Działanie zarządu na niekorzyść wspólnoty.

jastrząbjastrząb Użytkownik
Witam.
Mam taki dosyć duży już problem. Od początku marca do połowy maja centralne w naszym bloku nie funkcjonowało (okres grzewczy się skończył i standardowo nikt nie robił o to awantury). Od ponad tygodnia zauważyłem, że centralne ogrzewanie znów jest włączone. Gdyby nie grzejnik w łazience, którego nie jestem w stanie zakręcić nawet bym o tym nie wiedział. Kiedy temperatura w nocy nie spada poniżej 5 stopni, a w dzień oscyluje od 16 stopni w górę, zarząd wymyślił sobie grzanie tak jak w okresie zimowym. Administrator budynku zbywa mnie tym, że to decyzja zarządu. Co mogę z tym zrobić? Ewidentnie zarząd działa na niekorzyść (1. Dopłaty najpewniej będą do ogrzewania. 2. Większość mieszkańców nawet nie wie o tym, że taka sytuacja ma miejsce). Czy podając zarząd do sądu przy dalszym trwaniu takiej sytuacji ma sens?

Komentarze

  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiesz czy na niekorzyść, czy na korzyść, ponieważ kategoria czyjeś korzyści nie wchodzi tu w rachubę. Do sądu chodzi się z wymierną szkodą.

    Skąd wiesz, że będą dopłaty? Może będą, może nie.

    Ta decyzja to czynność zwykłego zarządu, więc punkt 2 też odpada.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2020
    [cite] jastrząb:[/cite] Od początku marca do połowy maja centralne w naszym bloku nie funkcjonowało (okres grzewczy się skończył i standardowo nikt nie robił o to awantury). Od ponad tygodnia zauważyłem, że centralne ogrzewanie znów jest włączone. Gdyby nie grzejnik w łazience, którego nie jestem w stanie zakręcić nawet bym o tym nie wiedział. Kiedy temperatura w nocy nie spada poniżej 5 stopni, a w dzień oscyluje od 16 stopni w górę, zarząd wymyślił sobie grzanie tak jak w okresie zimowym.
    Administrator budynku zbywa mnie tym, że to decyzja zarządu. Co mogę z tym zrobić?
    Ewidentnie zarząd działa na niekorzyść (1. Dopłaty najpewniej będą do ogrzewania.
    2. Większość mieszkańców nawet nie wie o tym, że taka sytuacja ma miejsce). Czy podając zarząd do sądu przy dalszym trwaniu takiej sytuacji ma sens?
    po pierwsze - sprawdź co jest zapisne w umowie o dostawę EC .
    po drugie - sprawdź jak jest ustawiona pogodynka ...
    po trzecie - temp. poniżej +5 st to faktycznie węzły się włączają i podają EC

    po czwarte - stawienie i rozgłasznie zarzatów bezpodstawnych jest karalne ...
    1. Dopłaty najpewniej będą do ogrzewania.
    a skąd ta pewnosć ... znasz wszystkie koszty jakimi WM została obciążona ?
    2. Większość mieszkańców nawet nie wie o tym, że taka sytuacja ma miejsce)
    a skąd ta pewnosć ... nie wiesz czy wszystkim taka sytuacja przeszkadza , a może są zadowowleni, że grzeją, bo im pranie szybciej schnie ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.