Sprzedaż lokalu a nadwyżka na koncie F.R

drag123drag123 Użytkownik
edytowano lutego 2020 w O Forum
Jeden z właścicieli chce sprzedać lokal mieszkalny, czy nadwyżka jaką mamy na koncie(FUNDUSZ REMONTOWY) na koniec roku podlega częściowemu zwrotowi(proporcjonalnie do posiadanych udziałów) sprzedającemu - a równowartość wypłaconych środków zostaje uzupełniona przez nowego właściciela.

Komentarze

  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak takie procedury określiliście w uchwale to tak, jak nie - to nie.
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    WIELKIE DZIĘKI
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] drag123:[/cite]Jeden z właścicieli chce sprzedać lokal mieszkalny, czy nadwyżka jaką mamy na koncie(FUNDUSZ REMONTOWY) na koniec roku podlega częściowemu zwrotowi(proporcjonalnie do posiadanych udziałów) sprzedającemu - a równowartość wypłaconych środków zostaje uzupełniona przez nowego właściciela.
    To zależy jak macie to zapisane w regulaminie . Ja bym powiadomił sprzedającego, aby rozliczył się z tej nadwyżki z kupującym
    My mamy taki zapis w regulaminie :
    [i]Wpłaty na fundusz remontowy stanowią zobowiązania z tytułu uczestniczenia w kosztach zarządu nieruchomością wspólną w zakresie wydatków na remonty nieruchomości wspólnej. Środki na nim zgromadzone stanowią odrębną współwłasność wszystkich właścicieli lokali. 
    W przypadku sprzedaży lokalu przez właściciela prawo do współwłasności środków zgromadzonych na funduszu remontowym przechodzi na nabywcę lokalu jako element prawa do udziału w nieruchomości wspólnej.[/i]
    
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano lutego 2020
    Wpłaty na FR remontowy stanowią majątek wspólnoty, więc sprzedający nie ma prawa żądać zwrotu niewykorzystanego FR.

    Jeśli wspólnota zaciągnęła kredyt, to nie ma prawa żądać od sprzedającego lokal zwrotu przypadąjącej na niego kwoty kredytu.

    Sprzedający powinien poinformować kupującego o stanie FR i ewentualnie negocjować cenę.
  • Opcje
    piruletpirulet Użytkownik
    edytowano marca 2020
    mam pytanie wspólnota mieszkaniowa uzyskał korzyści pożytki finansowe podejmując uchwałę bez mego uczestnictwa i bez mej zgody , co więcej pomimo złożonego pisemnego wniosku do o wgląd jaka wielkość pożytków finansowych otrzymano , do dnia dzisiejszego pomimo pisma jako właściciela lokalu ponad rok , nie udzielono mi prawa wglądu na konto jaki stan porządków finansowych wspólnota otrzymała a jest to duża kwota fina-nosowa.co więcej środki te nie są wykorzystywane do dnia dzisiejszego np: na remont budynku czyli wspólnota wzbogaciła się pomimo braku mej zgody na otrzymanie pożytków , czy jako właściciel mieszkania w chwili sprzedawszy lokalu mam prawo zadać zwrotu podrzutku finansowego w odpowiednim procencie udziału we współwłasności lokalu mieszkalnego wyodrębnionych w budynku, bo uważam ze wspólnota ukrywa to przede-mną , a gdy sprzedam mieszkanie z ta chwila wzbogaci się mymi prawami ,,,PILNE Proszę o wsparcie
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.