Pomocy potężne koszty C.O

AnetaKKAnetaKK Użytkownik
edytowano marca 2019 w Wolne tematy
Witam.Proszę o pomoc jak wybrnąć z sytuacji .Kupiłam 3-mce temu mieszkanie w starej kamienicy na jagielońskiej gdzie jest 7 mieszkań budynek ocieplony łącznie z dachem i prawie wszyscy właściciele są starszej daty ,fakt przyznaje nie sprawdziłam kosztów zaliczek z czego największą kwotą jest jest C.O .Mieszkanie 105,50 m2 koszt samego C.O 650zł m-c ,Na pytanie dlaczego z tym nic robią odpowiadają że " co ja mogę " Do zarządu są powołane dwie osoby które też na nic nie reagują żyją swoim światem .Przedstawiłam pomysł na odłączenie się od miejskiej sieci i założeniem własnej kotłowni lecz ponownie padła odpowiedź po co to zmieniać .Jestem bezradna ogólnie zaliczki miesięczne wychodzą 1200zł chciałabym coś zmienić we wspólnocie ale z nikim nie można dojść do porozumienia.W poprzedniej wspólnocie gdzie były 4 lokale nieźle sobie radziliśmy.Teraz nie wiem jak to rozwiązać czy mogła bym ewentualnie założyć swoje etażowe ? Kasy na koncie jest około 65.000 zł .W planach na przyszłe lata nic nie jest uchwalone brak siatki ogrodzeniowej , brud , drzwi wejściowe stare jak ten budynek itd

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2019
    Przedstawiłam pomysł na odłączenie się od miejskiej sieci i założeniem własnej kotłowni lecz ponownie padła odpowiedź po co to zmieniać
    zamienił stryjek siekierkę na kijek ...
    ja bym sprawdził ustawienia w węźle cieplnym, zwłaszcza na powrocie czy są zgodne z dokumentacją/zapotrzebowaniem , czy po ociepleniu zmieniono zapotrzebowanie na EC ...

    Mieszkanie 105,50 m2 koszt samego C.O 650zł m-c
    czy lokal jest wyposażony są ciepłomierze , wodomierze?
    Jaka jest stawka za podgrzanie 1 m3 wody?
  • Opcje
    AnetaKKAnetaKK Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję. Ustalę stawki
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    My mamy podobny problem. W tym roku będziemy weryfikować moc zamówioną.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    7 mieszkań budynek ocieplony łącznie z dachem (...) największą kwotą jest jest C.O .Mieszkanie 105,50 m2 koszt samego C.O 650zł m-c
    Tak na logikę, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym powinno być ze dwa razy taniej, niż w domu jednorodzinnym, bo tu mamy lokal przy lokalu, a tylko niektóre przegrody stykają się z powietrzem zewnętrznym. No więc, nie tylko nie jest dwa razy taniej, ale jest dwa razy drożej. Taki paradoks przyrodniczy.

    To dowodzi jedynie prawdziwości tezy, że komuna - w jakiej by nie występowała postaci - zawsze była, jest i będzie najdroższa. Nie słyszałem, żeby właściciel domu jednorodzinnego narzekał na wysokie stawki c.o., a jeśli faktycznie ma wysokie, to doskonale wie, co z tym zrobić. Nie słyszałem również, żeby narzekał, że z nikim nie może dojść do porozumienia, że nic nie jest uchwalone, że brak siatki ogrodzeniowej, brud, drzwi wejściowe stare jak ten budynek i tak dalej.

    Jak to mówią, komuna, to taki system, który dzielnie rozwiązuje problemy całkowicie nieznane w innych ustrojach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2019
    [cite] wp44:[/cite]
    7 mieszkań budynek ocieplony łącznie z dachem (...) największą kwotą jest jest C.O .Mieszkanie 105,50 m2 koszt samego C.O 650zł m-c
    Tak na logikę, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym powinno być ze dwa razy taniej, niż w domu jednorodzinnym, bo tu mamy lokal przy lokalu, a tylko niektóre przegrody stykają się z powietrzem zewnętrznym. No więc, nie tylko nie jest dwa razy taniej, ale jest dwa razy drożej. Taki paradoks przyrodniczy.

    To dowodzi jedynie prawdziwości tezy, że komuna - w jakiej by nie występowała postaci - zawsze była, jest i będzie najdroższa. Nie słyszałem, żeby właściciel domu jednorodzinnego narzekał na wysokie stawki c.o., a jeśli faktycznie ma wysokie, to doskonale wie, co z tym zrobić. Nie słyszałem również, żeby narzekał, że z nikim nie może dojść do porozumienia, że nic nie jest uchwalone, że brak siatki ogrodzeniowej, brud, drzwi wejściowe stare jak ten budynek i tak dalej.

    Jak to mówią, komuna, to taki system, który dzielnie rozwiązuje problemy całkowicie nieznane w innych ustrojach.
    Przecież te koszty tworzą Ci, co za nie płacą ....zamiast przykręcać grzejniki to... otwiera okno .... zamiast racjonalnie rozpoczynać / kończyć "sezon grzewczy" to patrzy na datę i żąda!!!!!...

    U mnie, w WM , w 2018 roku zużyto o 350 GJ mniej, niż w 2017 (1680 GJ), a wody ciepłej o 250 m3 mniej , co skutkowało, że stawka rozliczeniowa skoczyła z 43 zł na 70 , a CWu podgrzanie 14 na 17 zł.:bigsmile:
    - Olaboga !!! ale grzanie zakończono 20 maja 2018 roku i rozpoczęto 20 września , gdzie w październiku można było 3 tygodnie nie grzać bo temperatura w dzień była ok +20 st. . "Krzykacze" zwyciężyli ... teraz muszą zabulić i też jest krzyk!!!:bigsmile:

    W "domku jednorodzinnym" jest inaczej ...chodzi się w barchanach ...a ogrzewanie włącza kiedy temperatura na zewnątrz zbliża się do "zera" :bigsmile:
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W "domku jednorodzinnym" jest inaczej ...chodzi się w barchanach ...a ogrzewanie włącza kiedy temperatura na zewnątrz zbliża się do "zera" :bigsmile:
    Nie wiem, w czym kto chodzi w domu jednorodzinnym, natomiast jest oczywiste, że jeśli koszty c.o. są za wysokie, to właściciel natychmiast myśli o dociepleniu, modernizacji instalacji c.o., przejściu na tańszy system itp. Jeśli w domu jednorodzinnym drzwi są stare, jak budynek, to właściciel idzie do sklepu i kupuje nowe. Jeśli brak siatki ogrodzeniowej, to też idzie do sklepu i zakłada siatkę ogrodzeniową, natomiast włącza ogrzewanie wtedy, kiedy mu jest zimno, a nie wtedy, kiedy temperatura zbliża się do zera.

    Spotkał ktoś właściciela domu jednorodzinnego, który biega po forach internetowych i płacze, że z nikim nie może dojść do porozumienia w kwestii drzwi, siatki, czy ogrzewania? Może ewentualnie z żoną. : ). Ja czasem myślę, że niektórzy (albo nawet większość) nie nadają się do samo-rządzenia i muszą mieć nad sobą bat. To zrobił z ludzi poprzedni system. Muszą niestety odejść ze dwa pokolenia, zanim ludzie nauczą się decydować o sobie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2019
    Muszą niestety odejść ze dwa pokolenia, zanim ludzie nauczą się decydować o sobie.
    minęło już 2 pokolenia i nic ...jest coraz gorzej . Teraz kucharka z 500+ zabiera się za zarządzanie nieruchomościami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.