Wynagrodzenie dla Członków Zarządu oraz Zakazy na WM

Iwolina20Iwolina20 Użytkownik
edytowano kwietnia 2020 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
mam dwa pytania otóż ,
1.na ostatnim zebraniu mieszkańcy podjęli uchwalę o wypłatach wynagrodzenia dla członków Zarządu. Administrator nie wie jak ma to rozliczyć i proponuję obniżenie zaliczek. Proszę o informację w jaki inny sposób można wypłacić Członką Zarządu gotówkę( przelew) aby w księgach wszystko się zgadzało.
2. w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo skarg na współmieszkańców, którzy chodzą z dziećmi po podwórku, zaglądają na plac zabaw albo chodzą bez maseczek. Bardzo proszę o wyjaśnienia na ten moment co mogą a nie mogą mieszkańcy zamkniętych osiedli . Jesteśmy WM , która jest zamknięta i ma 2 bloki mieszkalne.)
Serdeczne dzięki

Komentarze

  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Iwolina20 - Administrator doskonale wie jak to rozliczyć, obniżenie wysokości zaliczek dla Zarządu o wysokość wynagrodzenia to najprostszy sposób, i najbardziej korzystny dla dwóch stron.Druga sprawa - mieszkańcy na osiedlach mogą wszystko o ile nie jest to wykroczenie lub przestępstwo.Przeszkadzają ci dzieci na podwórku??? A sama masz dzieci?:bigsmile:
  • Opcje
    Iwolina20Iwolina20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli obniżenie zaliczek nie powoduje płatności z mojej strony jeżeli chodzi o rozliczenie roczne?
    Jestem po drugiej stronie i wychodzę z dziećmi A inni mieszkańcy, posiadający dzieci piszą skargi jedna po drugiej. Jestem poprostu zdziwiona takimi skargami. I szukam rzetelnej odpowiedzi;)
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A kim Ty jesteś w tej WM?
  • Opcje
    Iwolina20Iwolina20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    członkiem Zarządu WM
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pogratulować. Łaskawi członkowie WM przyznali Zarządowi jakiś ochłap w wysokości 100 zł, aby mieć czyste sumienie , i teraz za te pieniądze usłyszysz - Płacę i wymagam, a Pani jest od roboty i wykonywania naszych poleceń.Nie wiem jaka jest treść uchwaly o waszym wynagrodzeniu. Jak ją zacytujesz odniosę się do tego. Co do drugiej kwestii. Zamknięte osiedle nie jest MIEJSCEM PUBLICZNYM (w rozumieniu rozporządzenia MZ) więc tu obostrzenia nie obowiązują.I tak odpowiadajcie na skargi czlonków WM.
    Jestem po drugiej stronie i wychodzę z dziećmi
    Po drugiej stronie czego?
  • Opcje
    Iwolina20Iwolina20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chodziło mi o to ,że mam dzieci i wychodzę i tak szczerze mam w nosie jak wychodzą inni. Daleka jestem od tego aby analizować i pisać skargi na innych czy wychodzą czy nie wychodzą czy maja maseczki czy nie. Mam dość czytania skarg , że Rozporządzenie , że nie można itp. Ludzie nie mają co robić mam wrażenie.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A jesteś po drugiej stronie czego? A na skargi zakupcie niszczarkę.

    Nowy doklejony: 28.04.20 09:16
    A przy okazji, dużo się pomyliłem z tą wysokością wynagrodzenia?:bigsmile:
  • Opcje
    Iwolina20Iwolina20 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po drugiej stronie frontu- chodzę na dwór i czytam skargi a nie je piszę.
    100% więcej m-c.
    ale dalej nie wiem czy odejmując kwotę od zaliczki nie będę płacić podatku na koniec roku w rozliczeniu PIT
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano kwietnia 2020
    Na koniec roku zapłacisz w swoim PIT dodatkowy podatek, o ile wykażesz dodatkowe dochody uzyskane od wspólnoty i wykazane w PIT-11, który otrzymasz od wspólnoty. Bez Pit-11 nie ma podatku.

    Do Twojego PIT-37 (załóżmy że składasz PIT-a jako osoba nie prowadząca działalności gospodarczej") dołączysz PIT-11 od wspólnoty. One musza mieć ręce i nogi. Z Pit-11 powinno wynikać to, co wykażesz w picie ogólnym, bo one zawierają te same dane w tak samo nazwanych pozycjach.

    To co robicie we wspólnocie wykazując wypłaty członkom zarządu ma, powiedzmy, mocno drugorzędne znaczenie.
    Fiskusa nie będzie interesowało raczej w jaki sposób wykażecie sobie wewnątrz te wypłaty. To są wasze wewnętrzne rozliczenia. Urzędnicy nie muszą się na nich znać i generalnie nie wnikają w nie. Nawet gdy czasem zdarza się okazja, żeby trochę pownikać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Iwolina20:[/cite]Witam,
    mam dwa pytania otóż ,
    1.na ostatnim zebraniu mieszkańcy podjęli uchwalę o wypłatach wynagrodzenia dla członków Zarządu. Administrator nie wie jak ma to rozliczyć i proponuję obniżenie zaliczek. Proszę o informację w jaki inny sposób można wypłacić Członką Zarządu gotówkę( przelew) aby w księgach wszystko się zgadzało.
    jako polecenie księgowanie, na podstawie uchwały właścicieli lokali. Na koniec roku wystawić PIT


    [cite] Iwolina20:[/cite]2. w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo skarg na współmieszkańców, którzy chodzą z dziećmi po podwórku, zaglądają na plac zabaw albo chodzą bez maseczek. Bardzo proszę o wyjaśnienia na ten moment co mogą a nie mogą mieszkańcy zamkniętych osiedli . Jesteśmy WM , która jest zamknięta i ma 2 bloki mieszkalne.)
    Serdeczne dzięki
    wezwać policję , która jest odpowiedzialna za przestrzeganie zasad pandemii
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.