Podwyżka we wspólnocie mieszkaniowej

Sraska123Sraska123 Użytkownik
edytowano lipca 2018 w Wolne tematy
Ostatnio dostałam do skrzynki kolejna podwyżkę, (chodzi o zaliczki mieszkańców) dokładnie to jeden z członków zarządu wrzucił taką kartkę każdemu do skrzynki 14 w sobotę wieczorem bądź 15 w niedzielę rano. No cóż zapłaci"zapłacić trzeba. Ale na podwyżce napisane jest że za miesiąc lipiec. A ja w regulaminie mam podane że do 10 każdego miesiąca powinnam uiścić zapłatę co też zrobiłam. Czy mam dopłacić, czy zarządca powinien razem z zarządem wrzucić owa kartkę dużo wcześniej? Tym bardziej że pod koniec czerwca wisiała informacja o wzroście odpadów płynnych czytaj ścieków. Ale w czerwcu dostaliśmy podwyżkę o 2 zł na każdy Kubik wody zimnej i ciepłej. Sorki za chaos jak czegoś nie zrozumieliście pytajcie. Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy mam dopłacić, czy zarządca powinien razem z zarządem wrzucić owa kartkę dużo wcześniej?
    masz dopłacić, inaczej będziesz miała zaległość w opłacie bieżących zaliczek. Najlepiej to zrobić przy opłacie zaliczki za następny miesiąc.
  • Opcje
    Sraska123Sraska123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A i tak zapłaciłam wyższą zaliczkę, lecz będę miała dług. Ponieważ u nas nie rozliczaja nadpłaty pomimo tego, że mamy własne liczniki na wodę. Tak więc dopłacić mogę za każdy Kubik wody po 2 dodatkowe złotych, ale jak zwykle rozliczenie nie będzie czytelne.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Sraska123:[/cite]A i tak zapłaciłam wyższą zaliczkę, lecz będę miała dług.
    Ponieważ u nas nie rozliczaja nadpłaty pomimo tego, że mamy własne liczniki na wodę.
    Tak więc dopłacić mogę za każdy Kubik wody po 2 dodatkowe złotych, ale jak zwykle rozliczenie nie będzie czytelne.
    wiesz nie rozumiem tego tekstu .
    Jak jest rozliczenie mediów i masz nadpłatę, to w saldzie za dany okres powinno być widać tę nadpłatę.
  • Opcje
    Sraska123Sraska123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Już wyjaśniam zagadnienie. Płacimy zaliczki i ja w zaliczce muszę zapłacić z 5 kubików zimnej wody i 3 kubki ciepłej wody.
    Pytam się Was skoro w uchwale za tym aby płacić wg wodomierzy mamy większość to dlaczego muszę zapłacić za 3 kubki ciepłej wody skoro zużywa 2 i za 5 kubików zimnej wody skoro zużyłam 9 lub 10?
    A skoro dopłaca wg zużycia, a dajmy na to woda zimna poszła o 1 zł przez dany kwartał do góry to powinnam dopłacić np. 9 zł, bo resztę już nadplacilam. Ale tego w rozliczeniach po prostu nie ma. Nie ma kwoty jaką wpłaciłam za dany miesiąc, jaką powinnam wpłacić i różnicy jaka wynika z obecnej ceny wody za dany kwartał, czyli z czterech miesięcy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Sraska123:[/cite]Już wyjaśniam zagadnienie. Płacimy zaliczki i ja w zaliczce muszę zapłacić z 5 kubików zimnej wody i 3 kubki ciepłej wody.
    Pytam się Was skoro w uchwale za tym aby płacić wg wodomierzy mamy większość to dlaczego muszę zapłacić za 3 kubki ciepłej wody skoro zużywa 2 i za 5 kubików zimnej wody skoro zużyłam 9 lub 10?
    wcale tak być nie musi .
    Napisz oświadczenie ( mailem) do Administratora, aby zmienił Tobie normy miesięczne służące do naliczenia zaliczek, na takie, jak Tobie pasuje . Pamiętaj, że przy rozliczeniu może wyjść Tobie niedopłata a wtedy masz 7 dni na uzupełnienie tej niedopłaty .

    Ja uważam, że lepiej mieć "lekką" nadpłatę niż "lekką" niedopłatę.


    [cite] Sraska123:[/cite] A skoro dopłaca wg zużycia, a dajmy na to woda zimna poszła o 1 zł przez dany kwartał do góry to powinnam dopłacić np. 9 zł, bo resztę już nadplacilam.
    Ale tego w rozliczeniach po prostu nie ma. Nie ma kwoty jaką wpłaciłam za dany miesiąc, jaką powinnam wpłacić i różnicy jaka wynika z obecnej ceny wody za dany kwartał, czyli z czterech miesięcy.
    coś dalej kręcisz ... zrób zdjęcie tego twojego rozliczenia i umieść je tutaj >>>"wstaw obrazek"

    w zaliczce na okres rozrachunkowy masz :

    ZW =5 m3 X 20 zł/m3 = 100 zł X 3 m-c =300 zł
    CW = 3 m3 X 45 zł/m3= 135 zł X 3 m-c = 405 zł

    z zużycia w okresie rozrachunkowym wychodzi tobie

    Zużyłaś 2 m3 CW i 9 m3 ZW razem daje 11 m3 ZW

    CW= 2 m3 X45 zł/m3 =90 zł

    ZW= 11 m3 X 20 zł/m3 = 220 zł

    ROZLICZENIE wpłaconych zaliczek:

    CW = 405 zł - 90 zł = 315 zł /nadpłata/

    ZW= 300 zł - 220 zł = 80 zł /nadpłata/

    315 zł + 80 zł = 395 zł /nadpłata wynikająca z rozliczenia /
  • Opcje
    Sraska123Sraska123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok wieczorem wkleje

    Nowy doklejony: 21.07.18 21:00
    Chętnie bym dodała ale nie wiem jak no nic dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.