Huśtawka teren Wspólnoty Mieszkaniowej

Tomekn00Tomekn00 Użytkownik
Dzień dobry. Czy jeżeli chciałbym ustawić taka huśtawkę na terenie WM to obowiązują takie same przepisy jak dla placu zabaw (10 m od okna itd.)? To nie jest stała huśtawka. Poniżej link.
https://mirapolnext.pl/hustawka-dziecieca-elefun-stojaca-swing-p-303.html

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2019
    [cite] Tomekn00:[/cite] Czy jeżeli chciałbym ustawić taka huśtawkę na terenie WM
    6135.jpg
    musisz mieć zgodę Wspólnoty (uchwała) na takie postawienie huśtawki, bo to rodzi skutki prane - plac zabaw - dla wspólnoty
  • Opcje
    Tomekn00Tomekn00 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję, to rozumiem. Chodzi mi bardziej o to czy taka jedna huśtawka, która nie jest nawet stała i nie jest de facto placem zabaw musi spełniać takie same warunki jak budowa placu zabaw zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2019
    Jak ją będziesz sprzątał "na noc" to nie ma tematu placu zabaw.
    Nie wiem czy takie huśtanie pod oknami, nie będzie przeszkadzało innym właścicielom np: przewlekle chorym
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] azygnerski:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]musisz mieć zgodę Wspólnoty (uchwała) na takie postawienie huśtawki, bo to rodzi skutki prane - plac zabaw - dla wspólnoty
    Jak ją będziesz sprzątał "na noc" to nie ma tematu placu zabaw. Nie wiem czy takie huśtanie pod oknami, nie będzie przeszkadzało innym właścicielom np: przewlekle chorym
    No ręce opadają od tego typu porad... to jakiś nonsens, masz paranoję i straszysz niepotrzebnie ludzi...
    Na bank, znajdzie się jakiś malkontent, bo wszystkim nie dogodzisz, ale to nie powód żeby z rozstawieniem przenośnej huśtawki, czy leżaka pędzić z uchwałą do wspólnoty.

    Możesz rozstawić również leżak do opalania i jeżeli jest to miejsce ogólnodostępne, nikt ci nie ma prawa robić wyrzutów z tego tytułu.
    No ręce opadają od tego typu porad... jakbyś przeczytał cały wątek, a nie wyrwane populistyczne słowa, to byś zobaczył
    [b]Jak ją będziesz sprzątał "na noc" [b]to nie ma tematu placu zabaw.[/b] [/b]
    

    Ciekaw jestem reakcji , jakby tak tobie pod oknem "ktoś" rozstawił leżak, huśtawkę i zrobił sobie grilla ... wrzeszczałbyś na całego azygnerski
  • Opcje
    AggissAggiss Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odświeżam temat.
    Czy jeżeli taka huśtawkę postawie w odpowiedniej odległości od okien, ale odległość od miejsca postojowego czy śmietnika nie bedzie juz zachowana - mam prawo taka huśtawkę postawić czy nie?
    Nawet jeżeli uchwała zdobędę zgodę większości mieszkańców - czy stawiając taki obiekt powinnam zastosować sie do przepisów regulujących stawianie placu zabaw?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.