podatek dochodowy

janjanjanjan Użytkownik
edytowano stycznia 2021 w Zarządzanie Nieruchomościami
Wspólnotę Mieszkaniową tworzą właściciel 10 lokali (8 mieszkalnych i 2 właścicieli lokali użytkowych w mieszkaniach - otrzymujących fakturę). Właściciele wszystkich lokali płaca zaliczki na KZNW, media i fundusz remontowy. Moje pytanie brzmi czy zaliczki właścicieli dwóch lokali użytkowych powinnam w całości opodatkować czy tylko nadwyżkę tych zaliczek nad kosztami jesli chodzi o KZNW i fundusz remontowy? Drugie pytanie czy jeśli zaliczka na media (wode i co) rozliczana jest na koniec roku z właścicielami wszystkich lokali mieszkalnych i użytkowych to czy od wnoszonej zaliczki właścicieli lokali użytkowych musze zapłacić podatek dochodowy.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2021
    #janjan, Gmerałeś, gmerałeś i usunąłeś cały wątek
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano stycznia 2021
    Biper78: To właśnie wspolnota czyli ogol właścicieli ja tworzących będzie musiała od nadwyżki tych dwóch mieszkań zapłacić podatek dochodowy. Mam nadzieję że czytelnie
    B_dura!
    Jako jeden z członków tej wspólnoty (hipotetyczny), właściciel lokalu - nie zgadzam się aby moje pieniądze płacone wspólnocie w formie zaliczek szły na jakiś podatek!!! Brak jakichkolwiek podstaw prawnych!
    Biper78
    Powtarzam pomniejsza to wynik wspolnoty.
    B_dura! Jaki wynik??? Wspólnota nie ma żadnego wyniku tym bardziej finansowego w rozumieniu księgowym. Zarząd (zarządca) ma rozliczyć na koniec roku wpłacone zaliczki co do grosza i oddać nadpłaty lub wyegzekwować niedopłaty bo inaczej właściciele zlinczują.
    Biper78
    proszę poczytać podstawy rachunkowości i może wizytę w urzędzie skarbowym.
    Nie ma takiej potrzeby ponieważ wspólnoty mieszkaniowe nie "podlegają" pod tę ustawę!
    "...Rozporządzenie to usunęło zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania rocznych sprawozdań finansowych przez wspólnoty mieszkaniowe..." - http://www.administrator24.info/artykul/id12045,goracalinia-wspolnota-mieszkaniowa-a-ustawa-o-rachunkowosci
    Biper78
    Bardzo bym chciała do Pana na kontrolę się udać.
    Brak jakichkolwiek podstaw prawnych (i fizyczna niemożliwość) do kontroli ogółu właścicieli lokali tworzących wspólnotę mieszkaniową!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.