Powiększenie balkonu pod którym jest dach sąsiada

martynamartyna Użytkownik
edytowano sierpnia 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, jestem nowa na forum, wybaczcie jeśli coś źle dodałam. Zanim napisałam post przestudiowałam kilka wątków, ale nikt nie pisał o przedłużeniu balkonu o dach sąsiadów.

Zastanawiam się czy otrzymam zgodę na przedłużenie balkonu o wystający dach sąsiadów. Kupując mieszkanie dostałam informację, że zarząd wspólnoty chciał wyrazić zgodę na powiększenie balkonu i zachęcał do złożenia pisma.

Może ktoś już przebrnął ten temat i jest w stanie mi podpowiedzieć czy wysłanie pisma w dwa miejsca wystarczy. Pisma chce wysłać do administracji wspólnot w PGM i do konserwatora ponieważ budynek jest wpisany do woj. ewidencji zabytków. Później wykonać ekspertyzę, inwentaryzację, rzuty, plany i informację jakie roboty zostaną wykonane itd. (póki nie wiem czy jest minimalna szansa na uzyskanie zgody nie chce wydawać pieniędzy). Czy wysyłać dodatkowe pismo do zarządu? Rozmawiałam z sąsiadem mieszkającym pode mną powiedział, że wyraża zgodę jeśli zabezpieczę odpowiednio dach i z jedną osobą z zarządu, która też wyraziła zgodę.

Tutaj wrzucam jak w tej chwili wygląda balkon -> https://drive.google.com/file/d/1iWE_6xJSUM1yeOdzjDY_XmuTCI5vejX7/view?usp=sharing

Chce też zrobić w mieszkaniu gruntowny remont, ale z tego co wyczytałam muszę zgłosić do administracji wspólnot w PGM tylko kwestie dotyczące części wspólnych czyli gdy ingeruje w pion wentylacyjny, kanalizacyjno-wodociągowy, przerabiam znajdującą się w mieszkaniu instalację elektryczną, wymieniam stolarkę drzwiową na klatce schodowej (to muszę także zgłosić konserwatorowi).

Dodanie lub usunięcie ścianek działowych, wymiana grzejników (w tej chwili są żeliwne), położenie płytek ceramicznych na ścianach, podłogach, położeniu paneli podłogowych nie jest wymagane do zgłoszeń? Informuje tylko administrację wspólnot w PGM, że będę przeprowadzała remont?

Czy gdzieś jeszcze muszę cokolwiek zgłaszać? W tej chwili konsultuje z architektem i kominiarzem podłączenie pod wentylację.

Kominiarz był dzisiaj w kupionym przeze mnie mieszkaniu i zostawił informację z kontroli kominiarskiej w lokalu. Kratka wentylacji w łazience wyprowadzona na zewnątrz budynku nieprawidłowo, wyprowadzić zgodnie z przepisami, czy to muszę poprawiać czy mogę jak już dostanę ekspertyzę podłączyć się do kanału wentylacyjnego? Odnośnie gospodarki powietrznej w lokalu zaznaczył, że jest brak wymaganego stałego nawiewu powietrza zewnętrznego i teraz znów jeśli będę chciała zrobić nawiewniki ścienne to znów pismo do konserwatora, zastanawiam się jak to rozwiązać. Może ktoś służy radą?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tego zdjecia wynika ze po lewej stronie sa okna wiec nie wem czy dostaniesz zgode
  • Opcje
    martynamartyna Użytkownik
    edytowano sierpnia 2019
    Jest na to jakiś przepis? Jakaś odległość, której trzeba przestrzegać? Może od razu zaznaczę w piśmie, że wydłużenie balkonu do odległości od okna i podam wymiar.
  • Opcje
    martynamartyna Użytkownik
    edytowano sierpnia 2019
    Ogrzewanie jest miejskie. Dziękuję za podpowiedzi.

    Tutaj znalazłam fajną tabelę, która wskazuje co trzeba zgłaszać, ale post jest z maja 2018 roku, więc mogło się trochę pozmieniać -> https://www.bankier.pl/wiadomosc/Remont-mieszkania-Jakie-prace-trzeba-zglosic-zgodnie-z-przepisami-7591144.html
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jest zabytek, więc sprawa może wyglądać inaczej.

    https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/inwestycje-budowlane/chce-wyremontowac-zabytek/proc_393-pozwolenie-na-prowadzenie-robot-budowlanych-przy-zabytku

    Poza tym co do powiększenia balkonu. Prawdopodobnie konstrukcja tego papowego lekkiego daszku nie utrzyma dodatkowego obciążenia balkonu. Trzeba zatem pomyśleć o nowej konstrukcji balkonu, a to się wiąże z uzyskaniem pozwolenia na budowę .
    A jeśli pozwolenie to również oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

    Ile tam jest wszystkich lokali?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.