regulamin zebrania właścicieli lokali

dropsdrops Użytkownik
Czy ktoś z was spotkał sie z czymś takim jak regulamin zebrania właścicieli lokali? Mój Zarząd 3 tygodnie przed zebraniem puścił do głosowania uchwałę w sprawie zatwierdzenia regulaminu zebrania.W tym regulaminie takie kwiatki: przewodniczący zebrania może wyznaczyć osobom zabierajacym głos czas na wypowiedź, może też skracać czas ich wypowiedzi; zebranie jest nagrywane . Co o tym sądzicie?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] drops:[/cite]Czy ktoś z was spotkał sie z czymś takim jak regulamin zebrania właścicieli lokali?
    taki Regulamin zebrania sprawozdawczego u mnie jest .
    Ten Twój to Regulamin jak regulamin . Jak go uchwalicie będzie prawem obwiązującym w Twojej WM ...
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jak nie będę go przestrzegać to co mi zrobią ? Od kiedy właściciele ograniczaja czas wypowiedzi innym właścicielom?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2020
    [cite] drops:[/cite]A jak nie będę go przestrzegać to co mi zrobią ?
    Od kiedy właściciele ograniczaja czas wypowiedzi innym właścicielom ?
    przecież te ograniczenia nie urodziły się na pierwszym zebraniu właścicieli lokali, tylko wynikają z praktyk 20 lat funkcjonowania Twojej WM.
    Widocznie cenią sobie czas , bo wiedzą, że czas to pieniądz i nie stać ich na bicie piany godzinami .
    Chyba jesteś podpadnięty, tym właścicielom, co cenią sobie czas .
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ostatnie zebrania były bardzo sprawnie prowadzone i trwały stosunkowo krótko. Jestem podpadnięta, od czasu jak zaczęłam prosić o dokumenty. A takie regulaminy to wg mnie sztuka dla sztuki. Jeden właściciel nie może "zamykać ust" drugiemu.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano marca 2020
    Możesz się trzymać regulaminu albo go łamać i nie jest istotna jak glosowałaś na uchwałą o przyjęciu. Za łamanie nie ma bezpośrednich konsekwencji.

    Regulamin wewnętrzny to rodzaj umowy właścicieli, ale najlepszy regulamin to taki, który da się wyegzekwować. Więc niewielu rozsądnych ludzi porywa się na coś takiego, o czym piszesz.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do blazejh, w pełni zgadzam sie z Tobą. Autorem regulaminu jest osoba, która postulowała anononimowe głosowania do przezroczystych urn. Chyba Wam to coś przypomina, 30 sekund na wypowiedź, "przejrzystość"głosowań.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli glosowania anonimowe, to po co jeszcze urny przezroczyste? To jak w klasycznym skeczu: przecież to niedorzeczne!

    Mówią poważnie: może chodzić o zasłonę dymną. Nie chcemy wam dać dokumentów do wglądu, za to proponujemy uczciwe głosowania do urn. Albo uczciwe "przestrzeganie" RODO.
    I temat zastępczy gotowy. Do końca marca jakoś zleci, a potem to już właściwie wakacje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] drops:[/cite] Autorem regulaminu jest osoba, która postulowała anonimowe głosowania do przezroczystych urn.
    we WM nie ma takiej możliwości, bo każdy głos ma inną wagę (udział) dlatego karty do głosowania są imienne ( oznaczone nr lokalu)
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest taka prawna możliwość. Właściciele uchwalają zasadę glosowania 1 właściciel= 1 głos.:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.