opłaty a wniosek nie zaleganie z opłatami.

konto_delete47konto_delete47 Użytkownik
Mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami we Wspólnocie Mieszkaniowej. Jeżeli opłaty za mieszkanie z poprzedniego miesiąca, muszę zapłacić do 10 dnia nowego miesiąca czyli opłaty za luty, muszę dokonać do 10 marca. Jeżeli w dniu dzisiejszym poprosiłbym o wystawienie kwitka o niezaleganiu, to jak wspólnota do tego powinna podejść. Mamy już nowy miesiąc luty, ja za niego mogę zapłacić od 10 marca. Czy aby nie mieć zaległości za luty powinienem zapłacić za cały miesiąc opłaty. Czy z dniem wypisywania kwitku czyli 22 lutego jestem dłużny o te 22 dni lutego. Jak to jest liczone? Często jest napisane na wniosku brak zalegania w opłatach na dzień np. 22 luty. Ale czy w tym jest wzięte pod uwagę już 22 dni lutego czy tylko może styczeń? Bo chodzi mi o to jakbym chciał sprzedać mieszkanie i potrzebowałbym taki kwitek, chyba na logikę musiałbym opłacić za cały miesiąc już z góry.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    uowl:
    Art.15.1. Na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat, płatne z góry do dnia 10 każdego miesiąca.
    Czyli termin zapłaty za luty = 10 lutego.
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zaliczki za dany miesiąc płacisz, zgodnie z ustawą o własności lokali, do 10 tego miesiąca.
    Trochę czym innym jest zaświadczenie a czym innym finalne rozliczenie ze wspólnotą.
    Zaświadczenie mogą ci wydać np. zgodnie ze stanem na koniec miesiąca a mieszkanie sprzedajesz 10 dni później i dostarczasz do administratora protokół przekazania, gdzie są uwzględnione np, stany wodomierzy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2019
    [cite] bartek1545:[/cite]Mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami we Wspólnocie Mieszkaniowej.
    Jeżeli opłaty za mieszkanie z poprzedniego miesiąca, muszę zapłacić do 10 dnia nowego miesiąca czyli opłaty za luty, muszę dokonać do 10 marca.
    masz dziwną moc interpretowania zapisów ustawowych
    [b]Art. 15. 1[/b]. Na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat, [b]płatne z góry [/b]do dnia 10 każdego miesiąca.
    2. Należności z tytułu kosztów zarządu mogą być dochodzone w postępowaniu upominawczym, bez względu na ich wysokość. 
    
    Inaczej: za luty płacisz do 10 lutego; za marzec do 10 marca , itd

    [cite] bartek1545:[/cite] Bo chodzi mi o to jakbym chciał sprzedać mieszkanie i potrzebowałbym taki kwitek, chyba na logikę musiałbym opłacić za cały miesiąc już z góry.
    dobrze myślisz , za cały miesiąc i rozliczyć się z nabywcą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.