Koszty sprzątania i utrzymywania czystości we Wspólnocie Mieszkaniowej

xevaaaxevaaa Użytkownik
Cześć,

Czy ktoś z Was mógłby mi podać jakie są stawki za m2 sprzątania i utrzymywania zieleni we wspólnotach mieszkaniowych? U mnie ze sprawozdania finansowego wynika że wyszło 1,10/ m2 i się zastanawiam czy to aby nie za wiele?

Dzięki :)

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2020
    [cite] xevaaa:[/cite]Czy ktoś z Was mógłby mi podać jakie są stawki za m2 sprzątania i utrzymywania zieleni we wspólnotach mieszkaniowych? U mnie ze sprawozdania finansowego wynika że wyszło 1,10/ m2 i się zastanawiam czy to aby nie za wiele?
    Wszystko zależy, jaki jest zakres usługi i częstotliwość ....
    U mnie nie ma stawek za m2 , jest stawka za miesiąc wykonywania pakietu usług ....

    Tam, gdzie jest czynnik ludzki opłaty są bardzo duże ...
  • Opcje
    xevaaaxevaaa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, ale z tego co dzwoniłam po firmach i pytałam znajomych to wychodzi na to, że cena jest bardzo zawyżona. Dlatego właśnie chciałabym się jeszcze tutaj podpytać. Czy mógłby Pan podać jaką stawkę Pana wspólnota płaci za takie usługi w przeliczeniu na m2 ? Na pewno jakoś można to podzielić :)
  • Opcje
    JapaneseJapanese Użytkownik
    edytowano listopada -1
    40gr/m2
    budynek 500m2
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2020
    [cite] xevaaa:[/cite] Czy mógłby Pan podać jaką stawkę Pana wspólnota płaci za takie usługi w przeliczeniu na m2 ?
    Na pewno jakoś można to podzielić :bigsmile:
    policzyłem i za standardowe czynności wyszło ....

    wynosi 0,63 zł /m2 (Miasto powyżej 500 000 mieszkańców )

    1,13 zł/m2 (miasto powyżej 1 000 000)

    0,92 zł/m2 (miasto do 30 000)
    [cite] xevaaa:[/cite] U mnie ze sprawozdania finansowego wynika że wyszło 1,10/ m2 i się zastanawiam czy to aby nie za wiele?
    a co się składa na te koszty ? bo może były robione dodatkowe rzecz/prace przez firmę sprzątająca np doczyszczanie posadzki , jaki jest zakres standardowych usług
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W mojej wspolnocie 5070 m*m na ostatnim zebraniu w marcu podnieslismy stawke z 0,35 zł do 0,50 zł za m*m., w tym sa koszty sprzątania terenu.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mamy 15 tys. m kw. za sprzatanie - budynki, otoczenie, plus pielegnacja trawników, krzewów itp m- nie płacimy ok. 9 tys. zł

    Nowy doklejony: 21.03.20 13:51
    Zapomniałam dodać , miasto ponad 500 000 mieszkańców.
  • Opcje
    xevaaaxevaaa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Panie Kubo.P:
    wynosi 0,63 zł /m2 (Miasto powyżej 500 000 mieszkańców )

    1,13 zł/m2 (miasto powyżej 1 000 000)

    0,92 zł/m2 (miasto do 30 000)

    Skąd Pan ma te dane?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] xevaaa:[/cite]Panie Kubo.P:
    wynosi 0,63 zł /m2 (Miasto powyżej 500 000 mieszkańców )

    1,13 zł/m2 (miasto powyżej 1 000 000)

    0,92 zł/m2 (miasto do 30 000)

    Skąd Pan ma te dane?
    z autopsji .... reprezentuję właścicieli lokali w tych wspólnotach , takie stawki zostały w ubiegłym roku przegłosowane ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.