Cieknąca woda do piwnicy

Bartas09Bartas09 Użytkownik
Wczoraj sąsiad zauważył w piwnicy , że po rurach grzewczych pod moim mieszkaniem cieknie lekko woda. U mnie w mieszkaniu rura jest sucha, fuga przy rurze też. Zgłosiłem to zarządcy bloku , który wezwał hydraulika ze współdzielni mieszkaniowej. Ten przyszedł do mojego mieszkania ( akurat poprawiałem silikon od brodzika bo delikatnie kapało na kafelki przy kąpieli . Brodzik jest jakis metr od wspomnianych rur grzejnikowych) . hydraulik bez słowa wyszedł z mieszkania , a dziś dowiedziałem się że całą wina obarczył mnie i jeżeli się z tym nie zgadzam to mam na własną rękę szukać rzeczoznawcy. Co robić w tej sytuacji. Wierzyć mi się nie chce , że delikatnie kapanie przy kąpieli na kafelki sprawiło że metr dalej i piętro niżej w piwnicy jest zalana ściana i sączy się woda jakby przy nieszczelnym zaworze.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2021
    [cite] Bartas09:[/cite]Wczoraj sąsiad zauważył w piwnicy , że po rurach grzewczych pod moim mieszkaniem cieknie lekko woda. U mnie w mieszkaniu rura jest sucha, fuga przy rurze też.
    Zgłosiłem to zarządcy bloku , który wezwał hydraulika ze wspólnoty mieszkaniowej. Ten przyszedł do mojego mieszkania ( akurat poprawiałem silikon od brodzika bo delikatnie kapało na kafelki przy kąpieli . Brodzik jest jakis metr od wspomnianych rur grzejnikowych) . hydraulik bez słowa wyszedł z mieszkania , a dziś dowiedziałem się że całą wina obarczył mnie i jeżeli się z tym nie zgadzam to mam na własną rękę szukać rzeczoznawcy.
    Co robić w tej sytuacji.
    Wierzyć mi się nie chce , że delikatnie kapanie przy kąpieli na kafelki sprawiło że metr dalej i piętro niżej w piwnicy jest zalana ściana i sączy się woda jakby przy nieszczelnym zaworze.
    Brodzik to faktycznie słaby punkt, zwłaszcza, gdy się kapią osoby o sporej wadze - przeciek występuje koło odpływu (ugina się blach brodzika )

    Kamerowanie jest w stanie to wychwycić zanim zacznie się demolkę...

    A niby czyim zaworze, jak u Ciebie jest niby OK! przecież ta woda może się lać z odpływu brodzika i po rureczkach CO do piwnicy
  • Opcje
    Bartas09Bartas09 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawdziłem odpływ brodzika . Do samej podłogi , tam gdzie się chowa ukośna fi50, sucho. Nic nie cieknie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Bartas09:[/cite]Sprawdziłem odpływ brodzika . Do samej podłogi , tam gdzie się chowa ukośna fi50, sucho. Nic nie cieknie
    pozostaje kamerowanie, coś takiego
    https://www.condensa-wycieki.pl/?gclid=EAIaIQobChMIh5qdp4688AIVENd3Ch3fPAk-EAAYASAAEgJUOfD_BwE
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.