Zakaz przejścia przez klatkę

Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
Dzień dobry,
zarząd małej wspólnoty, której jestem członkiem wystosował uchwałę, która mówi o zakazie przeprowadzania rowerów przez klatkę schodową, z powodu zniszczeń jaką ta czynność może wywołać...posiadamy drugie wyjście przez podwórze, jest tam brama wyjazdowa dla aut, ten teren jest na tyle duży, ze wyjeżdżając za bramę znajdujemy się na innej ulicy, nie ma tam przejścia do kamienicy od frontu. Mam pytanie czy zarząd może podjąć tską uchwałę i na jakiej podstawie prawnej (zarząd stanowią członkowie wspólnoty) Będę wdzięczna za jakieś informacje....i z góry dziękuje!

Komentarze

  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ewelina111:
    zarząd małej wspólnoty, której jestem członkiem wystosował uchwałę
    Czy na pewno mała wspólnota?
    Mała wspólnota to dwa lub trzy lokale. W takich wspólnotach nie wybiera się zarządów - nie ma takiej potrzeby.
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok czyli duża, 12 lokali
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok - formalnie duża choć rzeczywiście mała ilościowo.
    ... uchwałę, która mówi o zakazie przeprowadzania rowerów przez klatkę schodową
    Mam pytanie czy zarząd może podjąć tską uchwałę i na jakiej podstawie prawnej
    Po ostatniej nowelizacji UoWL, zarząd może podejmować "uchwały zarządu" na podstawie art. 21 ust. 4 UoWL.
    Czy o takiej akurat treści to mam wątpliwości bo jeżeli art. 12 ust. 1 przyznaje właścicielom
    prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem - a klatka schodowa służąca komunikacji właścicieli - stanowi NW, więc dyskryminowanie właścicieli rowerów poprzez zakazywanie poruszania się po niej - byłoby niezgodne z przysługującym im prawem. Za chwilę zarząd może podjąć uchwałę o zakazie poruszania się mam z wózkami itd. itp. - bez sensu.
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiscie, bez sensu, tym bardziej, że tylko ja tam przechodzę z rowerem bo wyciągam go z piwnicy i przechodzę przez klatkę. Dodam, że jeżdżę codziennie do pracy, za chwilę moja córka również będzie korzystała codziennie z roweru, żeby dojeżdżać do pracy. Fakt, uszkodziłam lekko nową płytkę, pani prezes zwróciła mi uwagę, obiecałam, ze będę uważać, no ale widać boli ją bardzo...czyli mogę powołać się na ten paragraf?
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście! Zwróć uwagę tej "pani prezes", że taki zakaz jako niezgodny z prawem jest nieskuteczny. Zastanawiam się - dlaczego w tak małej ilościowo wspólnocie toczycie wojnę o tak drobne sprawy utrudniające życie właścicielom. Nie można się porozumieć? dogadać, żyć normalnie w zgodzie a nie zakazami?
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oj musiałabym przytoczyć tu mnóstwo przykładów na to jak pani prezes i jej rodzina się szarogęsi....saga brazylijska by z tego wyszła, tak czy siak potrzebny był mi paragraf, za to dziękuję i pozdrawiam!
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A czy pani z zarządu to powołała się formalnie na art. 21 ust. 4?

    Ona wie o tym artykule? Czy może "uchwały zarządu" macie od zawsze?

    Tak czy inaczej ta decyzja jest oczywiście sprzeczna z art 12 ust. 1.
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uchwały mamy od zawsze, najaktywniej wysuwa je pani prezes ;)
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano marca 2021
    Uchwały mamy od zawsze, najaktywniej wysuwa je pani prezes
    Czyli to nie są uchwały zarządu lecz uchwały właścicieli - tak? A może tylko decyzje zarządu?
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Teraz trudno stwierdzić, pismo mówi: właściciele lokali postanawiają...ale mnie nikt nie pytał, sądzę, że przynajmniej połowy również, po prostu wiem, że to głównie pani prezes jest prowodyrem, ona sama nawet myje tę klatkę, mimo, że tam nie mieszka, jest tylko właścicielem jednego z 3 mieszkań na parterze tejże klatki, a mieszka w podwórzu...
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    taki idiotyczny wątek mógł wymyślić tylko jeden człowiek na tym forum, ten który z niego żyje. Wymyśla głupoty pod jednym nickiem, żeby je krytykować pod drugim. Specjalnie uzyty jest tu zwrot " Pani Prezes" bo nienawidzi zarządy właścicielskie. Może przez to jest bezrobotny, ale daje radę bo reklamuje program WELES.
    zwróć uwagę tej "pani prezes", że taki zakaz jako niezgodny z prawem jest nieskuteczny.
    Bz----ty, on jest nieskuteczny bo nie ma sankcji, a o niezgodności z prawem nie decydują mieszkańcy ale SĄD.
    Fakt, uszkodziłam lekko nową płytkę, pani prezes zwróciła mi uwagę, obiecałam, ze będę uważać, no ale widać boli ją bardzo..
    KubaP drąży temat.Mnie też by to bolalo, więc sporządził bym PROTOKÓŁ ZNISZCZENIA MIENIA, i wymienił płytki na korytarzu. Proszę zgadnąć na czyj koszt? A jaka byłaby podstawa prawna? Uchwała Zarządu WM????!!!! A najciekawsze ,że niezaskarżalna!!!! I wygram w każdym sądzie, no chyba że będzie tam rządzić kasta z PO.TO JEST OBOWIĄZUJĄCXE W POLSCE PRAWO, a ŻE IDIOTYCZNE?

    Nowy doklejony: 30.03.21 13:47
    Ewelina111 - wytłumacz nam laikom , w jaki sposób bierzesz glos w dyskusji bez logowania????
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ludzie co tu się dzieje???? Zalogowana jestem, nie wiem skąd te podejrzenia, mam problem, realny! , znalazłam Wasze forum i zadałam pytanie, to tyle.
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ludzie co tu się dzieje????
    Spoko! Nie przejmuj się oszołomami typu jakiś tam preses13, KubaP itp. - nudzą się, niektórzy urojenia mają na tle logowania itp. - ot, uroki ogólnodostępnego forum.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ludzie co tu się dzieje???? Zalogowana jestem, nie wiem skąd te podejrzenia, mam problem, realny! , znalazłam Wasze forum i zadałam pytanie, to tyle.
    To wiele znaczy, KP ma nowy laptop. założył nowy nick.
    mam problem, realny!
    Po co te wygłupy? Nie wolno Ci z piwnicy wynieść roweru?????!!!! I chcesz podstawę prawną????!!! Proszę bardzo., art. 21 ust. 4. uowl. ZADOWOLONY?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    art. 21 ust. 4. uowl.
    nie istnieje, wysłany na Berdyczów ....:bigsmile:
  • Opcje
    Ewelina111Ewelina111 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po co te wygłupy? Nie wolno Ci z piwnicy wynieść roweru?????!!!! I chcesz podstawę prawną????!!! Proszę bardzo., art. 21 ust. 4. uowl. ZADOWOLONY?



    wtf? O co ci chodzi człowieku? Przecież napisałam, nie wolno mi przeprowadzić roweru przez klatkę, serio, takie prowincja ma problemy, a ten paragraf 21 to chyba tu nie pasuje co? Chciałam konstruktywnej i merytorycznej odpowiedzi, wiec jeśli nie masz takiej to nie odpowiadaj.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam pytanie czy zarząd może podjąć tską uchwałę i na jakiej podstawie prawnej (zarząd stanowią członkowie wspólnoty) Będę wdzięczna za jakieś informacje....i z góry dziękuje!
    Proszę bardzo., art. 21 ust. 4. uowl. ZADOWOLONY?
    Ja jako jednoosobowy Zarząd WM , na podstawie idiotycznego przepisu mogę podejmować uchwały Zarządu, które są NIEZASKARŻALNE. W tym wymyślonym przez KP wątku nie robiłbym z siebie pajaca z taką uchwała, ale np. uchwaliłbym kary finansowe za np. brudzenie kafelek czy ich niszczenie przy "transportowaniu środka lokomocji np. roweru przez klatkę schodową". KP - skończ ten KABARET z tym rowerem na prowincji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.