Brak możliwości wglądu w uchwały... mija termin zaskarżenia.

"W związku z zawiadomieniem z dnia 16.10.2021 o podjętych uchwałach proszę o umożliwienie wglądu w w/w uchwały wraz z załączonymi pełnomocnictwami w tym ustaleniem terminu i miejsca takiego wglądu."
To jest treść mojej prośby do członka zarządu mojej WM. Do chwili obecnej nie widziałem uchwał. Podejrzewam przekręt z podpisami. Co mogę zrobić?? Tylko proszę nie pisać, że mogę zaskarżyć uchwałę, której na oczy nie widziałem. Liczę na odpowiedzi, które nie można wsadzić miedzy książki. Sprawa jest ważna! Może jakiś przydatny link ktoś poda jak taką sprawę ogarnąć, może jakiś prawomocny wyrok cokolwiek co może pomóc!

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2021
    Otrzymał Pan zawiadomienie o podjęciu uchwał, po czym zwrócił się o udostępnienie dokumentacji z głosowania i do chwili obecnej nie uzyskał wglądu do niej. W pierwszej kolejności proszę wyjaśnić kiedy Pan wystąpił o okazanie dokumentów i kiedy otrzymał Pan tę informację.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    zawiadomienie jest z dnia 16.10
    wniosek mailowy o okazanie dokumentów jest z dnia 18.10

  • Opcje
    uchwała miała swój termin do 13.11 trzeba było zebrać głosy
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2021
    Wystąpił PAn w rozsądnym terminie, zatem to zarządzający działa opieszale. Przepisy nie wskazują w jakim czasie należy udostępnić dokumenty do wglądu, ale z treści norm ogólnych Kodeksu cywilnego wynika, że powinno to nastąpić "niezwłocznie".
    Konieczne jest kolejne pismo z ponagleniem.

    Art. 455 Kodeksu cywilnego stanowi, że "jeżeli termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania."
    Pomocne piśmiennictwo: "Termin niezwłocznie oznacza termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu. Nie można go utożsamiać z terminem natychmiastowym. Brak też podstaw do uznania, że w typowych sytuacjach, gdy z okoliczności nic innego nie wynika, należy przyjmować, że spełnienie świadczenia oznacza spełnienie w terminie 14 dni od wezwania (tak np. nietrafnie SN w orz. z 28 maja 1991 r. II CR 623/90, LexPolonica nr 319920). Przy ocenie bowiem omawianego problemu nie można pomijać wskazań zwartych w art. 354 par. 1 i art. 355. W praktyce czas niezbędny dłużnikowi do niezwłocznego wykonania zobowiązania kształtować się będzie niejednolicie. Spełnienie świadczenia stosownie do wezwania uzależnione może być nieraz od przedsięwzięcia różnych, zawiłych często, czynności natury kasowej i księgowej."

    https://zarzadca.pl/artykuly/obowiazki-zarzadu-wspolnoty-mieszkaniowej-udzielanie-odpowiedzi-na-pisma-wlascicieli-lokali
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.