Pismo przygotowawcze
Krzysztof_cwikla
Użytkownik
Witam.
Słuchajcie w czwórkę zaskarżyliśmy uchwałę .
Sąd pismem powiadamia nas o tym że w związku z wnioskiem pełnomocnika wspólnoty przeprowadzi na rozprawie dowód . Każdy z nas odbierał to pismo w różnym terminie (zawitym 14 dni) jak też że zobowiązuje nas do złożenia pisma przygotowawczego .
Złożyliśmy pismo tyle że wśród dowodów były i takie których nie mogliśmy załączyć administrator nie udostępnił ich na czas. Pisma te dostaliśmy 23-09-2020r w dniu kiedy to kończył się mój termin zawity . Sporządziłem Pismo i wydrukowałem korespondencję w której wskazana jest data otrzymania pism (dowodów w sprawie). Jednemu z właścicieli termin zawity mija w niedzielę . Korzystając z faktu że jego termin zawity jeszcze nie minął chcemy te dowody przesłać celem uzupełnienia.
Pytanie - czy ktoś może wie jak takie pismo zatytułować.
Słuchajcie w czwórkę zaskarżyliśmy uchwałę .
Sąd pismem powiadamia nas o tym że w związku z wnioskiem pełnomocnika wspólnoty przeprowadzi na rozprawie dowód . Każdy z nas odbierał to pismo w różnym terminie (zawitym 14 dni) jak też że zobowiązuje nas do złożenia pisma przygotowawczego .
Złożyliśmy pismo tyle że wśród dowodów były i takie których nie mogliśmy załączyć administrator nie udostępnił ich na czas. Pisma te dostaliśmy 23-09-2020r w dniu kiedy to kończył się mój termin zawity . Sporządziłem Pismo i wydrukowałem korespondencję w której wskazana jest data otrzymania pism (dowodów w sprawie). Jednemu z właścicieli termin zawity mija w niedzielę . Korzystając z faktu że jego termin zawity jeszcze nie minął chcemy te dowody przesłać celem uzupełnienia.
Pytanie - czy ktoś może wie jak takie pismo zatytułować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
W N I O S E K
o załączenie dokumentów potwierdzających przedstawione dowody
zawarte w piśmie przygotowawczym
Jeżeli ktoś ma jakieś informacje jak to powinno wyglądać proszę o pomoc.
Termin w przypadku tego powoda mija w dniu 28-09-2020r
Nowy doklejony: 27.09.20 12:00
Słuchajcie "Prezesod 13 lat" i "KubaP" szanuję wszystkich forumowiczów tego forum. Powiedzcie mi
Co oprócz tego że nabiliście sobie punkty za aktywność wniosły Wasze posty do mojej sprawy i jak mi pomogły ?
po co mam wykreślać niech zostanie dla potomnych niech Ci którzy znajdą się w podobnej do mojej sytuacji widzą jakiej porady mi udzieliliście, a przecież wystarczy że jak zabierzesz głoś to zabierz go w temacie.
Nie potracisz uszanować prywatności. Niech potomni wiedzą, co z ciebie jest za "|ptica "
No cóż jak jesteś nieusatysfakcjonowany, bo ciebie nie poklepałem po plecakach, nie użalałem się twoim złym losem, jak to robią inni ... to przepraszam . Jeszcze się nie narodził taki coby tobie dogodził
Jeżeli administrator ewidentnie z jego winy nie dostarczył wam dowodów w sprawie na czas, to miałby ewentualnie zastosowanie ten przepis.
Musiałbyś tylko na pierwszej rozprawie wykazać winę administratora.
A jeśli chcesz szanować własną prywatność, to po prostu nie karm trolli. Proste raczej.
KubaP a co obawiasz się czegoś jesteś na wątku publicznym który dotyczy pisma przygotowawczego, a uprawiasz prywatę uważasz że jak komuś na priva nawrzucasz to inaczej będziesz postrzegany niech ludzie widzą jak to Ty piszesz co z Ciebie za "ptica"
To już nieaktualne - ponieważ ten art. został uchylony.
....Art. 207. - Kodeks postępowania cywilnego.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.1575 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 14 września 2020 r.
Art. 207.
(uchylony).
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-postepowania-cywilnego-16786199/art-207...
W zamian, jak rozumiem, dodano nowe zapisy do art 205!!!
"Wydaje się, że proponowana w obecnym kształcie nowela przepisów k.p.c. utrudni korzystanie z przepisów procedury nie tylko profesjonalistom, ale przede wszystkim zwykłym obywatelom."
Mnie się też tak wydaje, że utrudni. A nawet jestem pewien, bo orzecznictwo odnoście uchylonych przepisów właśnie można wyrzucić do kosza.
Czyli wobec braku nowego orzecznictwa pozostaje tylko dotrzymać terminów zawitych i nie liczyć specjalnie na przychylność sądu w takich wypadkach.
Nie mniej skłamałem pisząc, że 207 par 6 chroni powoda. Już nie chroni.
A czy 205 teraz chroni? Dobrzy prawnicy może to już wiedzą?
Gdzie tu jest "nawrzucanie" tobie .... zostałeś tylko delikatnie pouczony co możesz zrobić .
1. zanim napiszesz przeczytaj wszystko żebyś był wiarygodnym w tym co piszesz
prezesod 13 lat słuchaj i czytaj ze zrozumieniem
-
- zbulwersowało mnie że najpierw piszesz żeby coś więcej przekazać , a jak przekazałem po prostu olałeś to .
- gdybyś był rzeczywiście zainteresowany pomocą i gdybyś był uczciwy w tym co napisałeś w powyższym cytacie zajrzał byś na początek tego wątku na trzeci post od góry .
- wiesz co mógłbym ale po pierwsze dzisiaj to już nie ma znaczenia bo wczoraj właśnie minął termin zwity, a po drugie powtarzam jeszcze raz czytaj ze zrozumieniem z pisma które napisałem ewidentnie chodzi o tzw termin zawity i jak nazwać pismo w wyniku którego wnosimy o załączenie wniosków celem uzupełnienia pisma przygotowawczego co to ma wspólnego treścią uchwały sposobem jej zaskarżenia oraz rodzajem dowodów o które się zwróciliśmy .
Odpowiem Ci tak
to prawda że Sąd nakazał mi i pozostałym powodom napisać pismo przygotowawcze.
Piszesz " Przez wiele lat byłem na salach sądowych", nie rozumiem uważasz że to moja wina że przez tyla lat siedziałeś w salach sądowych, może trzeba było wybić szybę i oknem wyjść albo wezwać pomoc hehehe no nic koniec żartów. To że byłeś na salach Sądowych to nic nie znaczy bo jak słusznie tutaj zauważyli "Amadzeusz" i "Blazejh" od wielu lat chyba już od 2012 roku kpc ciągle poddawane jest nowelizacji ostatnia chyba w 2019r. Więc jeżeli piszesz już z powątpiewaniem o takiej "instytucji" jak pismo przygotowawcze to może najpierw zapoznaj się z
Zasadami wnoszenia pism przygotowawczych w postępowaniu cywilnym i jego głównymi założeniami
Główne założenia:
przewodniczący może zarządzić wymianę przez strony pism przygotowawczych;
przewodniczący zarządza zwrot pisma przygotowawczego złożonego z uchybieniem terminu albo bez zarządzenia;
nowelizacja uchyla art. 127 KPC.
żeby Ci ułatwić załączam link gdzie poczytasz
https://legalis.pl/pisma-przygotowawcze-postepowanie-cywilne/
A przecież zadałem tylko proste pytanie
"Co wniosły Wasze posty do mojej sprawy i jak mi pomogły ?"
O gustach się nie dyskutuje ... bo to nie ładnie , tak mówiła moja babcia
Rzekomy krzysztof cwikla tak jak i KubaP nie ma pojecia po czym pisze. Myli skargę z pozwem. Szkoda mojego cennego czasu na takie wygłupy.:bigsmile:
Prezesod 13 lat słuchaj Ty żyjesz w jakimś wyimaginowanym wirtualnym świecie. Twoja powyżej cytowana odpowiedź ma się nijak do treści tego wątku poniżej dla przypomnienia podaję pytania które zadałem
1 - "czy ktoś może wie jak takie pismo zatytułować."
2 - "Jeżeli ktoś ma jakieś informacje jak to powinno wyglądać proszę o pomoc."
Na podstawie kilku zdań tworzysz bajkę z tych "o czerwonym kapturku." Dochodzisz do wniosków które sobie wymyśliłeś Nie znasz treści mojego (naszego) pozwu czy jak to Ty niesłusznie nazywasz skargi. NIE ZNASZ GDYŻ NIE CYTOWAŁEM GO TUTAJ.
Powyżej opisałem część pisma Sądu zatytułowanego "doręczenie" jak też sporządzonego przez Nas pisma przygotowawczego i to chyba wszystkie pisma procesowe które wymieniłem w swoich postach.
Pozew o którym piszesz (nazywając go skargą) spowodował ( o co wnosiliśmy ) wstrzymanie biegu uchwały, a Sąd w uzasadnieniu swojej decyzji napisał że w całej rozciągłości zgadza się z uzasadnieniem powodów.
Jeżeli prawdą jest że "siedziałeś latami na salach Sądowych" to doskonale wiesz że skarga(jako taka) nie powoduje wstrzymania biegu uchwały.
A tak zwyczajnie po ludzku napiszę Ci tak .
Czytając twoje posty dochodzę do wniosku że mam dużo szczęścia że nie doradzałeś mi wcześniej na poprzednich moich wątkach. To właśnie tam dzięki wypowiedziom uczestników tego forum ( nie będę ich wymieniał bo nie chcę kogokolwiek pominąć ) uzyskałem wiele odpowiedzi, które niemal w 70% stanowiły uzasadnienie naszego pozwu, podkreślam pozwu, a nie skargi o której TY piszesz.
Karmisz Trolla i zarazem strzelasz takie byki.:bigsmile:
Sąd wstrzymał wykonanie uchwały.
Uchwała nie ma biegu. Nie umie biegać.
2) zabezpieczenie powództwa poprzez wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały do czasu zakończenia postępowania,
Pozdrawiam
Takie kawałki to opowiadaj przedszkolakom przy ognisku. Ty rozumiesz to co piszesz???? Lubię tu czytać takie kawałki, poprawia mi to humor. I to jest podobno wyspecjalizowane forum o WM????? A przeciwko komu był tez wasz POZEW???? Przeciwko wszystkim sąsiadom!!!! LITOŚCI. ALE DZIĘKI TYM GŁUPOTOM FORUM ŻYJE, a KubaP NIC INNEGO NIE POTRAFI.
".....Krzysztof - Ty nie wygrałeś żadnej apelacji. Ty złożyłeś skargę, która nie wymaga nawet uzasadnienia. Sąd przy kawie postanowił odepchnąć od siebie problem więc "zawiesił sprawę w powietrzu..........". a teraz cytat z tego wątku
".............KubaP nie ma pojecia po czym pisze. Myli skargę z pozwem. Szkoda mojego cennego czasu......."
albo
" Przez wiele lat byłem na salach sądowych,........."
teraz już wiem jaki to "wyrok" trzymał cię na tych salach zostałeś "skazany" na ławnika.
".....Twoje doświadczenie jako ławnika na pewno jest bezcenne (.....) fakt że pomimo tak długiego stażu jako ławnik, pomimo twojego dokształcenia ......."
Powiedz no "Prezesod 13 lat" vel "Kowal" vel "Mirosław L" vel "praktyk realista"i jeszcze jak tam Cię zwał Ty masz jakąś fobię na tle skarg jakie by ktoś nie sprokurował pismo TY zaraz twierdzisz że to jest skarga podobnie jak na innym forum (udowodniłem Ci że wygrałem apelację) tak teraz tu udowodnię Ci że Sąd nakazał nam powodom sporządzić pismo przygotowawcze, może przestaniesz konfabulować
Ja doliczyłem się siedmioro powodów, i nie myl prawnych pojęć.Wy nie złożyliście skargi,zgodnej z uowl, na co mieliście 6 tygodni. Dlaczego tego nie zrobiliście ? Nie wiem. Czego dotyczy uchwała? Nie wiem. Nie raczyleś wyjaśnić tych kwestii. złożyliście POZEW o uchylenie uchwały (jakiej, nr i daty sąd nie raczył wskazać??!!! czyli każdej). Szczerze przyznam, że tak IDIOTYCZNEGO pisma sądowego nigdy nie widziałem. Sąd informuje ,że przedłużył termin odpowiedzi na pozew i jednoczesnie załącza tą odpowiedź z załacznikami!!!! Pozostala treść pisma jest KURIOZALNA. A pieczątek w tym sądzie nie mieli??!!! KubaP stajesz się coraz bardziej żałosny.
I wszystkie kolejne terminy przedłużyły się z powodu przedłużenia terminu dla odpowiedzi na pozew?
Zrozumienie treści tego pisma będzie łatwiejsze, gdy zrozumie się istotę wspomnianej w tym wątku nowelizacji.
Wzmiankowana nowelizacja spowodowała, że jeszcze przed jakimkolwiek posiedzeniem w sądzie znajdą się co najmniej dwa dokumenty zawierające stanowiska stron. Co oznacza że od teraz odpowiedź na pozew jest obligatoryjna.
Stąd skoro odpowiedź jest obligatoryjna, to często będzie/jest przedłużany termin do jej złożenia (jak w tej sprawie), a sąd dostarczając ją stronie powodowej może często gęsto zarządzać od niej kolejnego pisma przygotowawczego. Wtedy będą trzy pisma od stron.
Zdaniem projektodawcy niezłożenie odpowiedzi na pozew w przepisanym terminie skutkować będzie uznaniem za przyznane przez pozwanego twierdzeń co do faktów przytoczonych w pozwie – na zasadzie art. 230 w zw. z art. 229 KPC i na tej podstawie sąd będzie mógł wydać wyrok zaoczny na posiedzeniu niejawnym (art. 339 § 1 KPC).
I to zdaniem projektodawcy miało przynieść taki skutek, że postępowania przyspieszą.
Ale na powyższym przykładzie widać, że raczej się wydłużą!!.
???
Nowy doklejony: 02.10.20 15:03 Fascynujące jest to ,że Sąd nie zna obowiązujących przepisów i je myli w rzekomo oficjalnym piśmie.Ale co mozna oczekiwać od humorystycznego portalu.
Będzie od razu rozprawa główna i po to jest ta wymiana pism. Trzy pisma w sprawie i plan przesłuchania jednej ze stron na pierwszej rozprawie.
Zatem przepis zaznaczony na czerwono nie ma w sprawie zastosowania. Sąd zna przepisy.
Sąd nie pyta Krzysztofa kogo ma przesłuchać. Jak rozumiem z uwagi na to, że wniosek o przesłuchanie pochodzi od pozwanej i dotyczy jednej z osób z kręgu powodów, sąd ma zapewne obowiązek zapytać innych powodów o to, czy żądają aby także zostać przesłuchanym na pierwszej rozprawie. To jest uprawnienie osób ze strony powodowej. Jak Krzysztof i inni powodowie się nie wypowiedzą w sprawie tego uprawnienia, to po prostu zostaną przesłuchani wszyscy. Cała siódemka. Nie wiem czemu Krzysztof wspomniał o czwórce, bo jest ich tam siedmioro.
Tak chyba sędzia układa sobie plan pierwszej rozprawy?! Gdyby było posiedzenie przygotowawcze, to plan pierwszej rozprawy powstałby dopiero po jego odbyciu.
Także nie sądzę żeby to pismo sprokurował Kuba po przykrywką Krzysztofa Ćwikły, żeby założyć wątek i polemizować sam ze sobą. Przeceniasz możliwości Kuby.
Przyjmuję raczej, że to jest prawdziwe pismo sądowe. To się dzieje na prawdę.
Mnie się tu wszystko w miarę składa i pasuje.
Jednak z wyjątkiem samej nazwy tego pisma. Zawsze myślałem, że doręczenie to czynność związana z dostarczeniem komuś pisma, a nie nazwa dla samego dokumentu.
Jest moim zdaniem kilka szczęśliwszych nazw dla takiego pisemka.
Ale to raczej szczegół jest.
Gdybyś tylko odwrócił proporcje, byłbyś tutaj traktowany najzupełniej poważnie. A nie jak intruz.
pozdrawiam
Blazejh słuchaj
drugi akapit zaczyna się od słów
"Nadto doręcza Panu odpis pisma pozwanej z dnia ........i odpowiedź na pozew z dnia.......... wraz z załącznikami "
Słuchaj odpis pisma pozwanej to zgłoszenie udzielenia pełnomocnictwa dla adwokata reprezentującego wspólnotę i wniosek o przedłużenie terminu sądowego . Termin został wyznaczony na pierwszy tydzień sierpnia. a Pismo - "doręczenie" jest opatrzone data 31 sierpnia 2020 roku co wskazuje na to że nie wydłuża się nam termin zawity z zresztą jak dobrze pamiętam termin zawity liczy się od skutecznego doręczenia pisma (tak jak w tym przypadku) pisma pozwanej czy też odpowiedzi na pozew. termin w przypadku tego pisma wyznacza sędzia prowadzący naszą sprawę. W tym przypadku jest to najkrótszy z możliwych terminów zawitych .
Blazejh w naszej sprawie Sąd jeszcze powtarzam jeszcze nie wyznaczył terminu rozprawy. Spowodowane jest tym że w różnych terminach było odbierane w/w Pismo -"doręczenie".
Piszecie tu o 7dmiu powodach to co ja napisałem dotyczyło 4 lokali ( właścicielami w trzech lokali to współwłaściciele po prostu małżeństwa).
Rozpaprywa - przeprowadzenie dowodu z przesłuchania dotyczy przesłuchania członka zarządu czyli strony pozwanej. Sąd wręcz zobowiązuje Nas do sporządzenia pisma przygotowawczego i ustosunkowania się w nim do odpowiedzi pozwanej na nasz pozew.
Pismo wysłaliśmy 23 września natomiast moje pytanie dotyczyło wniosku o uzupełnienia dowodów. Ponieważ jednemu z nas termin zawity jeszcze biegł to w swoim imieniu taki wniosek przesłał do Sądu.
[align=center]POWYŻSZE WSKAZUJE ŻE DLA TEJ SPRAWY NIE JEST WAŻNE KTO,KOGO, Z KIM I O CO TYLKO JAK ZATYTUŁOWAĆ TEN DOKUMENT I CZY MOŻEMY TAK ZROBIĆ. PONIEWAŻ NIE UZYSKAŁEM OD WAS ODPOWIEDZI ZROBILIŚMY TAK JAK NAPISAŁEM POWYŻEJ, A TERAZ CZEKAMY NA REAKCJĘ SĄDU[/align]
Odnośnie znajomości prawa przez Sąd
Przewodniczący może zarządzić wymianę przez strony pism przygotowawczych
Jeżeli zasób informacji o sporze przedstawiony w pozwie i w odpowiedzi na pozew okaże się niewystarczający do powzięcia rozstrzygnięcia, przewodniczący ma możliwość uzupełnienia go w drodze zarządzenia wymiany pism przygotowawczych. Takie uzupełnienie możliwe jest w uzasadnionych przypadkach, w szczególności w sprawach zawiłych lub obrachunkowych. Przewodniczący zarządzając wymianę przez strony pism przygotowawczych, oznacza porządek składania pism, terminy, w których pisma należy złożyć i okoliczności, które mają być wyjaśnione (projektowany art. 2053 § 1). Przewodniczący może również zobowiązać stronę, by w piśmie przygotowawczym podała wszystkie twierdzenia i dowody istotne dla rozstrzygnięcia sprawy pod rygorem utraty prawa do ich powoływania w toku dalszego postępowania. W takim przypadku twierdzenia i dowody zgłoszone z naruszeniem tego obowiązku podlegają pominięciu, chyba że strona uprawdopodobni, iż ich powołanie w piśmie przygotowawczym nie było możliwe albo że potrzeba ich powołania wynikła później. Późniejsze wyznaczenie posiedzenia przygotowawczego nie powoduje otwarcia terminu do zgłaszania nowych twierdzeń i dowodów. Przewodniczący może również stronę zastępowaną przez adwokata, radcę prawnego, rzecznika patentowego lub Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązać do wskazania w piśmie przygotowawczym także podstaw prawnych jej żądań i wniosków, w miarę potrzeby ograniczając zakres tego wskazania.Takie rozwiązanie podyktowane jest, jak wskazuje projektodawca, tym, że wymiana pism przygotowawczych niesie ze sobą ryzyko wykroczenia argumentacji stron poza właściwy przedmiot procesu i wynikającej stąd zwłoki, wobec czego konieczne są ograniczenia czasowe i rzeczowe: zarządzając wymianę pism przygotowawczych, przewodniczący winien oznaczyć porządek (kolejność) składania pism i terminy do ich złożenia, a zwłaszcza okoliczności (natury faktycznej lub prawnej), które strony winny w tych pismach szerzej wyjaśnić.
Teraz w zasadzie wszystko jasne oprócz tego, czy wasza siódemka ma adwokata. Wspólnota ma.
Nazwiska pozakreślałem bo przecież ustawa o ochronie danych, ale przede wszystkim sprawa jest w toku nie mi decydować jakie dane mogę ujawnić
odnośnie naszego prawnika to takowego nie mamy. Na tym etapie staramy się zrobić wszystko sami i nie chodzi tu o pieniądze tylko o kwestie wyboru dobrego prawnika. Tu gdzie mieszkam adwokaci jak słyszą kto reprezentuje wspólnotę wycofują się rakiem a to nie ma teraz wolnych terminów a to nagle nie zajmuje się tego typu sprawami. Nie wiemy kto jest na liście adwokatów Sądu. Jak mnie Sąd spyta o prawnika wspólnoty to powiem że tak zwyczajnie po ludzku to jestem zły i jednocześnie wstyd mi za wspólnotę zły bo uważam że nasze powodów pieniądze są wydawane na prawnika, który w zasadzie działa na korzyść powodów, a wstyd z uwagi na sposób (naszym zdaniem) celowo wprowadza Sąd w błąd.
np. powołuje sie na uchwałę nr 1/2007 opisuje okoliczności i pisze tak " w 2007 roku właściciele lokali pojęli uchwałę nr 1/2007w przedmiocie wykonania ogrodzenie terenu (......) dzierżawionego od miasta oraz pokrycia kosztów z funduszu remontowego (.........) na dowód powyższych okoliczności składam w załączeniu uchwałę pozwanej 1/2007 z protokołem z głosowania ....."
dowód który załączył to uwaga !!!!!! tzw "uchwała zarządu 1/2007" na której są trzy podpisy członków zarządu a protokół z głosowania włożył chyba sobie jako onucę do butów żaden dosłownie żaden z powodów , a przypomnę że każdy z 7dmiu powodów otrzymywał imiennie pismo "doręczenie" wraz z pismem odpowiedziom na pozew i załączonymi jako dowód załącznikami nie otrzymał protokołu z głosowania tej uchwały . Przyjmując nawet że jest to uchwała właścicieli lokali to udziały tych trzech są w granicach 30% wszystkich udziałów. Uchwały jak wiadomo przechodzą większością zarzuca nam że żeśmy tej uchwały nie podważali i uchwałą się uprawomocniła tyle że każdy właściciel ma prawo zaskarżyć uchwałę przegłosowaną większością, a ta uchwała po prostu nie istnieje w obrocie prawnym nie ma po prostu co zakażać i nie niesie ona za sobą skutków w postaci jej realizacji . Ściągnęliśmy uchwalę nr 1 i 2/2007 wraz z protokołem z zebrania chodziło nam o to czy po prostu wspólnota źle ponumerowała uchwały i nap nr 1 to jest to ta sama uchwała traktowana przez wspólnotę jako uchwała właścicieli a następna to uchwała nr 2/2007 . Uchwałą właścicieli nr 1/2007 dotycz rozliczenia działalności zarządu za rok 2006 i udzielenia absolutorium dla zarządu . Napisaliśmy wprost że adwokat w celu udowodnienia swojej tezy i jedynie słusznej jego zdaniem linii obrony celowo wprowadza Sąd w błąd gdyż wydaje się nam niemożliwe aby pisał że załącza protokół i go nie załączył bo po prostu taki protokół nie istnieje. Pisząc ze załącza uchwałę właścicieli załącza uchwałę zarządu tylko dla tego że w nagłówku jest napisane słowo "uchwała nr 1/2007" treść tej "uchwały" świadczy na korzyść pozwanych. Jeżeli Sąd będzie mnie pytał co miałem na myśli to powiem wprost że uważam że praktyka adwokata wskazuje na fakt że Sąd zapoznaje się z treścią przesłanych pism procesowych, natomiast z uwagi na przeładowanie tego typu sprawami sprawdza tylko czy taki dokument został załączony nie sprawdzając zgodności z treścią dowodu (25 kartek załączników(uchwały umowy, protokoły z zebrań i głosowań), oraz 20 zdjęć A-4)
1. Nie było w ustawie w roku 2007 czegoś takiego jak "uchwały zarządu". Niestety teraz takie kuriozum się w niej pojawiło - nowelą latem bieżącego roku dołożono dwa nowe paragrafy 4 i 5 do artykułu 21.
To uwaga na okoliczność gdyby, jak piszesz mecenas celowo (?) mylił sąd i "uchwałę zarządu" nr 1/2007 z uchwałą nr 1/2007 wspólnoty mieszkaniowej. "Uchwały zarządu" powielające numerację legalnych uchwal podjętych przez większość właścicieli to nie jest żadna nowość. To jest radosna twórczość niektórych zarządów. Stąd cudzysłów.
Czyli Ty generalnie nie możesz w swojej argumentacji przyjmować, że ta "uchwała zarządu" nr 1/2007" mogłaby być uchwałą wspólnoty i liczyć udziały tych trzech właścicieli, co ją sprokurowali i jeszcze dowodzić że nie uzyskali swoimi podpisami większości licząc udziałami. Tak argumentując pójdziesz tylko na rękę mecenasowi. Pójdziesz jego tropem, który ma celu zamącenie w umysłach.
Nie liczymy udziałów w procedurze, która nie jest głosowaniem wszystkich właścicieli lokali!!
Zwróć uwagę że idąc tym tokiem rozumowania nie jest wcale istotne, czy istnieje jeszcze jaki tam protokół do tej uchwały czy nie i jak wygląda. Z resztą: jak rozumiem mecenas nie przedstawił żadnego protokołu do "uchwały zarządu" w odpowiedzi na pozew więc taki papier jako dowód w sprawie już się po prostu nie pojawi. A jak się pojawi na rozprawie pierwszej, to sędzia już go nie dopuści jako dowód. Po to żeście się poprzerzucali tymi pismami przed procesem, żeby żaden taki nowy papier, wyjęty nawet psu nagle z gardła, się nie pojawił. Dobry sędzia na to nie pozwoli.
2. Naturalnie nagłówek dokumentu nie przesądza o jego formie. Ważna jest treść tego dokumentu oraz procedura, w której podjęto decyzję.
3. Co do fragmentu: " Uchwały jak wiadomo przechodzą większością zarzuca (wybitny mecenas) nam że żeśmy tej uchwały nie podważali i uchwałą się uprawomocniła tyle że każdy właściciel ma prawo zaskarżyć uchwałę przegłosowaną większością, a ta uchwała po prostu nie istnieje w obrocie prawnym nie ma po prostu co zakażać i nie niesie ona za sobą skutków w postaci jej realizacji."
Ten fragment świadczy jednak że mecenas nie jest takim orłem, za jakiego tam lokalnie go uważacie.
Jak wspominałem nie mamy do czynienia z uchwałą wspólnoty, a "uchwała zarządu" jest dokumentem wewnętrznym sprokurowanym na wewnętrzne potrzeby prac zarządu.
- czyli ta "uchwała zarządu" i nie podlegała zaskarżeniu w trybie ustawy o własności lokali, żaden taki papier pochodzący od zarządu nie podlega
- ale jeśli uprzeć się, że była to uchwała wspólnoty, to nie ma czegoś takiego jak uprawomocnienie się uchwały wspólnoty w terminie 6 tygodni od poinformowania o wynikach głosowania w sytuacji gdy głosowała mniejszość :bigsmile:, to jest stwierdzenie wprost sprzeczne z przepisami ustawy, mecenas tutaj popłynął.:devil:
Jak masz uchwałę zagłosowaną mniejszością głosów, które weszła jednak w życie, to mniej więcej, tak jak piszesz, w każdej chwili taka uchwała może podlegać stwierdzeniu nieistnienia jej w obrocie prawnym (189 kpc). Czyli gdy dawno już upłynął termin 6 tygodni. Z tym że nieistnienie stwierdza sąd. Nie możesz twierdzić, że uchwała jest nieistniejąca z przyczyn obiektywnych, bo Ty tak twierdzisz, bo zagłosowała mniejszość. To stwierdza dopiero sąd.
Ten mecenas jest zupełnie do przejścia. On leci na reputacji chyba? Ważne żebyś go przypilnował żeby nie zamącił za bardzo sędziemu w głowie.
Żeby jego uczone twierdzenia faktycznie zadziałały na korzyść powodów. On ma nad Tobą jednak przewagę w kategorii odwracania kota ogonem. W tym jest pewnie o wiele lepszy.
Co niekiedy kończy się tak, że możesz mieć 99% racji a i tak przegrasz sprawę.
Nowy doklejony: 13.10.20 16:48 Te rozważania rozumie tylko ich autor czyli KubaP, występując chwilowo pod nikiem blazjeh Ty rozróżniasz powoda od pozwanego??? GROTESKA:bigsmile: