średnica pionów kanalizacyjnych

wspolnota2wspolnota2 Użytkownik
edytowano września 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam Wszystkich

Mam pytanie dot. wymiany starych pionów kanalizacyjnych ( lata 60 ) na nowe. ( budynek 5 kondygnacji ).
Stare piony żeliwne posiadały średnicę 160 mm ( podwójne okolo 15 mieszkań ) przy wymianie na nowe PCV jaką można zastosowac minimalną średnicę.

Dziękuję za odpowiedź

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    __b_dobor-materialow-wod-kan-5.jpg
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba temat mnie interesuje ale jestem ignorant, możesz dodać komentarz. Proszę!
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano września 2019
    ale kabaret :lookaround:

    Nowy doklejony: 16.09.19 16:18
    jeden się pyta o średnice pionów, a drugi wkleja katalog producenta rur (nota bene rur do budowy sieci kanalizacyjnych, takich układanych w gruncie).

    Wytłumacz jeszcze pytającemu, co znaczą te symbole w pierwszym wierszu i wyjaśnij, o co chodzi z parametrem SN w kiloniutonach/m2. Na koniec objaśnij, jak się ma do pytania to, co wkleiłeś.

    Wtedy może uwierzę, że masz jeszcze jakiś inny zwój mózgowy oprócz tego, który odpowiada za ctrl+C/ctrl+V.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba to ile ma mieć średnica rur kanalizacyjnych 160 czy 110
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano września 2019
    Wszystko zależy od tego, co jest przyłączone do tego pionu.

    Średnica pionu (pion z wentylacją główną):
    - do 13 misek ustępowych: 110 mm
    - pow. 13 do 31 misek ustępowych: 125 mm
    - pow. 31 do 82 misek ustępowych: 160 mm

    Średnica pionu (pion z wentylacją boczną):
    - do 25 misek ustępowych: 110 mm
    - pow. 25 do 60 misek ustępowych: 125 mm
    - pow. 60 do 159 misek ustępowych: 160 mm

    Bedzie?

    :neutral:

    Nowy doklejony: 17.09.19 09:11
    Stare piony żeliwne posiadały średnicę 160 mm ( podwójne okolo 15 mieszkań ) przy wymianie na nowe PCV jaką można zastosowac minimalną średnicę.
    Upewnij się, czy to są piony kanalizacji sanitarnej, a nie deszczowej. Te ostatnie często prowadzono wewnątrz budynku, w obrębie klatek schodowych.

    Trochę za duże te piony, jak na budynek 5-kondygnacyjny.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drops: dzięki
    Zaraz, zaraz, bo nie ogarniam. Pytanie zadaje jakiś wspolnota2, a za odpowiedź dziękuje drops. Czy to jest jedna i ta sama osoba? Jeśli tak, to czy to jest zgodne z regulaminem tego przedsięwzięcia?
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest jedna i ta sama osoba. Gdybyś przeczytał wcześniejsze moje wpisy to zobaczyłbyś, że napisałam, że interesuje mnie ten temat i proszę o komentarz do tabeli Kuby bo jestem ignorantem w cyferkach. A dziękuję ci za odpowiedź.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2019
    [cite] wp44:[/cite]
    drops: dzięki
    Zaraz, zaraz, bo nie ogarniam. Pytanie zadaje jakiś wspolnota2, a za odpowiedź dziękuje drops.
    Czy to jest jedna i ta sama osoba?
    prawie w każdym wątku nie ogarniasz .... typowy Ziobrysta - wszędzie widzi tylko podstęp i oszustwo :bigsmile:

    [cite] drops:[/cite]proszę o komentarz do tabeli Kuby bo jestem ignorantem w cyferkach.
    przecierz komentarz dostałeś http://www.iko.pwr.wroc.pl/PracowDrct/Aleksandra_Cichon/_W2_wymiarowanie_instalacji_kanaliz.pdf

    trzeba go tylko przeczytać ...
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: prawie w każdym wątku nie ogarniasz
    KubaP: przecierz komentarz dostałeś
    no przecierz, przecierz... Ale przecierz próbuję. : )
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.