest? Mój pogląd jest nastepujący:
    W mojej wspolnocie ta uchwała jest niezgodna z prawem ( tak orzekł bowiem sąd). Natomisat w pozostałych wspolnotach ta sama uchwała jest zgodna z prawem.Można domniemywać , przypuszczać podejrzewać że jest ona niezgodna z prawem w tych wspolnotach. Można nawet głośno mówić że jest niezgodna z prawem. Ale to nie ma żadnego znaczenia prawnego. Ta uchwała w tych wspolnotach obowiązuje.
    I to jest ten " smaczek " prawa lokalnego.
    Prawo lokalne to jest prawo uchwalane przez gminy, powiaty i sejmiki wojewódzkie.
    Każda uchwała wspólnoty mieszkaniowej korzysta z domniemania zgodności z prawem. Wyrok sądu może uchylić konkretną uchwałę, ale absolutnie niedopuszczalne jest, aby ten wyrok, ktoś nie będący sędzią, mógł według swojego uznania ekstrapolować na inne wspólnoty. Prawo tak nie działa - i całe szczęście. Wyrok dotyczy tylko tego, co sąd zbadał w trakcie przewodu sądowego. Innych wspólnot i ich uchwał sąd nie badał, więc nie można dowolnie przenosić wyroków pomiędzy wspólnotami. A przynajmniej my nie możemy tego robić. W przeciwnej interpretacji każdy z nas stałby się samoistnym sądem, który osobiście dokonuje kwalifikacji prawnej danego stanu faktycznego, i osobiście zatwierdza zgodność lub niezgodność danego wyroku z naszą sytuacją oraz żąda egzekucji prawa według swojego osobistego osądu sprawy. To byłby totalny chaos. Od tego są sędziowie.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Egzo: Prawo tak nie działa - i całe szczęście.
    To jest NIESZCZĘŚCIE! Bezprawie w obliczu prawa - inaczej tego nie da się nazwać.

    Nowy doklejony: 25.02.18 01:30
    Egzo: To byłby totalny chaos.
    Chaos to już jest i to właśnie dzięki obowiązującemu prawu.
    Egzo: Od tego są sędziowie.
    Strzeż nas Boże od tych roztargnionych, rozkojarzonych i zdekoncentrowanych.
    A tak w ogóle, to Temida jest ślepa i to jest problem... :confused:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    [cite] tajfun:[/cite] Dlatego gdy Kuba piszesz o tym rozdzieleniu FR na poszczególne bloki, że administrator ma rację ,to mam wątpliwości . Ten administrator powinien bowiem respektować tą uchwałą.
    No to jak to jest?

    Nie może być tak ,że jeżeli uchwała ma wyrok w jednej wspolnocie to administrator twierdzi że innych wspólnot nie dotyczy, a jesli uchwała jest we wspólnocie ale nie ma potwierdzenia przez sąd to ON ustala czy jest zgodna czy niezgodna z prawem i czy ją będzie respektował , czy nie.
    Tym się różni profesjonalista od amatora, że profesjonalista (osoba wykształcona, z wiedzą) nie wykonuje oczekiwań amatora tylko trzyma sie litery prawa.

    Twój upór przypomina mi sytuację, że jak we wspólnocie w której są sygnalizatory uliczne, wspólnota podjęła uchwalę, że przechodzi się na czerwonym świetle i nikt tego nie zaskarżył do sądu by sprawdzić czy uchwała jest zgodna z prawem ogólnym, to tak ma być wszędzie chociaż w prawie ogólnym jest zapis, że ulice przechodzi sie na zielonym świetle.
    lub
    Jeżeli sąsiad został skazy za molestowanie żony, wykonując obowiązki małżeńskie, to ten wyrok też dotyczy i ciebie.
    lub
    Czy ty odpowiadasz za wszystkie swoje niepełnoletnie dzieci , czy każde z nich odpowiada samodzielnie za czyny zabronione?
    WM to "jedna rodzina" i wspólnie muszą ten ciężar, ponoszenia kosztów utrzymania NW, ponosić wspólnie, a nie każda grupka właścicieli odrębnie.


    Uważam, że ta dysputa staję się bezprzedmiotowa.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Ja sie przy niczym nie upieram. Wręcz odwrotnie . Wyrazilem swoja opinie, do której mam watpliwości. Mam taki sam pogląd w sprawie jak Egzo i ...Haneczka. A to że Haneczce sie cos nie podoba , to ma do takiego pogladu prawo.
    Ale nie uwazam że ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. "Wyroki" wydawane przez zarządcow sa zjawiskiem nagminnym. Właśnie taki "wyrok" mojego zarzadcy w sprawie kosztow mediów zmusił mnie do wałęsania sie prawie 2 lata po sądach. Znam odpowiedź Kuby . Zmieńcie sobie zarządcę. Tylko że ...5 firm zarządzających w trójmieście ma taki sam pogląd w sprawie jak mój zarządca.
    Na moim osiedlu jest 7 identycznych wspolnot jesli chodzi o technologię mediów. Wyrok dotyczy jednej wspolnoty.Racje ma Egzo. I ...rację ma Haneczka bo na osiedlu panuje chaos regulaminowy mediów.
    Gdyby ta sprawa ( a jest ona ważna ) była rozwiązana w UoWL takiego problemu by nie było. Konflikt może rozwiązac uchwala SN . Nawet wystapiłem do sądu Okręgowego o wystąpienie do SN w tej sprawie.
    tym bardziej że w przypadku nieopomiarowania mediow funkcjonuja dwie uchwaly SN. Ale Pani sędzina tylko się...uśmiechnęła.
    Kuba nie mieszaj prawa ogólnego z lokalnym. Takiemu ekspertowi to nie przystoii.
    Komentarz edytowany tajfun
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    [cite] tajfun:[/cite] Kuba nie mieszaj prawa ogólnego z lokalnym. Takiemu ekspertowi to nie przystoii.
    napisz mi co to dla ciebie prawo "lokalne".

    Tworzysz teorie dla swoje potrzeby, podpinasz pod to osoby, co tego wprost nie potwierdzają (twoich teorii) i jeszcze oceniasz /sugerujesz o czyjejś niekompetencji. Wstyd .
    [b]Egzo:[/b]
    Wyrok sądu może uchylić konkretną uchwałę, ale absolutnie niedopuszczalne jest, aby ten wyrok, ktoś nie będący sędzią, mógł według swojego uznania ekstrapolować na inne wspólnoty.
    
    [b]Haneczka:[/b]
    A tak w ogóle, to Temida jest ślepa i to jest problem...  :confused:
    
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] tajfun:[/cite] Dlatego gdy Kuba piszesz o tym rozdzieleniu FR na poszczególne bloki, że administrator ma rację ,to mam wątpliwości . Ten administrator powinien bowiem respektować tą uchwałą.
    No to jak to jest?

    Nie może być tak ,że jeżeli uchwała ma wyrok w jednej wspolnocie to administrator twierdzi że innych wspólnot nie dotyczy, a jesli uchwała jest we wspólnocie ale nie ma potwierdzenia przez sąd to ON ustala czy jest zgodna czy niezgodna z prawem i czy ją będzie respektował , czy nie.
    Tym się różni profesjonalista od amatora, że profesjonalista (osoba wykształcona, z wiedzą) nie wykonuje oczekiwań amatora tylko trzyma sie litery prawa.

    Twój upór przypomina mi sytuację, że jak we wspólnocie w której są sygnalizatory uliczne, wspólnota podjęła uchwalę, że przechodzi się na czerwonym świetle i nikt tego nie zaskarżył do sądu by sprawdzić czy uchwała jest zgodna z prawem ogólnym, to tak ma być wszędzie chociaż w prawie ogólnym jest zapis, że ulice przechodzi sie na zielonym świetle.
    lub
    Jeżeli sąsiad został skazy za molestowanie żony, wykonując obowiązki małżeńskie, to ten wyrok też dotyczy i ciebie.
    lub
    Czy ty odpowiadasz za wszystkie swoje niepełnoletnie dzieci , czy każde z nich odpowiada samodzielnie za czyny zabronione?
    WM to "jedna rodzina" i wspólnie muszą ten ciężar, ponoszenia kosztów utrzymania NW, ponosić wspólnie, a nie każda grupka właścicieli odrębnie.


    Uważam, że ta dysputa staję się bezprzedmiotowa.
    1, Czy możesz mi napisać jasno jaką ja tworzę konkretna teorie w tym temacie.
    2. Gdzie ja napisałem że uchwała podjęta w danej wspólnocie dotyczy innych wspólnot? Napisałem wręcz coś przeciwnego.Napisałem że uchwała dotyczaca danej wspólnoty obowiązuje w tej wspolnocie. Jeśli wszyscy krzyczą że jest niezgodna z prawem ...tylko sąd milczy , bo o niej nie wie.
    3, Wspólnota nie może podejmować uchwał niezgodnych z prawem ogólnym np: zmieniać koloru świateł.Więc nie rozumie co chciałeś nam udowodnić.
    4. Molestowanie jest przykładem dobrym...jesli molestuje sie element NW np: dziure w desce ławki ( na działce wspólnoty) w obecności dzieci.:shamed:
    Co rozumię przez prawo lokalne? Uchwały w zakresie wykraczającym poza zakres zwykłego zarzadu zgodne z Uowl , ustawami okołowspólnotowymi, i wszystkim ustawami dotyczącymi wspólnot.
    5.Masz prawo do innego zdania.Ale jak na razie w tej sprawie jesteć wyjątkiem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    Co rozumię przez prawo lokalne?
    Uchwały w zakresie wykraczającym poza zakres zwykłego zarzadu zgodne z Uowl , ustawami okołowspólnotowymi, i wszystkim ustawami dotyczącymi wspólnot.
    no tak i wszystko jasne
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    Co rozumię przez prawo lokalne?
    Uchwały w zakresie wykraczającym poza zakres zwykłego zarzadu zgodne z Uowl , ustawami okołowspólnotowymi, i wszystkim ustawami dotyczącymi wspólnot.
    no tak i wszystko jasne
    Proszę ! Ekspert. Uchwała to nie jest forma prawa lokalnego ( dotyczącego wyłącznie danej wspolnoty) ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]Proszę ! Ekspert. Uchwała to nie jest forma prawa lokalnego ( dotyczącego wyłącznie danej wspolnoty) ?
    NIE.
    Jest to prawo dotyczące tylko członków danej wspólnoty, a nie terytorium np Gminy, sołectwa.
    Kolego mylisz pojęcia , nadużywasz interpretacji na własne potrzeby.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] tajfun:[/cite]Proszę ! Ekspert. Uchwała to nie jest forma prawa lokalnego ( dotyczącego wyłącznie danej wspolnoty) ?
    NIE.
    Jest to prawo dotyczące tylko członków danej wspólnoty, a nie terytorium np Gminy, sołectwa.
    Kolego mylisz pojęcia , nadużywasz interpretacji na własne potrzeby.
    Panie Boże ...ratuj:cry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.