Gmina nie wnosi wpłat na zaliczki eksploatacyjne i media
gor11
Użytkownik
Gmina nie wnosi wpłat na zaliczki eksploatacyjne a zarządca będący sp. z o.o. z jednoosobową własnością gminy pokrywa z wniesionych przez właścicieli mieszkań wyodrębnionych także należności gminy (chociaż ona nie wpłaca swoich należności)wobec podmiotów zewnętrznych, min. za wodę, śmieci, sprzątanie itd. Z tych opłat wł. mieszkań wyodrębnionych pobiera sobie także 100 % wynagrodzenia za zarządzanie. Z jakiego paragrafu można zarządcę i gminę ugryźć ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
to strasznie macie zawyżone stawki na zaliczki , chociaż w to nie wierzę.
Czym innym jest regulowanie zobowiązań WM ze środków finansowych zgromadzanych na koncie WM, a czym innym jest rozliczenie tych pokrytych kosztów na poszczególnych właścicieli lokali w tym też gminę.
masz małą wiedzę, aby cokolwiek gryźć, sprawdź dokumentację wspólnoty...
ile ta gmina ma lokali we WM ? jaki udział?
Zacznij od zapoznania się z ustawą o własności lokali.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19940850388
Tekst ujednolicony.
Ile jest wszystkich lokali?
Macie wybrany zarząd?
Jak jesteś w zarządzie, bez certolenia się, do sądu a szybciej będzie do e-sądu. Na 100% zawyżają wam zaliczki na czym się da i kredytują się z waszych zaliczek. Taka akcja może trwać całymi latami do momentu aż ktoś powie: STOP, Sprawdzam.
Proszę o pomysły z tym KK bo w innych aspektach sprawy sobie poradzimy.
PS. Z tym sądem i owszem ale ta droga jest wyboista i "racja racją ale w sadach różnie bywa"
Nowy doklejony: 12.07.19 16:19
Wiedzę mam całkowitą, a w dokumentacji WM nie ma odpowiedzi na moje pytanie bo to nie katalog prawa karnego czy cywilnego. Odebrałem zarządcy "rządzenie się wg jego uważania" Teraz pora na dyscyplinowania go bądź rozstanie. Oczekuję podpowiedzi jakiemu paragrafowi Kodeksu Karnego polecieć po oczach prezesowi firmy "zarządcy" o wiceprezydentowi branżowego.
Po tym będzie pora na prawnika i ciąg dalszy.
Ale żeby na nią wejść, trzeba wiedzieć jak i kto może w imieniu wspólnoty to zrobić.
Pytanie czy jesteś leganie wybranym zarządem? Bo jeśli tak, tylko ty jesteś winny temu, że gmina ma długi wobec wspólnoty.
Pytania o liczbę lokali ma na celu ustalenie kto może w imieniu wspólnoty wystapić do sądu.
No niestety - KubaP ma rację. Wiedzy nie masz żadnej, jeśli przez tyle lat nie zapoznałeś się z ustawa o własności lokali i nie podjąłeś żadnych działań.
Chcesz pomocy, to odpowiedz pytania.
Nie zmam WM, gdzie stawki na media są zawyżone o 30% !!! o 10 % to raczej norma związaną ze zmiana stawek dostawcy mediów (kosztów dla WM)
Nie odpowiedziałeś na pytanie
ile lokali jest w twojej WM ?
Ile należy do Gminy?
ale ten stan prawny można zmienić w każdej chwili , powtarzam w każdej chwili , tylko, że właściciele muszą tego chcieć. a Nie użalać się i wyciągając demony z przeszłości "socjalizm" skończył sie 30 lat temu !!!! a i pracownicy w twym TWORZE też sie wymienili przez te 30 lat.
czyli ten Zarząd WM działa niezgodnie z prawem takie "towarzystwo wzajemnej adoracji z "hersztem" na czele" ,
teoria to nie wszytko . Trzeba umieć tę teorię zastosować dla dobra właścicieli, a nie podnosić zaliczki (dla tych co płacą regularnie zaliczki) o 30% !!!
Milczysz, jak walczycie z długiem wewnętrznym czy z tymi co zalegają z bieżącymi wpłatami, jak Gmina.
Ile windykacji zostało zrobione w ostatnim roku i ile wynosi wewnętrzne zadłużenie ? też 30 %?
to jakiś żart !!! takie nic nie robienie ws sprawie dochodzenia długu od tych, co zalegają , niezależnie czy jest to Gmina czy właściciel lokalu- sąsiad -kumpel od kieliszka , działa destrukcyjnie na sprawy wspólnotowe
no, nie wiem czy świat się stał z tego powodu różowy .
Uważam, że lepiej jest współpracować i uczyć się przy nim, niż drzeć koty kosztem właścicieli lokali . O takim zachowaniu, jaki prezentujesz idzie fama w świat i przy ewentualnej zmianie ADMINISTRATORA mogą być trudności
gor11 moim zdaniem w porozumieniu z gminą zgadzasz się na zawyżone zaliczki, te zawyżone zaliczki są oczywiście po to aby pokrywać cześć zaliczek jakie powinna wpłacać gmina. Gmina w sprytny sposób bezkosztowo zadłuża się u Was. Wszystko dzieje się kosztem reszty właścicieli którzy uczciwie wpłacają miesięcznie swoją cześć zaliczek. Jeżeli nic z tym nie robisz a masz świadomość tego co się dzieje to wspólnie z gminą działasz na szkodę reszty właścicieli.
Z doświadczenia wiem że ten proces znakomicie funkcjonuje we wspólnotach gdzie są nieświadomi ludzie bardzo często są to ci najbardziej bezbronni czyli seniorzy którzy nawet jeżeli wiedzą co się dzieje to najzwyczajniej nie mają już chęci i siły na walkę z taką urzędniczą patologią i ich poplecznikami.
błądzenie jest ludzkie i Ty tak dryfujesz . Ma to związek i to jest ważne dla odpowiedzi
Najgorsze jest to, że Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że tak niewiele wiesz jak funkcjonuje Wspólnota Mieszkaniowa, a chcesz ją zbawiać na swoją modłę wprowadzając anarchię .
"Nie jest to mój cyrk, a i ... też nie moje " - dryfuj dalej
nie ma takiego paragrafu, aby gryźć jednego z właścicieli lokali i Zarządcę jednocześnie
Gminie może to pasować. Dalej będą się zadłużać jak do tej pory a tobie to najwyraźniej nie przeszkadza. Niezłe kombo macie we wspólnocie.
Jak uważasz inaczej do złóż, jako Zarząd WM do Sądu, pozew o windykację wobec Gminy ( długi przedawniają się po 3 latach), a zobaczyć kim jesteś we WM , sąd ci to wyłuszczy...:bigsmile:
Być może chodzi ci o to, że zarządca celowo zawyża zaliczki na media i opłaty zależne wszystkim właścicielom lokali w ten sposób, że już w odpowiedniej wysokości naliczeń uwzględnia (zakłada) że gmina nie zapłaci. Czyli że celowo i na bieżąco dług wewnętrzny pokrywa zawyżonymi naliczeniami.
Nie ma tu jeszcze wszystkich znamion oszustwa opisanego w 285 kk, bo nie ma jeszcze korzyści majątkowej dla gminy.
Chyba żebyś dodatkowo wykazał, że zadłużenie wewnętrzne (dług gminy) jest ukryte i zarządca udaje przed wspólnotą że gmina nie ma długu lub ma znacznie obniżony.
Wtedy byłoby to normalne oszustwo.
Na samo niepłacenie akurat nie ma paragrafu. Nie jest zabronione.
Nowy doklejony: 15.07.19 09:02
blazejh - Nie będę tu się szczegółowo rozpisywał, ale Twój post jest bliski moim oczekiwaniom.
2. Masz zarządcę notarialnego = NIE jesteś członkiem zarządu właścicielskiego. Możesz spróbować zainteresować lokalną prasę, ale lepiej by było, gdyby zrobiło to kilka wspólnot w tej samej sytuacji.
Uważaj, bo możesz się stać kolejną padliną takich, jak gor11 ... to tylko kwestia czasu .
Mógłbyś opisać to w punktach tak do zobrazowania?
naliczane zaliczki ,
wpłaty Gminy na konto bankowe WM,
treści uchwał o stawkach służących do naliczeń zaliczek
wezwania wysłane do gminy o zapłatę długu
reszta to treść pozwu do sądu
Jeśli zarządcy nie odwolano notarialnie to żadnego zarządu nie wybrano. To były działania pozorne.
Bez poprawnego odwołania zarządcy i wybrania na podstawie art 20 UoWL zarządu właścicieskiego niczego nie załatwisz.
Tylko zarząd ma prawo do reprezentowania WM na zewnątrz w tym w sądzie.
Żeby gminę zmusić do płacenia potrzebny jest wyrok sądu.
Jeśli uważasz że jesteś zarządem to spróbuj zmienić "administratora".
Po reakcji tego "administratora" zorientujesz się co z Ciebie za zarząd.
I tu problem bo, jeśli jest, czy była, taka sytuacja z ukrywaniem wewnętrznego zadłużenia lub celowym nie dochodzeniem należności od gminy, to bądź pewien, że wszystkie papiery zostały dokładnie wyczyszczone przez gminnego administratora. Ukrywanie czegokolwiek przez administratora polega głownie przecież na "gubieniu" dokumentów.
ZGM-y bywało, że stosowały tzw. opcję zerową, która polegała na pozbyciu się obciążających papierów i wykonaniu stosownej operacji księgowej poprzez wyzerowaniu sald na kontach poszczególnych lokali gminy, lub nawet właścicieli wszystkich lokali. Np. pod pozorem zmiany systemu komputerowego lub przejścia z ewidencji księgowej prowadzonej ręczenie na komputerową.
Było to łatwe np. w przypadku funduszu remontowego - tu z kolei dodatkowo pod pozorem rozdziału kwot ze wspólnego funduszu zasobów ZGM na poszczególne budynki.
Najłatwiej ukryć stare długi, a one starzeją się szybko, bo tylko 3 lata.
Proponuje również stary, jednak wciąż aktualny, post https://forum.zarzadca.pl/komentarz/2522/