Zakończenie umowy najmu

sarasara Użytkownik
edytowano listopada 2019 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry, mam taki problem: wynajęłam mieszkanie z koleżanką i jej chłopakiem, ale się pokłóciliśmy, więc sie wyprowadziłam, ale właściciel żąda ode mnie opłat za tamto mieszkanie, napisał mi maila, że umowa została zawarta na czas określony. Nie wiem co mam teraz robić, przecież tam nie mieszkam.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2019
    A jakie są warunki rozwiązania umowy ?
    Dz.U.2019.0.1145 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny
    Art. 673. Terminy i sposób wypowiedzenia najmu
    
    § 1. Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych.
    
    § 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód.
    
    [b]§ 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie.[/b]
    

    http://www.domiporta.pl/poradnik/1,127460,13387166,wypowiedzenie-umowy-najmu-na-czas-okreslony.html
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wynajęłam mieszkanie z koleżanką i jej chłopakiem
    Wszystko zależy od umowy, jaką zawarłaś z właścicielem mieszkania. Do czego się zobowiązałaś.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w sumie to problem jest FASCYNUJĄCY.
    sara się wyprowadziła i ma pretensje ,że właściciel żąda jakichś głupich pieniędzy?
    Nie wiem co mam teraz robić, przecież tam nie mieszkam.
    kto bogatemu zabroni, masz płacić.
    Ale muszę pochwalić KubęP, w tej roli "cytatora" przepisów jesteś dobry.:bigsmile:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada 2019
    [cite] sara:[/cite] wynajęłam mieszkanie z koleżanką i jej chłopakiem, ale się pokłóciliśmy, więc sie wyprowadziłam, ale właściciel żąda ode mnie opłat za tamto mieszkanie, napisał mi maila, że umowa została zawarta na czas określony.
    Umowa zobowiązuje - jedną i drugą stronę. Jest zawarta na czas określony, a to oznacza, iż trzymacie się zawartych w niej terminów, bez względu na inne okoliczności. Chyba, że... w umowie zawarte zostały określone warunki jej wypowiedzenia lub zastrzeżone sytuacje, które nie będą rodziły żadnych konsekwencji.
    W Twojej sytuacji istotne jest to z kim ta umowa została zawarta i na jakich warunkach odbywają się płatności za wynajem mieszkania.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    haneczka - Ty żyjesz? Jesteś ta ukryta czy niezalogowana? Tylko nie pisz że jesteś wcieleniem KubyP!!!:bigsmile:

    Nowy doklejony: 03.11.19 18:49
    ukrywasz się? Niezalogowany nie ma prawa dyskusji!!:bigsmile:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada 2019
    [cite] Prezesod13lat:[/cite]haneczka - Ty żyjesz?
    Jeszcze tak... ale mało już brakowało. :smile:
    [cite] Prezesod13lat:[/cite]Jesteś ta ukryta czy niezalogowana? Tylko nie pisz że jesteś wcieleniem KubyP!!!:bigsmile:
    Jestem jaka jestem... Lecz uroczyście oświadczam, że nie wycieliłam, wycielałam, nie wycielam i nie wycielę KubaP, na pewno! :bigsmile:
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niestety, użyłem chyba trudne słowo WCIELENIE. To w skrócie oznacza osobę KubyP, teraz zrozumiałeś. Nie ma Ciebie na online. Jesteś administratorem?:bigsmile:

    Nowy doklejony: 03.11.19 19:16
    kabaret. Teraz pozostaje Ci tylko ocenić pozytywnie sarę, koziorozkę i KubęP.:cry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.