Tabliczka reklamowa na elewacji bez zgody wspólnoty

gniewusgniewus Użytkownik
edytowano września 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry,
Mała wspólnota, na elewacji budynku pojawiła się tabliczka z danymi firmy adminisujacej nieruchomością.
Zadaje pytanie administratorowi: skąd się wzięła?
Odpowiedz: zgodził się 1 z właścicieli lokali a tabliczka nie jest reklamowa tylko informacyjna.
Ponawiam pytanie dlaczego na części wspólnej firma administrująca bez zgody właścicieli wiesza swoją reklamę.
Dostaje odpowiedź:
nie jest Pan całą Wspólnotą Mieszkaniową
a tabliczka nie pełni funkcji reklamowej, tym bardziej że elewacja nieruchomości wymaga remontu więc raczej może być antyreklamą.

Uważam, że temat został wyczerpany, a Pan usatysfakcjonowany moją osobistą odpowiedzią.

Pozdrawiam

______________________
Agnieszka Schreckenberg
prezes zarządu
agaDOM Sp. z o.o.

Czy jestem w błędzie że na uważanie reklam powinna być zgoda wszystkich właścicieli?
Jak działać w tej sprawie?
Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam:angry:

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2019
    Czy jestem w błędzie że na uważanie reklam powinna być zgoda wszystkich właścicieli?
    Bzdura.
    Tabliczka Administratora / Zarządcy to raczej obowiązek, a nie reklama .
    To jest ważna informacja dla służb ratowniczych w przypadku pożaru , powodzi , ect.
  • Opcje
    gniewusgniewus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P - obowiązek wynikać może z przepisów prawa. Kiedyś już prosiłem - niewypisuj rzeczy bez wartości merytorycznej. Dziękuję
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gniewus:[/cite]Kuba P - obowiązek wynikać może z przepisów prawa. Kiedyś już prosiłem - niewypisuj rzeczy bez wartości merytorycznej. Dziękuję
    gniewus, jak czegoś nie wiesz, to nie oceniaj , tylko pytaj, bo mącisz tyko swoimi wpisami .

    Czy bezpieczeństwo jest wszędzie opisane w prawie wszystkie jego przypadki ?.
    Wiech co powinno sie znaleźć na tabliczce numerycznej budynku (adresu) ?

    http://www.hadron.co/numer_domu_przepisy.php

    http://bartoszyce.wm.pl/478020,Budynki-musza-miec-tabliczki-z-numerami-i-nazwa-ulicy-Dzielnicowi-to-sprawdza.html
  • Opcje
    gniewusgniewus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P - Twoja odpowiedź jest nie na temat. Czy gdzieś padło pytanie o tabliczkę z numerem domu?
    Nie, ale dziękuję za starania.

    Nowy doklejony: 19.09.19 21:27
    Kuba P obserwując Twoją aktywność na forum mniemam, że posiadasz duża wiedzę. Może pomożesz?
    Jeśli chodzi o Twoje zdanie związane z bezpieczeństwem:
    Na klatce schodowej znajduje się tablica informacyjna na której znajdują się dane kontaktowe administratora.
    Umieszczenie tablicy na stałe, integrując w mur, nie jest do niczego potrzebne. W mojej ocenie pełni funkcję reklamy.
    Kogo miałoby o czym informować ?
    Problemem jest samowola firmy administrującej.
    Przeznaczenie elewacji budynku na reklamę nieodpłatnie może być rozumienie jako niegospodarność.
    Uważam, że w myśl art 209kc mam prawo usunąć tablice, powołując się choćby na to że nie było w tej sprawie podjętej decyzji przez właścicieli pełniących zarząd bezpośredni, czyż nie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2019
    [cite]gniewus:[/cite] Na klatce schodowej znajduje się tablica informacyjna na której znajdują się dane kontaktowe administratora.
    Umieszczenie tablicy na stałe, integrując w mur, nie jest do niczego potrzebne. W mojej ocenie pełni funkcję reklamy.
    Kogo miałoby o czym informować ?
    służby Gminne. Policja , straż gmina czy pożarna kto jest zarządca /administratorem tej nieruchomości

    Reklamą by była wtedy, gdyby nie było na niej napisane, że jest zarządcą czy administratorem tej nieruchomości.
    [cite]gniewus:[/cite] Uważam, że w myśl art 209kc mam prawo usunąć tablice, powołując się choćby na to że nie było w tej sprawie podjętej decyzji przez właścicieli pełniących zarząd bezpośredni, czyż nie?
    ja uważam, że nie masz prawa usuwać, bo to nie jest reklama tylko informacja, kto jest zarządcą / administratorem tego budynku

    [cite]azygnerski:[/cite]Koniec Świata, panie Popiołek...!!! :clap::cheer::rolling::rolling::rolling:
    jaka radocha obywatelu Piszczek ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] azygnerski:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]jaka radocha obywatelu Piszczek ...
    Piszczekyk :cool:
    Ty jesteś Piszczek , nie obrażaj Ty bohatera PRL-u
  • Opcje
    gniewusgniewus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P
    A dlaczego służby gminne czy policja miałaby wiedzieć kto jest administratorem?;)
    Masz ciekawe podejście do prawa własności. Takie prosto z PRL. Może ta informacja powinna być wysłana prosto do SB? Chyba wiedzieć powinni kto jest administratorem;)))
    Pozdrawiam tym razem ze współczuciem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2019
    [cite] gniewus:[/cite]Kuba P
    A dlaczego służby gminne czy policja miałaby wiedzieć kto jest administratorem?:bigsmile:
    gniewus, jak czegoś nie wiesz, to nie oceniaj , tylko pytaj, bo mącisz tyko swoimi wpisami .

    bo administratorzy posiadają szczegółowe dane ...
    np. w trakcie gaszenia pożaru w budynku strażacy pytają o ilość osób zamieszkujących , adres poszkodowanych właścicieli lokali którzy wynajmują lokale , ect .... tego na tablicy ogłoszeń nie ma
    To do administratora należy zabezpieczyć pogorzelisko czy części wspólne.
    [cite] gniewus:[/cite]Chyba wiedzieć powinni kto jest administratorem :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    a niby skąd ? uruchom mózg, a nie tylko palce na klawiaturze
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] azygnerski:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]jaka radocha obywatelu Piszczek ...
    Piszczekyk :cool:
    To zapewne taka pomyłka freudowska, kiedy autor ma w podświadomości jedno: "pisz + szczekaj", "pisz + szczekaj". Wtedy powstaje połączenie: "piszczek" - czyli, ni to pisanie, ni szczekanie. :neutral:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.