Prywatny monitoring - wspólnota mieszkaniowa

xevoxxevox Użytkownik
Witam, czy mogę bez zgody wspólnoty zrobić monitoring mojego auta, które stoi bezpośrednio pod moim oknem? Chcę nagrywać tylko to miejsce z uwagi na to, że już raz zginęły mi tablice rejestracyjne.
Mieszkam na parterze, kamera miałaby się znajdować w świetle okna przykręcona do góry.

Komentarze

  • Opcje
    PhantosPhantos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możesz.
  • Opcje
    xevoxxevox Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest jakiś akt prawny wskazujący że mogę?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] xevox:[/cite]Witam, czy mogę bez zgody wspólnoty zrobić monitoring mojego auta, które stoi bezpośrednio pod moim oknem?
    Chcę nagrywać tylko to miejsce z uwagi na to, że już raz zginęły mi tablice rejestracyjne.
    nagrywać możesz , nie możesz rozpowszechniać wizerunku osób znajdujących się na nagraniach np na FB .

    Oczywiście w celach dowodowych dla policji czy sądu jest to dopuszczalne.

    [cite] xevox:[/cite]Mieszkam na parterze, kamera miałaby się znajdować w świetle okna przykręcona do góry.
    jeżeli kamera będzie zamontowana nad oknem na zewnątrz na elewacji, to musisz mieć zgodę Wspólnoty na taki montaż
    [cite] xevox:[/cite]Jest jakiś akt prawny wskazujący że mogę?
    Gdy na terenie należącym do wspólnoty mieszkaniowej nie ma systemu monitoringu, powstaje pytanie o dopuszczalność instalowania przez właścicieli lokali "prywatnych" urządzeń tego typu. 
    
    W wyroku wydanym 20 marca 2012 roku przez Sąd Apelacyjny w Lublinie, [b]sygn. I ACa 107/12,[/b] wyrażono pogląd, że [b]jest to dopuszczalne.[/b] 
    
    http://www.administrator24.info/artykul/id7451,prywatny-monitoring-we-wspolnocie-i-spoldzielni-mieszkaniowej
    
    
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I najlepiej zgodę najbliższych sąsiadów. Badałam temat.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] xevox:[/cite]Jest jakiś akt prawny wskazujący że mogę?
    To przesada. Potrzebujesz odpowiedniego przepisu, żeby np. pranie w oknie wywiesić (bo masz taką fantazję)
  • Opcje
    xevoxxevox Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam porytych sąsiadów, jeżdżą bez prawa jazdy itp. więc wole mieć jakąś kartkę przed r**, żeby się nie czepiali. A skoro do elewacji nie mogę bez zgody to umieszczę od wewnętrznej strony i będzie sobie patrzeć przez okno :) na całe szczęście podwórko mam oświetlone.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wole mieć jakąś kartkę przed r**, żeby się nie czepiali.
    Jak ktoś się ma czepiać, to kartka mu nie przeszkodzi. Równie dobrze możesz powołać się na paragraf 22 w tzw. ustawie Hellera :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.