Wycofanie rezygnacji z członka zarządu wspólnoty

dropsdrops Użytkownik
Proszę o opinie w poniższej sprawie:
mamy dwuosobowy zarząd, otrzymują wynagrodzenie. Na bramach powieszono ogłoszenia, że w związku z rezygnacją zarządu wspólnoty (nie członków zarządu, nie jednego członka zarządu tylko zarządu)można składać kandydatury na nowych członków, pismo podpisał jeden z członków zarządu. Chodzą słuchy, że jedna z osób- członek zarządu wycofuje się ze swojej rezygnacji, ale właściciele lokali nie zostali o tym oficjalnie powiadomieni. Mam pytanie, czy takie ogłoszenie, które wisi już od ponad miesiąca można potraktować jako oświadczenie woli obu członków zarządu? Według kodeksu pracy, wycofanie oświadczenia woli o rezygnacji z wypowiedzenia pracy musi zostać zaakceptowane przez pracodawcę, który może nie wyrazić na nie zgody. Wybór nowych członków ma się odbyć na corocznym zebraniu.
Drugie pytanie: czy przed zebraniem przedstawiciele właścicieli lokali mogą dokonać przeglądu kandydatów i przedstawić na zebraniu te warte uwagi? Bo podobno są kandydaci bez doświadczenia zawodowego, którzy chcą się gdzieś po prostu zaczepić. Ale jak by to miało wyglądać od strony formalnej?
Ja napisałam pismo, aby do materiałów na zebranie dołączono informacje o kandydatach. Jakie są Wasze opinie?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy takie ogłoszenie, które wisi już od ponad miesiąca można potraktować jako oświadczenie woli obu członków zarządu?
    Nie. Każdy może napisać takie ogłoszenie np. w twoim imieniu. Wyjechałaś, chorujesz, nie widzisz, nie zrywasz.

    Członka zarządu i wspólnoty nie łączy stosunek pracy, więc kodeks pracy nie ma zastosowania. Pobieranie wynagrodzenia nie ma tu nic do rzeczy.
    Uważasz, że członek zarządu powinien mieć doświadczenie zawodowe? Jakie?
    Kandydatury można zgłaszać nawet 5 minut przed głosowaniem, na zebraniu.
    Jak to zrobicie, czy dacie sobie czas na dyskusję, czy będziecie głosować od razu - tylko od was zależy.
    W wielu wspólnotach chętnych do pracy w zarządzie nie ma, nabór odbywa się "z łapanki".
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Upraszczasz sprawę. Ona, bo to kobieta, widziała i wie o tym ogłoszeniu. A to czy są chętni czy nie, nie ma tu znaczenia. Poza tym, o swojej decyzji wcześniej informowała drugiego członka zarządu.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2018
    drops:Mam pytanie, czy takie ogłoszenie, które wisi już od ponad miesiąca można potraktować jako oświadczenie woli obu członków zarządu?
    Nie można. To jest informacja o naborze, z podaniem przyczyny.
    drops: którzy chcą się gdzieś po prostu zaczepić.
    Masochiści? :tooth:
    drops: Ona, bo to kobieta
    No, tak... Kobieta zmienną jest i... nic tego nie zmieni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.