zalewanie tarasu z balkonu powyżej

wiaruswiarus Użytkownik
edytowano kwietnia 2021 w Zarządzanie Nieruchomościami
Kupuję od dewelopera mieszkanie z tarasem. Deweloper to znana giełdowa firma. W czasie odbioru mieszkania padał deszcz i wyszedł pewien istotny mankament. Balkon powyżej mojego tarasu ma szklane zadaszenie, które ochrania tenże balkon ale działa w ten sposób, że cała woda opadowa zrzucana jest strumieniem bezpośrednio i pośrednio na mój taras powodując ochlapanie tarasu w części zadaszonej (tym balkonem powyżej). Zadaszenie jest po prostu za krótkie. Zgłosiłem ten problem w protokole odbiorczym, ale ostatecznie mieszkania nie odebrałem, bo spodziewałem się, że deweloper się wypnie. Nie inaczej się stało. Deweloper ściemnia, że taki jest projekt itd itp. a Warunki Techniczne zostały spełnione. Projekt budynku jest taki, że identyczny problem ma kilka - kilkanaście właścicieli mieszkań na przedostatniej kondygnacji, ale zapewne nie wszyscy są świadomi bo budynek od niedawna jest zasiedlany.

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go ugryźć. Argumenty dewelopera są min takie, że ten taras nie jest przecież mój (części wspólne) nawet jeżeli mogę go wyłącznie użytkować a odwodnienie tarasu istnieje. Co z tego jak mi woda leci z góry tworząc coś jak kurtynę wodną, spada na taras i zachlapuje go w kierunku drzwi balkonowych.

Wiarus
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.