Brak podpięcia do części wspólnej - opłaty

monografia_ducassemonografia_ducasse Użytkownik
edytowano kwietnia 2020 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry,
jestem właścicielem lokalu mieszkalnego nabytego z rynku wtórnego. Spółdzielnia nalicza dwie opłaty w wymiarze miesięcznym:
1. Opłata za klimatyzację część stała
2. Opłata za klimatyzację rozliczenie wg. zużycia energii.

Problem polega na tym, że mieszkanie nie jest podłączone do systemu "wspólnej kliamtyzacji" - ma osobny obieg klimatyzacji i własny klimatyzator (nie wiadomo, czy była to decyzja spółdzielni, czy pierwszego właściciela - ja jestem właścicielem nr.3). Zużycie energii jest permanentnie zero (również u poprzedniego właściciela nr.2 takie było). Opłata stała jest natomiast znaczna - spółdzielnia odmawia zredukowania opłaty do 0) mówiąc, że jest to "część wspólna" i zmiana wymagałaby przegłosowania na zebraniu wspólnoty, które nie wiadomo kiedy się nawet może odbyć.

Jak działać w takiej sprawie?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy to aby spółdzielnia mieszkaniowa czy WSPÓLNOTA mieszkaniowa ?
  • Opcje
    monografia_ducassemonografia_ducasse Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Racja moje przejęzyczenie- Wspólnota mieszkaniowa.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wg. mnie wspólnota rozlicza to prawidłowo.
    W części wspólnej może być też np. winda, ale płacą za nią wszyscy, nawet mieszkańcy parteru.
  • Opcje
    monografia_ducassemonografia_ducasse Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tylko do windy mają dostęp wszyscy - tutaj bardziej analogicznym przykładem byłoby np. rozliczania komórek lokatorskich na wszystkich mieszkańców zamiast tylko tych którzy są właścicielami.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uważam, że problem jest z nazewnictwem, które nie jest dostosowane do stanu faktycznego .
    Natomiast koszty klimatyzacji na częściach wspólnych są prawidłowo naliczane ...
  • Opcje
    monografia_ducassemonografia_ducasse Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To może dodam, że chodzi o klimatyzację która jest zamontowana w mieszkaniach są termostaty i można sterować temp. w mieszkania osobno, poza moim mieszkaniem gdzie takiej instalacji podłączeniowej w ogóle nie wykonano. Ciężko mi zrozumieć logikę, dlaczego mogłabym być obarczana takimi kosztami.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To trzeba wrócić i zobaczyć co wpływa na koszty tek klimatyzacji , czy są koszty stałe niezależnie czy się korzysta czy nie .
    Podobnie jest z dostawą EC dostarczanej do nieruchomości .
    Jest opłata stała = za moc zamówioną i opłaty zmienna = wg zużycia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.