Najem lokalu użytkowego: jak pozbyć się dłużnika

Pierwszy komentarz do artykułu: https://zarzadca.pl/artykuly/najem-prawo-lokal-uzytkowy-eksmisja-egzekucja-najem-lokalu-uzytkowego-jak-pozbyc-sie-dluznika

czy są gdzieś wzory takiej umowy. Dziękuję

Komentarze

 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  wzór umowy najmu lokalu użytkowego:
  https://zarzadca.pl/artykuly/umowa-najmu-lokalu-uzytkowego
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  PhantosPhantos Użytkownik
  śmieszna ta umowa, szczególnie Par 5.
  Kazdy wie, ze najemca ma prawo do wywieszenia oznaczenia swojej działalnosci (nazwy) - nad drzwiami wejsciowymi do lokalu bez żadnej umowy, z którą płaciłby jakis haracz wspólnocie.
 • Opcje
  PhantosPhantos Użytkownik
  "Umieszczenie nad drzwiami lokalu użytkowego szyldu z nazwą prowadzonej w nim działalności nie narusza zasad korzystania z nieruchomości wspólnej. Sytuacja się zmieni, gdy przedsiębiorca poda na nim np. numer telefonu."
 • Opcje
  Czy po zakończeniu najmu okazjonalnego składa się zawiadomienie do urzędu skarbowego? Mam też pytanie o to, czy wystarczy takie jedno zawiadomienie na kolejnych najmeców, czy trzeba za każdym razem zawiadamiać
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  O zakończeniu najmu okazjonalnego nie mamy obowiązku informować urzędu skarbowego, jednak każdy nowy najem wiąże się z koniecznością złożenia zawiadomienia. Wynika to z przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów. Brak takiego powiadomienia w terminie - do 14 dnia od momentu rozpoczęcia najmu, powoduje, że umowa nie spełnia rygorów najmu okazjonalnego. W takim przypadku, w razie problemów z najemcą, gdy ten nie chciał sie wyprowadzić, sąd oddali wniosek o nadanie klauzuli wykonalności.
  Trzeba dopilnować, aby zawiadomienie zostało do urzędu złożone w terminie.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.