Opłaty

radzioradzio Użytkownik
edytowano czerwca 2018 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam .Mam mam takie pytanie ; czy zarządca może na własną ręke podnieść wysokość opłat? ponieważ mamy własne c.o nie korzystamy z ogrzewania wspólnoty uchwałą wspólnoty jesteśmy zobowiązani do płacenia 30% kosztów c.o (za ogrzewanie koszty palaczy fundusz remontowy kotłowni i inne koszta związane z ogrzewaniem ) nowy zarządca naliczył nam koszty ogrzewania w wysokości 30% lecz pozostałe (koszty palaczy fundusz remontowy kotłowni itp) w wysokości 100% czy miał do tego prawo?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2018
    nowy zarządca naliczył nam koszty ogrzewania w wysokości 30% lecz pozostałe (koszty palaczy fundusz remontowy kotłowni itp) w wysokości 100% czy miał do tego prawo?
    Uważam, że nie . To musi być oczywista pomyłka, zwłaszcza, że robił to nowy zarządca.
    Czy składałeś reklamację ... naliczeń zaliczki ? Pytałeś dlaczego tak naliczył Zarządca?
  • Opcje
    radzioradzio Użytkownik
    edytowano listopada -1
    rozmawiałem z nowym zarządcą i ta pani stwierdziła że te opłaty muszą uiszczać wszyscy członkowie wspólnoty w wysokości 100%
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2018
    [cite] radzio:[/cite]rozmawiałem z nowym zarządcą i ta pani stwierdziła że te opłaty muszą uiszczać wszyscy członkowie wspólnoty w wysokości 100%
    Ok , a jakie to sa opłaty?... ty masz. z tego co zrozumiałem . partycypować w 30% kosztów wytworzenia energii cieplnej w lokalnej kotłowni
    ponieważ mamy własne c.o nie korzystamy z ogrzewania wspólnoty uchwałą wspólnoty[b] jesteśmy zobowiązani do płacenia 30% kosztów c.o[/b] (za ogrzewanie koszty palaczy fundusz remontowy kotłowni i inne koszta związane z ogrzewaniem )
    
    dla mnie Ty masz partycypować w 30% w kosztach stałych inaczej w kosztach ogrzewania NW
    Według mnie algorytm naliczania winien wymościć
    koszty EC roczne X 30% X twój udział w NW / 12m-cy

    Więc w czym problem ta pani widzi ? bo ja widzę, że nie potrafi naliczyć prawidłowo zaliczek zgodnie z uchwałami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.