Kiedy zarządca ma obowiązek włączyć ogrzewanie?

Pierwszy komentarz do artykułu: https://zarzadca.pl/artykuly/kiedy-zarzadca-ma-obowiazek-wlaczyc-ogrzewanie

U mnie jest odwrotnie. Wystarczy jeden telefon o jakiejś babci i już grzeją. Nie ważne, że na zewnątrz przez pół dnia jest 26 stopni. Babci jest zimno, to trzeba grzać. Taka paranoja, że poprzedni sezon grzewczy zakończyli w czerwcu, a obecny zaczęli już we wrześniu. Przez 10 miesięcy grzali. Nie pomagają telefony do spółdzielni, bo każą składać pisma do zarządu. Ale co z tego, jak zarząd ma posiedzenie dopiero za miesiąc i pismo będzie czekać. W tym czasie zrobi się już rzeczywiście zimno i ogrzewania nie będzie trzeba wyłączać. Żeby włączyli ogrzewanie wystarczy zadzwonić, ale żeby wyłączyli, to trzeba korowody odstawiać przez miesiąc, już zadzwonić nie wystarczy, trzeba złożyć pismo, a najlepiej jakby cały blok złożył takie pisma. Dla nich włączone ogrzewanie, to kasa od mieszkańców.

Komentarze

 • Opcje
  KubaPKubaP Użytkownik
  U mnie te kwestię uregulowaliśmy uchwałą właścicieli lokali. Punkt ekonomiczny jest górą .
  Gdy przez trzy kolejne dni temperatura o 21:00 będzie niższa niż 14 st, to zaczynamy grzać.
 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  U nas zaczynają grzać gdy w nocy jest niżej niż 10 st.
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  Moim zdaniem decydujące znaczenie ma raczej temperatura w lokalach a nie na zewnątrz. Jednak najważniejsze, że osiągnęliście Państwo porozumienie w tej tej sprawie.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  signoresignore Użytkownik
  Temperatura w lokalach i tak jest zależna od temperatury na zewnątrz. Ale chętnie usłyszę jak to w jeszcze innych wspólnotach i organizowane przez zarządców. I czy rzeczywiście odpalają kocioł centralnego ogrzewania jak tylko jest okazja i jakiekolwiek zgłoszenie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.