Usuwanie wilgoci

drag123drag123 Użytkownik
edytowano stycznia 2019 w O Forum
Witam - mam prośbę jestem administratorem małej wspólnoty od 4-lat najpierw wyremontowałem dach - , budynek z 1930r. - teraz chciałbym przystąpić do usunięcia wilgoci w budynku - mieszkaniach wokół domu jest wysoki poziom wód gruntowych (w garażu oddalonym 10 metrów od budynku w kanale , wiosną oraz po opadach deszczu pełno wod)y, u nas w piwnicy poprzedni Administrator ZGKiM wykuł w posadzce dziurę - zamontował pompę pływakową. Jednak problem pozostał, po dużych opadach deszczu pompa się włącza. ilu fachowców tyle rad fundament jest z kamienia łupanego , jedni polecają iniekcję krystaliczną powyżej fundamentów inni podcięcie budynku , po tych ,, zabiegach,, polecają obkopać budynek i zrobić izolację pionową fundamentów. Próbowałem znaleźć coś w internecie ale są tak sprzeczne informacje, może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać.

Komentarze

  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Izolacja ścian fundamentowych z kamienia metodą iniekcji krystalicznej to jeden z etapów walki z wodą. Tak jak i zamontowana przez poprzedniego administratora pompa pływakowa.
    Uważam, że powinna być wykonana izolacja ciężka zewnętrznych ścian fundamentowych, izolacja podposadzkowa w piwnicy połączona z przeponą iniekcji ścian, a także co wydaje się nieuniknione to drenaż opaskowy wokół budynku Aby nie dopuścić do przedostawania się wilgoci ze ścian fundamentowych (piwnicznych) powyżej na pierwszą kondygnację, należy też wykonać przeponę poziomą (iniekcję) na wysokości pod stropem piwnicy.
    Proponuję, rozważyć kompleksową realizację zadania, bo praca "na raty" może nie przynieść planowanego efektu, a wręcz przeciwnie generować będzie dalsze prace, i wydaje się że nie obędzie się bez projektu.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drag - na forum budowlanym pytaj fachowców.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.