Przeglądy okresowe

HaneczkaHaneczka Użytkownik
Jak to jest z tymi obowiązkowymi przeglądami (gazowym, budowlanym, kominiarskim, elektrycznym) w bardzo małych wspólnotach, tam gdzie jest np. dwóch, trzech, ale nie więcej niż czterech właścicieli lokali? Czy zgodnie z ustawą prawo budowlane mają obowiązek przeprowadzać je raz w roku, tak jak to się dzieje w dużych wspólnotach?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2020
    A jak ma wyglądać ? prawo jest jedno ....
    https://www.lexlege.pl/prawo-budowlane/art-62/
    Art.62.1 [b]Obiekty budowlane[/b] powinny być w czasie ich użytkowania [b]poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:[/b]
    
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]A jak ma wyglądać ? prawo jest jedno ....
    Prawo jest jedno, ale ludzie są różni... więc wcale nie wygląda to wszędzie tak samo i tak jak w dużych wspólnotach mieszkaniowych. Teoria to jedno, a praktyka to... zupełnie inna bajka.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Haneczka:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]A jak ma wyglądać ? prawo jest jedno ....
    Prawo jest jedno, ale ludzie są różni... więc wcale nie wygląda to wszędzie tak samo i tak jak w dużych wspólnotach mieszkaniowych.
    Teoria to jedno, a praktyka to... zupełnie inna bajka.
    Tak jest, jak napisałaś, ale .... to tylko do pierwszej tragedii ... Potem Prokurator i sądy to ładnie "sprzątają", jak krasnoludki z bajki o śpiącej królewnie
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2020
    [cite] KubaP:[/cite]Tak jest, jak napisałaś, ale ....
    No, właśnie... ALE! Chodzi o to "ale" - to nie funkcjonuje, bo ludzie nie są zainteresowani by funkcjonowało. Nie są zainteresowani by chcieć wiedzieć jak to ma/powinno funkcjonować, więc powiedz mi jak ich do tego nakłonić (by nie powiedzieć: zmusić - nikt nie lubi być zmuszany do czegoś, czego nie chce). Wiem, wiem... zaraz wyjedziesz mi tutaj z prokuratorem i innymi represyjnymi scenariuszami. Uważasz, że w małych wspólnotach można kogoś zmusić do stosowania ustawy o własności lokali? Tak samo to działa w kwestii przeglądów, które zgodnie z ustawą są obowiązkowe.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2020
    [cite] Haneczka:[/cite] Uważasz, że w małych wspólnotach można kogoś zmusić do stosowania ustawy o własności lokali?
    Tak samo to działa w kwestii przeglądów, które zgodnie z ustawą są obowiązkowe.
    Hanuś ... sąd to ostateczność... a prokurator sam przyjdzie, jak dojdzie do tragedii... zaczadzenia czy wybuchu gazu...

    Ja zawsze powtarzam.... tylko edukacja, edukacja, edukacja... i kropla drąży skałę ..... :wink:
    Na czy ta edukacja ma polegać, a to już inna bajka.... nie mogę tu pisać, bo to są metody wstrząsowe ...
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka: Prawo jest jedno, ale ludzie są różni... więc wcale nie wygląda to wszędzie tak samo i tak jak w dużych wspólnotach mieszkaniowych. Teoria to jedno, a praktyka to... zupełnie inna bajka.
    No, ale Ty pytasz o prawo, czy o praktykę stosowania tego prawa, bo to są dwie różne rzeczy. Prawo jest jedno, natomiast w praktyce, w bardzo małych wspólnotach rzeczywiście ludzie olewają obowiązkowe kontrole okresowe. Nie zmienia to jednak faktu, że prawo jest jedno.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.