uchwały za zeszły rok nie przegłosowane, brak absolutorium

dropsdrops Użytkownik
edytowano kwietnia 2021 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam sprawę - Zarząd w zeszłym roku zaproponował ponad 30 uchwał w drodze indywiduwalnego głosowania, w tym uchwały dot. zatwierdzenie sprawozdania zarządu i finansowego, udzielenia absolutorium. Przegłosowano 3 uchwały nie ziązane z ww. tematami. W tym roku Zarząd ma obowiązek (piszę ma bo nie przedstawił uchwał) przedstawić uchwały dot. sprawozdania za zeszły rok, planu remontów na ten rok, udzielenia absolutorium . Nawet jak przedstawi te uchwały to jak to się ma do nieprzegłosowanych zeszłorocznych uchwał, w tym nie udzielonego absolutorium.

Komentarze

  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drops
    Zarząd w zeszłym roku zaproponował ponad 30 uchwał w drodze indywiduwalnego głosowania
    To jakaś paranoja! To patologia - dziwne że nikt w tym zarządzie nie poszedł po rozum do głowy.
    Zarząd ma obowiązek (piszę ma bo nie przedstawił uchwał) przedstawić uchwały dot. sprawozdania za zeszły rok, planu remontów na ten rok, udzielenia absolutorium
    UoWL nakłada na zarząd właściwie obowiązek zaproponowania projektów uchwał dotyczących:
    - przyjęcia planu gospodarczego
    - udzielenia absolutorium zarządowi
    - wysokości opłat na pokrycie kosztów zarządu
    - ewentualna uchwała o wynagrodzeniu zarządu (zarządcy)
    jak to się ma do nieprzegłosowanych zeszłorocznych uchwał, w tym nie udzielonego absolutorium.
    Jak widać jakoś się ma, wspólnota nie rozleciała się. Tych nieprzegłosowanych uchwał póki co - nie ma, nie istnieją. Gdyby właścicielom to przeszkadzało to zapewne zmienili by zarząd.
    Natomiast uchwała o absolutorium jest tylko wyrazem akceptacji działań zarządu przez właścicieli i nie powoduje automatycznych konsekwencji dla zarządu, tym bardziej brak takiej uchwały.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam wiesz, że teraz nie tak łatwo zmienić Zarząd, zwłaszcza przy dużej Wspólnocie. Nie wiadomo jak ma sie wspólnota bo Zarząd nałożył "kaganiec" na jakiekolwiek informacje. Stąd, moim zdaniem, obecny stan to dla nich świeto.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    [cite] drops:[/cite]Mam sprawę - Zarząd w zeszłym roku zaproponował ponad 30 uchwał w drodze indywiduwalnego głosowania, w tym uchwały dot. zatwierdzenie sprawozdania zarządu i finansowego, udzielenia absolutorium. Przegłosowano 3 uchwały nie ziązane z ww. tematami.
    W tym roku Zarząd ma obowiązek (piszę ma bo nie przedstawił uchwał) przedstawić uchwały dot. sprawozdania za zeszły rok, planu remontów na ten rok, udzielenia absolutorium .
    Nawet jak przedstawi te uchwały to jak to się ma do nieprzegłosowanych zeszłorocznych uchwał, w tym nie udzielonego absolutorium.
    Nic ...a co ma być ... nie wywołuje to skutków prawnych ... brak absolutorium to taka "żółta kartka " od właścicieli lokali ...

    Nie dostali absolutorium za 2019 ... dostali ostrzeżenie ... może teraz dostaną za 2020 ?

    Tak na marginesie, to brak jest u Was ODPOWIEDZIALNOŚCI właścicieli lokali, za to, co się dzieje we wspólnocie ...

    po braku udzielenia absolutorium powinna iść uchwała ws odwołania składu Zarządu WM
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czytaj ze zrozumieniem, jak w dzisiejszych czasach odwołać Zarząd we Wspólnocie liczącej 274 właścicieli.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    [cite] drops:[/cite]Czytaj ze zrozumieniem, jak w dzisiejszych czasach odwołać Zarząd we Wspólnocie liczącej 274 właścicieli.
    Już przestań biadolić ... weź się do roboty ...

    Tak, jak zawsze , rozpisać głosowanie ... jak to się robi, już wielokrotnie opisywałem w innych wątkach ... karty do głoswania indywidualne , do skrzynek oddawczych , informacje o glosowaniu na tablice ogłoszeń , internet , mail ...

    Trzeba tylko chcieć to zrobić a nie biadolić, że się krzywda dzieje .... ze zrozumieniem .
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tylko to umiesz pisać, wielki mędrcu.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    Tylko uchwała nieudzielająca absolutorium ma jakieś znaczenie.

    Udzielająca ma dla właścicieli znaczenie niewielkie, a brak takiej uchwały praktycznego, tym bardziej prawnego, znaczenia nie ma żadnego.
  • Opcje
    Ala15Ala15 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W sumie to jakie ma znaczenie?
    Żadnych konsekwencji chyba ze sobą brak udzielenia absolutorium nie niesie.
    Tylko sygnał dla zarządu, że właściciele są niezadowoleni.
    Jak zarząd ma to w 4 literach, to z tą informacją przecież i tak nic nie zrobi... Dalej będzie rządzić "miłościwie nam panujący" wraz ze swoim "podnóżkiem imperatora"... chyba, że wspólnota pomoże zmienić tę sytuację odpowiednią uchwałą.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP znowu rozpoczął swój monolog.
    Tak, jak zawsze , rozpisać głosowanie ... jak to się robi, już wielokrotnie opisywałem w innych wątkach ... karty do głoswania indywidualne , do skrzynek oddawczych , informacje o glosowaniu na tablice ogłoszeń , internet , mail ...
    Tego Cię nauczyli na kursie?
    Mam sprawę - Zarząd w zeszłym roku zaproponował ponad 30 uchwał w drodze indywidualnego głosowania,
    W mojej WM od 15 lat nie przegłosowano tyle uchwał, dlatego nie potrzebuje pisać broszurek.
    Przegłosowano 3 uchwały nie związane z ww. tematami.
    A jakie to były uchwały?
    W tym roku Zarząd ma obowiązek (piszę ma bo nie przedstawił uchwał) przedstawić uchwały dot. sprawozdania za zeszły rok, planu remontów na ten rok, udzielenia absolutorium .
    A gdzie to wyczytałeś?
    I na koniec, po raz kolejny zadam pytanie. Kto zbierze te papierki z podpisami, i co z nimi zrobi?
    blazejh -
    Tylko uchwała nieudzielająca absolutorium ma jakieś znaczenie.
    A jakie? Ja od kilku lat nie proponuję uchwały o Absolutorium, bo tylko szkoda mojego czasu i papieru. Właściciele w jednej uchwale mogą udzielić Absolutorium a w drugiej mnie odwołać bez podawania przyczyny.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Ala15:[/cite]W sumie to jakie ma znaczenie?
    Żadnych konsekwencji chyba ze sobą brak udzielenia absolutorium nie niesie.
    Tylko sygnał dla zarządu, że właściciele są niezadowoleni.

    Jak zarząd ma to w 4 literach, to z tą informacją przecież i tak nic nie zrobi... Dalej będzie rządzić "miłościwie nam panujący" wraz ze swoim "podnóżkiem imperatora"... chyba, że wspólnota pomoże zmienić tę sytuację odpowiednią uchwałą.
    o nie , nie, nie ... takie dokumenty skrzętnie zbierane mogą być załącznikiem o ustanowienie ZARZĄDCY PRZYMUSOWEGO ....

    To nie wspólnota, ale .... WŁAŚCICIELE tego musza chcieć i to ustawowa większość ....
  • Opcje
    Ala15Ala15 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba, trzeba być naprawdę zdesperowanym, by wystąpić o zarządcę przymusowego...
    Uważam, że dużo sensowniej jest odwołać zarząd niż zbierać przez 2 lub 3 lata papiery i lecieć do sądu. Poza tym, zarządcą przymusowym można sobie zrobić kuku.

    Ogólnie chodzi tylko o to, że po zarządzie spływa, że nie uzyskał absolutorium. Do szczęścia mu to i do dalszych rządów nie potrzebne. Tylko tyle.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    Uchwały o nieudzieleniu i nawet niekiedy o udzieleniu nie mają znaczenia prawnego na co dzień. Ale mają faktyczne, gdy już trafią do sędziego.

    Jak dojdzie co do czego, to uważny sędzia na pewno weźmie też pod uwagę, że zarząd nie przeprowadzał projektów uchwał o udzieleniu mu absolutorium.

    Zwłaszcza gdy przedkładał do głosowania wszystkie inne uchwały. A zwłaszcza - gdy te inne zostały pozaskarżane.

    No i w przypadku przymusowego też naturalnie ma to znaczenie. Myślę że sędzie taki fakt bierze w pierwszej kolejności, zanim zacznie w cokolwiek się wczytywać.

    Samo udzielenie, lub nieudzielenie jest formalnie jedynie zbiorem oświadczeń woli osób glosujących.

    Uchwała taka bywa połączona w treści z innymi uchwałami, ponieważ nie jest jakby samodzielna w obrocie prawnym wewnątrz wspólnoty.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Ala15:[/cite]Kuba, trzeba być naprawdę zdesperowanym, by wystąpić o zarządcę przymusowego...
    a niby dlaczego ja wystąpiłem w 1995 roku , jak ogół właścicieli lokali nie chciał przejąć zarzadzania NW lub powierzyć to innemu podmiotowi .... Po 6 m-c, jak już był Zarząd WM to sąd odwołał zarządcę przymusowego

    [cite] Ala15:[/cite]Uważam, że dużo sensowniej jest odwołać zarząd niż zbierać przez 2 lub 3 lata papiery i lecieć do sądu. Poza tym, zarządcą przymusowym można sobie zrobić kuku.

    Ogólnie chodzi tylko o to, że po zarządzie spływa, że nie uzyskał absolutorium.
    Do szczęścia mu to i do dalszych rządów nie potrzebne. Tylko tyle.
    zdaje się masz mgliste pojęcie o procedurach ustanowienia Zarządcy Przymusowego ...

    Taki wniosek może złożyć każdy właściciel .... ale musi być dobrze udokumentowany, a nie tylko ogólniki , pomówienia i bujna wyobraźnia ....
  • Opcje
    Ala15Ala15 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przerabiałam kiedyś zp. Przez 2 lata się z nim woziliśmy, w ogromnych bólach udało nam się tam przejść na zw. Zaliczki płaciliśmy w tamtym czasie z kosmosu. Kontakt z tym zarządcą też był koszmarny. Może po prostu mieliśmy pecha.
    To było moje 1 mieszkanie,na szczęście zdążyłam już wyprzeć z pamięci szczegóły:bigsmile:
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drops:
    Stąd, moim zdaniem, obecny stan to dla nich świeto.
    Tak, ale święto nie może trwać wiecznie.
    Oklepane hasło - ale zmiana zarządu to podstawa.
    Jak to zrobić w dzisiejszych czasach?
    Praca od podstaw - rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy z właścicielami. Przedstawianie argumentów (najlepiej kosztowych), propozycje ulepszenia, konkretne rozwiązania i konkretni nowi kandydaci lub kandydat bo czasami wystarczy jednego zmienić i zarząd zaczyna działać z kopyta.
    Następie projekt uchwały, kolęda i.... powinno się udać gdy sporą grupę właścicieli przekonasz do swoich racji.
    Nie ma innej możliwości i drogi aby poprawić życie we wspólnocie - tylko sprawny, działający dla dobra właścicieli i akceptowany skład zarządu.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety nie otrzymam na tym forum odpowiedzi na moje proste pytania. Tu chodzi jedynie o bicie piany, aby forum nie umarło.
    Ludzie we WM mają wszystko gdzieś, nie chce im się wrzucić kartki z podpisem do skrzynki na parterze, a tu porada wniosku o zarząd przymusowy. Wstań KP wreszcie od komputera, real jest trochę inny niż Twoja wirtualna rzeczywistość.
    drops vel KubaP - a ile daliście wynagrodzenia waszemu Zarządowi???? może byliście tak hojni i daliście 100 zł??!!!KABARET.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak się czyta Wasze wypowiedzi to ma się wrażenie, że żyjecie na obcej planecie. 50% wynajmowanych lokali (już tu było kiedyś pytanie, skąd wiem- odp. wiem) lokale mieszkalne i użytkowe, a Wy : zbierać podpisy "po kolędzie", rozmawiać, horror.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drops - to ile daliście zarządowi, że trzyma się stołków? I załóżmy ,że masz te papierki z podpisami, i co z nimi robisz dalej?? Czy to są trudne pytania? TAK, dla ludzi nie mających pojęcia o WM.
  • Opcje
    PhantosPhantos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :rolling:
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Potwierdzasz mój ostatni wpis, wyobraź sobie , że znam ustawę i mam pojęcie i WM. Teoria nie zastąpi praktyki, a tej jak widzę macie "zero" mimo dobrych opinii jakie macie sami o sobie.
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    drops - założyłeś ten wątek pod tytułem: "uchwały nie przegłosowane, brak absolutorium".
    Z treści Twojego wpisu wynika, iż szukasz rady co robić w sytuacji gdy zarząd wspólnoty nie realizuje ustawowych obowiązków, olewa właścicieli itp.
    Nie ma innej możliwości uzdrowienia takiej sytuacji jak zmiana składu zarządu!!!
    Bez względu czy jest jakaś epidemia, powódź, sami staruszkowie mieszkają, lokale użytkowe, wynajmowane czy inna zaraza. Żeby to zrobić trzeba zmobilizować właścicieli bo to właściciele - nikt inny - mają uprawnienia aby sytuację zmienić!
    Tobie jak widać taka rada nie podoba się co dajesz do zrozumienia w dość osobliwie szyderczy sposób dowartościowując co poniektórych klaunów tego Forum.
    Niestety - innej możliwości UoWL nie przewiduje! Jako, że znasz doskonale ustawę - jak sam deklarujesz - powinieneś o tym wiedzieć więc nie rozumiem Twoich oczekiwań i "rozgoryczenia" .
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Raczej bezsilność. Nie ma realnych możliwości odwołać zarządu tylko poprzez głosowanie w trybie indywidualnym.
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie ma realnych możliwości odwołać zarządu
    Realnych możliwości trochę jest ale wszystkie ocierają się o granice prawa lub są same w sobie bezprawne. Jakie to są to ani ja ani nikt Ci nie powie z oczywistych względów.
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Monolog KP trwa dalej. Zero konkretów, bicie piany, brak reakcji na pytania, jeszcze brakuje tu reklamy WELES3.
    Tak, jak zawsze , rozpisać głosowanie ... jak to się robi, już wielokrotnie opisywałem w innych wątkach ... karty do głoswania indywidualne , do skrzynek oddawczych , informacje o glosowaniu na tablice ogłoszeń , internet , mail ...
    Ty powinieneś bajki pisać,
    A te kartki z głosowania to gdzie mają właściciele powrzucać? Do kosza, czy do Twojej skrzynki. I masz już te karteczki i co dalej z nimi robisz? BŁAZENADA.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    :crybaby:
    [cite] drops:[/cite]Jak się czyta Wasze wypowiedzi to ma się wrażenie, że żyjecie na obcej planecie.
    50% wynajmowanych lokali (już tu było kiedyś pytanie, skąd wiem- odp. wiem) lokale mieszkalne i użytkowe,
    a Wy : zbierać podpisy "po kolędzie", rozmawiać, horror.
    to wszystko to przeżytek te kolędy i ta cała reszta siąść i :crybaby::crybaby::crybaby:
  • Opcje
    PhantosPhantos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kubap: to wszystko to przeżytek te kolędy i ta cała reszta siąść i
    Na szczęście już niedługo wszczepią wszystkim czipy pod skóre, i każda wspólnota bedzie przesyłać uchwały do tych czipów. Informacje z czipa bedzie sie zgrywało na komputer i podpisywało podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym i automatycznie dana uchwała zostanie przesłana na serwer wspólnoty. Indywidualne zbieranie głosów to przeżytek.:smoking:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    [cite] Phantos:[/cite]
    Kubap: to wszystko to przeżytek te kolędy i ta cała reszta siąść i
    Na szczęście już niedługo wszczepią wszystkim czipy pod skóre, i każda wspólnota bedzie przesyłać uchwały do tych czipów. Informacje z czipa bedzie sie zgrywało na komputer i podpisywało podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym i automatycznie dana uchwała zostanie przesłana na serwer wspólnoty. Indywidualne zbieranie głosów to przeżytek.:smoking:
    nie wiem, co bierzesz czy palisz, ale bierz/ pal połowę z tego ....
    :eek: totalny MATRIX ... już przestań grać w te gierki komputerowe, bo świat realny miesza ci się z wirtualnym ....:eek:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.