jak odzyskać piwnicę?

Carlito_1981Carlito_1981 Użytkownik
Witam,
W 2008 roku kupiłem mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej. W kacie notarialnym widnieje lokal mieszkalny nr 7 wraz z piwnicą nr 7. Mieszkanie odebrałem od poprzedniego właściciela, który również pokazał mi piwnicę i wręczył do niej klucze. Niestety jak się okazało po latach piwnica miała numer 10. Jest tam ciemno. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Zresztą najważniejsze było, że mam mieszkanie i z tego się najbardziej cieszyłem. Po kilku latach mieszkanie zacząłem wynajmować, a lokatorzy zaczęli składować swoje rzeczy w piwnicy numer 10 do której klucz dostali ode mnie. Pewnego popołudnia odbieram telefon od lokatorów z informacją, że kłódka w piwnicy została wymieniona, a rzeczy lokatorów wyrzucone. Okazało się w rezultacie, że pojawił się właściciel mieszkania numer 10, kłódkę przeciął, a rzeczy wyrzucił. Ma piwnice nr 10 w akcie notarialnym. Bez komentarza. Można było to załatwić w inny sposób. zacząłem zatem poszukiwania gdzie znajduje się piwnica nr 7 której jestem właścicielem. Piwnicę znalazłem i okazało się, że zajmuje ją Pani spod mieszkania 9 bo tak "jej wskazał deweloper". Nie przeszkadzało jej, że przy drzwiach jest numer 7. Czemu wybrała tą piwnicę wg mnie? Krótko! Dużo lepsza lokalizacja niż piwnicy nr 9. I teraz zaczynają się schody. Pani się bardzo przywiązała do piwnicy i nie bardzo mnie chce do niej wpuścić. Przez miesiąc administrator nie zrobił nic, żeby ustalić kto zajmuje jej piwnicę nr 9. A że moja cierpliwość się już kończy zadzwoniłem do Pani i zażądałem opuszczenia piwnicy do końca miesiąca po rygorem usunięcie jej rzeczy i obciążenia za przechowywanie do czasu ich odbioru. Jest to krok ostateczny. Pani więc na własną rękę znalazła lokatora spod mieszkania 12, który siedzi z rzeczami w jej piwnicy nr 9. Wpadła więc na genialny pomysł, żeby przemalować numery i że ja sobie mam wziąć 12, która stoi pusta. Odmówiłem! Wiec Pani twierdzi (o ile mówi prawdę), że wyprowadzi się z piwnicy 7 gdy lokatorka z mieszkania 12 opuści piwnicę nr 9. To ma się wydarzyć we wrześniu 2018!!!!!!!! bo wtedy Pani z mieszkania 12 będzie w moim mieście (mieszka w innym mieście). Co ja mam robić? Włamywać się do własnej piwnicy? Panie nie chce mi podać adresu zamieszkania (nie mieszka w tym bloku, którego dotyczy sprawa). Znam jej tylko imię i nazwisko i telefon. Nie mogę jej nawet wysłać wezwania do opuszczenia piwnicy. Poradźcie coś mądrego Zgodnego z prawem. Z góry dzięki.

Komentarze

  • Opcje
    Carlito_1981Carlito_1981 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oprócz skuteczności zależy mi również na spokoju, dlatego... takie "włamanie" do swojej piwnicy powinno odbyć się komisyjnie?! Pani później będzie opowiadała, że miała Bóg wie jaki majątek w tej piwnicy!
  • Opcje
    i-co-ty-na-toi-co-ty-na-to Użytkownik
    edytowano marca 2018
    Spróbuj poprosić o pomoc policję. Pani trzymająca swoje rzeczy w Twojej piwnicy robi to bezprawnie. Prześlij policji kopię aktu notarialnego dowodzącego, że jesteś właścicielem piwnicy, poinformuj także, że Twoja próba dojścia do porozumienia nie przyniosła skutku. Policja może wysłać dzielnicowego, by porozmawiał z tą panią. Może to ją nakłoni do opuszczenia piwnicy. Jeśli nie - zagroź tej pani wniesieniem sprawy do sądu i powołaniem policjanta na świadka. Jeśli i to nie pomoże, to... nie wiem. Możesz wnieść sprawę do sądu, ale nawet jeśli wygrasz, nie masz gwarancji, że kobieta się zastosuje do wyroku.
  • Opcje
    i-co-ty-na-toi-co-ty-na-to Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] azygnerski:[/cite]
    [cite] i-co-ty-na-to:[/cite]Spróbuj poprosić o pomoc policję.
    Nooo nie, zlituj się, byłeś kiedyś z jakąś sprawą na policji. Jeśli ktoś ma dużo czasu i lubi komplikować.
    Byłem, więc nie mam złudzeń co do policji. Ale nie mam również złudzeń co do tej pani. Co będzie, jeśli powie, że podczas usuwania jej rzeczy z piwnicy zaginęło kilka cennych przedmiotów?

    Radziłbym wypróbować wszelkie próby zmuszenia jej do samodzielnego zwolnienia pomieszczenia.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2018
    W kacie notarialnym widnieje lokal mieszkalny nr 7 wraz z piwnicą nr 7
    pojawił się właściciel mieszkania numer 10, kłódkę przeciął, a rzeczy wyrzucił. Ma piwnice nr 10 w akcie notarialnym.

    Piwnicę znalazłem i okazało się, że zajmuje ją Pani spod mieszkania 9 bo tak "jej wskazał deweloper".
    To ma się wydarzyć we wrześniu 2018!!!!!!!! bo wtedy Pani z mieszkania 12 będzie w moim mieście (mieszka w innym mieście).
    Co ja mam robić?
    Włamywać się do własnej piwnicy?
    Panie nie chce mi podać adresu zamieszkania
    (nie mieszka w tym bloku, którego dotyczy sprawa).
    Znam jej tylko imię i nazwisko i telefon. Nie mogę jej nawet wysłać wezwania do opuszczenia piwnicy. Poradźcie coś mądrego Zgodnego z prawem.
    Ja bym zrobił tak jak gościu z twoja piwniczką .
    Idź do Administratora i poproś o adres właścicielki mieszkania 9 .
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.