Rozliczenie kosztów

marta33marta33 Użytkownik
edytowano grudnia 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Proszę o pomoc w sprawie rozliczenia kosztów na przełomie roku kalendarzowego. Mianowicie czy mogę fakturę wystawioną w grudniu a zapłaconą w styczniu rozliczyć w nowym roku w styczniu ? Czy są jakieś regulacje w tej sprawie, czy jednak faktury grudniowe płacone w styczniu powinno się prawidłowo rozliczać w grudniu.
Dziękuję.

Komentarze

  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta33:[/cite] Mianowicie czy mogę fakturę wystawioną w grudniu a zapłaconą w styczniu rozliczyć w nowym roku w styczniu ? Czy są jakieś regulacje w tej sprawie, czy jednak faktury grudniowe płacone w styczniu powinno się prawidłowo rozliczać w grudniu.
    Nie wiem, o jakie rozliczenie na przełomie roku kalendarzowego Tobie chodzi, ale wspólnota mieszkaniowa rozlicza swoje koszty za okres jednego roku, zgodnie z ustawą. Fakturę grudniową, płaconą w styczniu ujmuje się w rozliczeniach dotyczących faktycznego okresu, którego dotyczy, a nie zgodnie z okresem, w którym została zapłacona. Przesunął się jedynie termin płatności, faktura dotyczy miesiąca grudnia.
    Art.29 uowl:
    1a. Okresem rozliczeniowym wspólnoty mieszkaniowej jest rok kalendarzowy.
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli ta faktura dotyczy kosztów remontów, to możesz się dogadać się z wykonawcą, że zamiast wystawić f-rę z datą grudniową wystawi ją w styczniu.
    Żeby nie był stratny niech skróci termin zapłaty do dnia w którym miała zapłata nastąpić...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.