Czy wspólnota ma obowiązek zwrócić nadpłatę?

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Wiadomość:<br />Mam roszczenie do zarządcy o zwrot pobranej zawyżonej kwoty za CO, która została wyliczona przez zewnętrzną firmą Minol, na zlecenie zarządcy, i która użyła przy wyliczeniu ceny za 1Gj(80,05977 zł za 1 Gj) wyższej o ponad 83% od ceny ustanowionej w Decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki OŁO-4210-33(17)2015/1268/XIII/BG.(43,62 zł/Gj). 42,62ZŁ/Gj widnieje też na fakturze wystawionej przez VEOLIE,dostawcę ciepła. Moje roszczenie z wyliczoną nadpłatą wys.1.166,98 zł. Przekazałem piemnie Zarządcy w dn 28 maja 2018 r. , wnioskując o przelanie tej kwoty na moje konto, ale do tej pory nie otrzymałem ani pieniędzy, ani żadnej odpowiedzi.Jak mogę odzyskać nienależnie pobraną kwotę ? Z poważaniem .Stanisław z Łodzi

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2018
    [cite] Gość Zarzadca.pl (Stanisław z Łodzi)[/cite]Wiadomość:<br />Mam roszczenie do zarządcy o zwrot pobranej zawyżonej kwoty za CO, która została wyliczona przez zewnętrzną firmą Minol, na zlecenie zarządcy, i która użyła przy wyliczeniu ceny za 1Gj(80,05977 zł za 1 Gj) wyższej o ponad 83% od ceny ustanowionej w Decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki OŁO-4210-33(17)2015/1268/XIII/BG.

    (43,62 zł/Gj). 42,62ZŁ/Gj widnieje też na fakturze wystawionej przez VEOLIE,dostawcę ciepła. Moje roszczenie z wyliczoną nadpłatą wys.1.166,98 zł. Przekazałem piemnie Zarządcy w dn 28 maja 2018 r. , wnioskując o przelanie tej kwoty na moje konto, ale do tej pory nie otrzymałem ani pieniędzy, ani żadnej odpowiedzi.Jak mogę odzyskać nienależnie pobraną kwotę ?
    Stasiu ...
    Stawki rozliczeniowe za GJ wylicza się na podstawie kosztów jakie wspólnota poniosła i regulaminu rozliczenia energii cieplnej i nie mają nic wspólnego z dyrektywami URE .
    Stawki zakupu EC przez wspólnotę (a nie właściciela lokalu) ustala się w drodze umowy cywilno-prawnej.
    Cena z faktury to jest cena na wejściu do węzła cieplnego, a nie przy liczniku ciepła obsługującego lokal.

    Stasiu odpowiedz ..
    A kto ma ponieść koszty straty na cyrkulacji C.O. Stasiu?
    Czy właściciele lokali nie korzystający z ogrzewania nie maja participatory w kosztach związanych z zakupem EC? Kto ich lokale ogrzewa ?

    Właściciele lokali tworzący daną wspólnotę są zobowiązani do poniesienia kosztów jakie wykazała Wspólnota ( UoWL) . Jak tego dokonają to jest ich wewnętrzna sprawa - "Regulamin rozliczani kosztów dostaw EC" tak wynika z art. 45a ustawy Prawo energetyczne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.