Prawa i obowiązki członków wspólnoty mieszkaniowej - komentarz
KubaP
Użytkownik
Według szacunków w Polsce funkcjonuje [b]około 5 milionów wspólnot mieszkaniowych[/b], składających się z ogółu właścicieli lokali w danej nieruchomości.
[b]Przynależność do wspólnoty mieszkaniowej jest automatyczna[/b], tzn. powstaje w momencie wykupu lokalu na własność, i [b]nie można się jej zrzec[/b].
Właściciel lokalu, a zarazem członek wspólnoty, nie tylko ma realny wpływ na jej funkcjonowanie i podejmowanie ważnych decyzji dotyczących budynku i nieruchomości wspólnej,
lecz także [b]ciąży na nim szereg obowiązków[/b].
http://www.administrator24.info/artykul/id11405,prawa-i-obowiazki-czlonkow-wspolnoty-mieszkaniowej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
To chyba trochę przesadzili... :shocked:
Niech w przeciętnej wspólnocie będą tylko 4 lokale (co jest mocno zaniżone), w każdym lokalu średnio 3 osoby.
5 milionów * 4 lokale * 3 osoby = 60 milionów mieszkańców wspólnot.
Pozostają jeszcze mieszkańcy spółdzielni i domów indywidualnych ... tak, ostatnio się nam mocno zwiększył przyrost naturalny :bigsmile:
pozdrawiam
Nowy doklejony: 21.08.19 05:23 myślę, że analiza jest bardo przesadzona , chyba, że jest wykonana wg "nowych" standardów GUS
Jak spotkacie logo TU Mieszkamy w większym mieście, to będzie to po prostu przemianowany ZZN. A z kolei ZZN-y to przemianowane WAM-y. Czyli firma powstała na bazie starych administracji budynków powojskowych czy też z mieszkaniami niegdyś monowskimi. Ona w tym konglomeracie ma chyba rolę jakby wiodącą, a ten wianuszek to firmy nowsze. Całość chyba spięta wspólną czapką administracyjną i generalnie nadal z grubsza odwzorowuje strukturę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.
Czyli po drodze w tym łańcuszku nazw było zwyczajne uwłaszczenie na państwowym. Albo seria uwłaszczeń.
Wszystko jedno jak oni się aktualnie nazywają, bo nie chlelibyście być administrowani przez te podmioty.