ogrzewanie własne we wspólnocie

radzioradzio Użytkownik
edytowano marca 2018 w Wolne tematy
witam . może ktoś mi odpowie na pytanie? Nasza wspólnota składa się z trzech bloków jest jedna kotłownia wspólna (w jednym z bloków) pytanie: do kogo ona należy w sensie prawnym? Pytanie 2: jeżeli budynek jest dwukondygnacyjny (ja mieszkam na dole,sąsiad u góry ) mamy własne ogrzewanie przez nasze mieszkania nie przechodzi żadna instalacja co wspólnoty jak to się ma do opłat za c.o i czy wspólnota może zmusić nas do podłączenia się do wspólnego c.o ? z góry dziękuje za odpowiedz.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] radzio:[/cite]witam . może ktoś mi odpowie na pytanie?
    Nasza wspólnota składa się z trzech bloków jest jedna kotłownia wspólna (w jednym z bloków)
    pytanie: do kogo ona należy w sensie prawnym?
    do wszystkich właścicieli lokali, co tworzą Twoją wspólnotę

    [cite] radzio:[/cite]Pytanie 2: jeżeli budynek jest dwukondygnacyjny (ja mieszkam na dole,sąsiad u góry ) mamy własne ogrzewanie przez nasze mieszkania nie przechodzi żadna instalacja CO wspólnoty jak to się ma do opłat za c.o i czy wspólnota może zmusić nas do podłączenia się do wspólnego c.o ?
    Pytanie : czy to własne ogrzewanie było wcześniej niż ogrzewanie z kotłowni?
    Zmusić, nie może, ale ....
    Jesteś zobowiązany do uczestniczenia w kosztach tzw. ogrzewania cześć wspólnych. ( kwota kosztów CO przydająca na części wspólne X udział w częściach wspólnych). Wspólnota na podstawie regulaminu rozliczenia zakupionej / wytworzonej energii cieplnej ma prawo ciebie obciążyć kosztami tzw "ogrzewania NW"
  • Opcje
    radzioradzio Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kotłownia była wcześniej mój teść za zgodą większości odcioł się jakieś 18 lat temu i na polecenie ówczesnego zarządu zostały odcięte wszystkie piony w naszych mieszkaniach co do kosztów to płacimy 30% od powierzchni mieszkania . NIE za NW
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2018
    [cite] radzio:[/cite]kotłownia była wcześniej mój teść za zgodą większości odcioł się jakieś 18 lat temu i na polecenie ówczesnego zarządu zostały odcięte wszystkie piony w naszych mieszkaniach, co do kosztów to płacimy 30% od powierzchni mieszkania .
    NIE za NW
    "ogrzewanie NW" to umowna nazwa zobowiązania/ kosztów, która obejmuje przenikanie ciepła pomiędzy lokalami, straty na przesyle od kotłowni do budynku , utrzymanie instalacji CO w ruchu , bieżąca konserwacja instalacji CO, itp.
    Czyli uczestniczysz tzw kosztach wspólnych (30% )
  • Opcje
    radzioradzio Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O.K czyli opłaty za palaczy i fundusz remontowy kotłowni też są zgodne z prawem?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2018
    [cite] radzio:[/cite]O.K czyli opłaty za palaczy i fundusz remontowy kotłowni też są zgodne z prawem?
    tak , a czemu miałaby być niezgodne ... przecież to nie wspólnota ciebie odcięła, tylko ty, (teść) ,na swoją prośbę .
    Budynki są wyposażone w instalacje CO zasilana w energię cieplna z lokalnej kotłowni , więc trzeba je utrzymywać w takim stanie, by były sprawne i nie traciły na wartości .
    To te koszty pokrywają właściciele lokali (bez wyjątku) do wysokości posiadanego udziału w NW.

    We wspólnocie płaci się od tego, co się posiada, a nie z czego się korzysta.
    [b]Art 12[/b]. 2. Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do[b] ich udziałów[/b]. [color=#00f]W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach[/color].
    
  • Opcje
    radzioradzio Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no dobrze rozumiem .a jak to wygląda w sytuacji gdy wspólnota odcieła C.O za zadłużenie . zaznaczam że to zadłużenie zostało w całości spłacone
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2018
    [cite] radzio:[/cite]no, dobrze, rozumiem .
    a jak to wygląda w sytuacji gdy wspólnota odcieła C.O za zadłużenie .
    zaznaczam że to zadłużenie zostało w całości spłacone
    nie ma znaczenia z jakie powodu właściciel nie korzysta z energii cieplnej do ogrzewania lokalu.
    W kosztach wspólnych, przypadających z energii cieplnej, musi uczestniczyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.