Wymiana instalacji elektrycznej w bloku

SabinkaaSabinkaa Użytkownik
Dzień dobry
Wymieniają u mnie w bloku instalacje elektryczna, łączenia z doprowadzeniem do skrzynki w mieszkaniu. Jestem po generalnym remoncie. Podciągnęli mi instalacje, ale nie schowali kabla w ścianie tylko nałożyli jakaś osłonę i wszystko jest na wierzchu. Wcześniej poinformowano mnie, ze nie ma innej możliwości...sąsiadka poszła do wspólnoty i na koszt wykonawcy wykuja jej ścianę i schowają w ścianie. Kiedy ja się o to upomniałam, odmówili... co mogę zrobić?
Bede wdzięczna za radę.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Napisz pismo w tej sprawie do Wspólnoty (Zarządu / Administratora) a kopie prześlij do PINB
  • Opcje
    SabinkaaSabinkaa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję. Czy w piśmie mam opisać cała sytuację czy są jakieś przepisy na które również mogę się powołać?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    najlepiej dodać dokumentację foto całej tej opisywanej sytuacji
    http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150001422/O/D20151422.pdf
  • Opcje
    gor11gor11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Warunki techniczne wykonania instalacji jako podtynkowej powinny być określone pisemnie np. notatka z potencjalnym oferentem w czasie wizji lub zapytaniu ofertowym. Ale zarządcy zazwyczaj robią to co jest dobre dla wykonawcy. Ja już swojego "zarządcę" wyleczyłem z takich manier. Każdy właściciel ma zagwarantowane przez UWL prawo wglądu we wszystkie dokumenty niosące konsekwencje finansowe - w tym przypadku ofertę, kosztorysy ofertowe, powykonawcze oraz protokoły odbiory robót (a to lektury zazwyczaj bardzo ciekawe) Wam przywalili prawdopodobnie korytka albo rurki bo to ani kuć nie trzeba ani gipsować a do wypłaty jakoś te korytka się na ścianie utrzymają:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] azygnerski:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]Napisz pismo w tej sprawie do Wspólnoty (Zarządu / Administratora) a kopie prześlij do PINB
    To nie jest temat dla PINBu !
    tu nie chodzi, czy jest czy nie, ale ma to zadziałać na tych laików z Zarządu, że sprawa zaczyna nabierać "urzędowego" biegu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.