Likwidacja Zarządcy przez gminę.

JustusJustus Użytkownik
edytowano czerwca 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jesteśmy dużą wspólnotą Mieszkaniową.880%-właściciele,120%-gmina(22do 3). Gdy powstawała WM, zarządcą została spółka gminna ZBM,którą wpisano w akt notarialny, w myśl art.18.1 UoWL.Obecnie po kontroli NIK-u,okazało się, że ZBM jako spółka gminna nie może zarządzać Wspólnotami Mieszkaniowymi. Owy ZBM ma wchłonąć inna spółka gminna TBS. Jak przedstawia się sytuacja pod względem zarządzania w naszej wspólnocie? Co z wpisem do aktu notarialnego?Czy uchwała o zarządzie właścicielskim? proszę o pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Justus:[/cite]Jesteśmy dużą wspólnotą Mieszkaniową.880%-właściciele,120%-gmina(22do 3).
    a jak to się sumuje do jedności ?

    [cite] Justus:[/cite] Owy ZBM ma wchłonąć inna spółka gminna TBS. Jak przedstawia się sytuacja pod względem zarządzania w naszej wspólnocie? Co z wpisem do aktu notarialnego?
    Czy uchwała o zarządzie właścicielskim?
    Jak bym podjął uchwałę o zarządzie właścicielskim z udziałem notariusza i zlecił umową administrowanie podmiotowi zewnętrznemu
  • Opcje
    JustusJustus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP,ja Cię rozumiem i chyba tak zrobimy. Już wcześniej chcieliśmy zmienić sposób zarządzania. Tylko jak będzie wglądała procedura, gdy ZBM zniknie.Czy z automatu zostanie usunięty z aktów notarialnych właścicieli ? Chcemy do tego momentu poczekać.Interesuje mnie właśnie prawna strona tego wszystkiego.Bo TBS wchłonie ZBM , ale TBS też jest spółką gminną.Czyli też nie może zarządzać Wspólnotami.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Justus:[/cite]KubaP,ja Cię rozumiem i chyba tak zrobimy. Już wcześniej chcieliśmy zmienić sposób zarządzania. Tylko jak będzie wglądała procedura, gdy ZBM zniknie.
    Czy z automatu zostanie usunięty z aktów notarialnych właścicieli ?
    Chcemy do tego momentu poczekać.Interesuje mnie właśnie prawna strona tego wszystkiego.Bo TBS wchłonie ZBM , ale TBS też jest spółką gminną.Czyli też nie może zarządzać Wspólnotami.
    Nic z automatu nie zniknie, potrzebna jest uchwała z udziałem notariusza i nie ma co czekać , bo czas działa na Waszą, właścicieli lokali, szkodę
  • Opcje
    JustusJustus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zrobimy jako Zarząd zebranie,ale nie uzyskamy 100% frekwencji.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Justus:[/cite]Zrobimy jako Zarząd zebranie,ale nie uzyskamy 100% frekwencji.
    A po co Tobie 100% frekwencja? czy o pełnomocnictwie zapomniałeś .

    Zbierz takich ponad połowę i załatw sprawę .
  • Opcje
    JustusJustus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Okey. Dzięki.
  • Opcje
    drmdrm Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Justus ten gminny ZGM to z Bytomia?
  • Opcje
    JustusJustus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drm,jak już to zbm.Czytaj Bytomski.pl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.