zmiana wysokości opłat niezależnych od spółdzielni

Witam! Jakie konsekwencje może ponieść spółdzielnia mieszkaniowa ,która wprowadziła zmianę wysokości opłat niezależnych od spółdzielni bez powiadomienia o tym lokatorów?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    To zależy od "lokatorów " :) ... a co na to Statut SM ?
  • Opcje
    inspektorinspektor Użytkownik
    Szanowny KuboP!
    Spółdzielnia Mieszkaniowa ma ustawowy obowiązek jak to ujęto w w art.4 ust 7^ Ustawy Dz.U. 2021.1208 do powiadomienia w odpowiednim terminie o zmianie wysokości opłat niezależnych od spółdzielni ,takich jak c.o. ,woda, gospodarka odpadami i innych mediów. W jaki sposób można podważyć taką podwyżkę? Można pozwać spółdzielnię do sądu ale kto to ma zrobić i za to zapłacić?
    Są władze zwierzchnie nad spółdzielnią ,ale ich to nie interesuje i nie udzielają w tej materii odpowiedzi jak Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP oraz Krajowa Rada Spółdzielcza w Warszawie. Statut spóldzielni powołuje się na wymienioną wyżej Ustawę i co z tego!
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Jeżeli termin nie został dotrzymany, to podwyżka jest bezskuteczna. Można taką zmianę wysokości opłat podważyć m.in. w postępowaniu o ustalenie, że zobowiązanie nie istnieje (por. wyr. SN z 8.06.2006 r., II CSK 37/06), albo w sprawie o zapłatę, o ile spółdzienia taki proces zainicjuje.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II nbs51vajvcx9.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    inspektor napisał użytkownik: »
    Szanowny KuboP!
    Spółdzielnia Mieszkaniowa ma ustawowy obowiązek jak to ujęto w w art.4 ust 7^ Ustawy Dz.U. 2021.1208 do powiadomienia w odpowiednim terminie o zmianie wysokości opłat niezależnych od spółdzielni ,takich jak c.o. ,woda, gospodarka odpadami i innych mediów.
    W jaki sposób można podważyć taką podwyżkę?
    Można pozwać spółdzielnię do sądu ale kto to ma zrobić i za to zapłacić?
    Są władze zwierzchnie nad spółdzielnią ,ale ich to nie interesuje i nie udzielają w tej materii odpowiedzi jak Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP oraz Krajowa Rada Spółdzielcza w Warszawie. Statut spóldzielni powołuje się na wymienioną wyżej Ustawę i co z tego!
    Wiesz ... śmieszy mnie takie stanowisko jakie reprezentujesz ... media oraz opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych tak czy inaczej będziesz musiał pokryć, bo naliczone "opłaty eksploatacyjne" to jedynie ZALICZKOWA opłata .
    Jeżeli termin zawarty w statucie SM nie został dotrzymany, to opłaty eksploatacyjne będą obowiązywać do następnego miesiąca ... a i tak zapłacisz przy rozliczeniu kosztów utrzymania za dany rok (uchwała członków o rozliczeniu kosztów z ZGM)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.