mieszkanie za odstępne

magda2021magda2021 Użytkownik
edytowano kwietnia 2021 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dostałam niedawno informacje iz nasz zarządca pobrał 3 razy ‘mieszkanie za odstępne’.
Nie syszłam o tym pojęciu wcześniej. Owe 3 osoby (jak narazie 3) zapłaciły za odstępne do ręki w gotówce lecz bez pokwitowania. Byłam zaskoczona ta ową wiadomościa. Przeczytałam ponownie umowe z zarządą i nie ma tam wzmianki o owym ‘mieszkanie za odstepne’.
Zarządca nie wie iz taka informacje posiadam. Czy ktoś miał podobną sytułacje? Jak można się do tego odnieść?
Kamienica posiada 3 współwłaścicieli

Komentarze

  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Muszę szczerze przyznać ,że nie wiem o co tu chodzi? A kim Ty jesteś?
  • Opcje
    magda2021magda2021 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2021
    jestem jednym z trzech Współwłaścicielem
  • Opcje
    Prezesod13latPrezesod13lat Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gratuluję dbałości o swoją współwłasność, 3 właściceli i zarządca, A może zarządca to też jeden z współwłaściceli? I o jakie mieszkanie tu chodzi? Twoje?
  • Opcje
    AmadeuszAmadeusz Użytkownik
    edytowano listopada -1
    magda2021
    Mieszkanie za odstępne to najprościej ujmując jednorazowa wpłata określonej kwoty na rzecz właściciela mieszkania, w zamian za meldunek oraz gwarancję zachowania ustalonej kwoty czynszu przez określony czas.
    Układ dotyczący mieszkania za odstępne jest możliwy jedynie z właścicielem lokalu.
    Dlatego pytam - czy ów zarządca jest jednym z Was - trzech właścicieli lokali i współwłaścicieli części wspólnych?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.