karaluchy w mieszkaniach

Czy możecie pomóc w temacie : na dwóch klatkach i mieszkaniach na nich są karaluchy. Zarząd twierdzi, że może przeprowadzić deratyzację tylko na klatkach schodowych, ale nie wszyscy mieszkańcy chcą płacić indywidualnie za deratyzację swoich mieszkań. Tym bardziej, że te karaluchy pochodzą z dwóch mieszkań, a ich właściciele nie chcą nikogo wpuścić. Pytania: czy i kto może zmusić właścicieli tych lokali (skąd pochodzą karaluchy) do przeprowadzenia deratyzacji nawet na koszt Wspólnoty; czy można pokryć koszty deratyzacji z funduszy Wspólnoty; czy musi być na to osobna uchwała?

Komentarze

 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  Pomogę, rozmawiałam z SANEPIDem, prosili o pismo informujące skąd są karaluchy, że Zarząd Wspólnoty jest poinformowany, a mieszkańcy nie wiedzą jakie działania maja podjąć. Ma być interwencja. Temat trudny, ale może coś się da zrobić.
 • Opcje
  MirekLMirekL Użytkownik
  I wszystko jest już wyjaśnione. KubaP czyli drops zadal pytanie i drops na nie odpowiedział. Teraz czas na reklamy.
 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  Sądziłąm, że ktoś miał podobne doświadczenia.
 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  Ale widzę, że tu się tylko pisze o tematach ogólnych
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Użytkownik
  Kwestie tego rodzaju regulują akty prawa miejscowego - regulaminy utrzymania i porządku na terenie gmin - proszę sie z nim zapoznać, na pewno jest opublikowany na stronie internetowej gminy.
  Art. 5 ust. 1 ustawy o utrzymaniu porządku i czystości stanowi, że właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku w swojej nieruchomości oraz należyty jej stan sanitarno-hgieniczny.
  To podstawa prawna do ingerowania w cudze prawo własności. Jeżeli zatem w lokalu znajdują się insekty, a właściciel nie podejmuje działań, aby temu zaradzić - proszę zwrócić się do organu gminy, który w takiej sytuacji powinien przeprowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, gdy zarzuty się potwierdzą - wyznaczy termin właścicielowi na przeprowadzenie deratyzacji, a w razie jego bezskutecznego upływu - powiadomi policję o wykroczeniu (naruszenie regulaminu - art. 10 ust. 2a ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach), za które grozi kara grzywny.
 • Opcje
  MirekLMirekL Użytkownik
  drops - przecież wiadomo ,że musi być uchwała większości właścicieli o kupnie proszku na karaluchy, A potem broszurka wyjaśniająca konieczność zakupu. Rozumiem ,że te karaluchy biegające po klatkach schodowych mają na grzbietach wypisany nr lokalu?
  Zarządca - czy Ty rozumiesz to co piszesz? takich bzdur dawno nie czytałem. Wam powinno się zabronić wypowiadania na tym forum. Wy szkodzicie, nie pomagacie. Mściwy sąsiad może napisać na sąsiada, że ten ma karaluchy w mieszkaniu. KABARET, Zrobiliście z tego kiedyś specjalistycznego forum kącik satyryczny.
 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  Zarządca - dziękuję.
 • Opcje
  x-focusx-focus Użytkownik
  Nie rozumiem pytań na które ktoś sobie sam odpowiada. Co do autora tematu @drops oraz do @Zarządca jeżeli w lokalu przebywa dziecko to Policja, Zarząd, Wójt, Sanepid itp. mogą co najwyżej zrobić siku, bo zakaz jest stosowania środków chemicznych jeżeli są dzieci. Poza tym co ma Policja do karaluchów? Kabaret! Zadzwoń jeden z drugim na 112 i powiedz, że widziałeś karaluchy. Przypominam, że bezpodstawna interwencja Policji kosztuje 1500 zł.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.