Zarząd, zarządca, administrator. Do kogo kierować prośby, zapytania? Od kogo wymagać działań?

Od 12 lat w mojej wspólnocie panuje układ zarząd + administrator i tak siedzę sobie i nasuwają mi się przemyślenia na temat takiego funkcjonowania. Zarząd nie pobiera wynagrodzenia, lokatorzy są bierni i apatyczni, większość zapytań jest kierowanych do ADM on z kolei przekazuje niektóre sprawy do Zarządu. Zarząd działa opieszale, ADM pracuje nerwowo. Lokatorzy są zbywani, a Ci bardziej aktywni często się irytują i rwą włosy z głowy, że nie można nic zrobić. Uchwały forsowane, przepychane. Ciągła manipulacja, dwojaka albo trojaka interpretacja jednego przepisu, każdy ponad każdym. Cyrk! Jaki układ jest najlepszy i najzdrowszy. Nie mam doświadczenia z Zarządcą, ale to chyba w moim przypadku pieśń przyszłości, nierealna wizja. Bo przecież sam uchwały nie zrobię, no chyba że za wszystkich się podpiszę i wszystkim wmówię że coś się zmieniło. Żart. Przecież nie ma jak nawet tego zrobić. W sumie to niezłe miejsce żeby sobie dorobić lub zarobić taki członek zarządu, praktycznie nietykalny, nieusuwalny, walka z wiatrakami. Jest najlepszy i najcudowniejszy, no i jak coś o nim powiesz dwuznacznego to ci sprawę o zniesławienie założy. Smutne ale prawdziwe. Nawet jak sprawa jest oczywista i cała klatka jest przeciwko niemu, to wspiera go kolega zarządca z innej klatki i drugi i trzeci i razem opisują reszcie lokatorów rzeczywistość i w uchwałach mają np. 62%, a jakby bardziej się postarali to i 120% zbiorą. Nie możliwe? Da się! Jakaś rada??
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Nie do końca jest jasne jakie konkretnie nieprawidłowości mają miejsce w tej wspólnocie mieszkaniowej. Jeżeli rzeczywiście są problemy, to właściciele zazwyczaj zmieniają zarząd, zarządcę, być może trzeba to wszystko wyjaśnić.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.