Polski ład - wynagrodzenie dla zarządu WM a składka zdrowotna.

Witam,

Czy obowiązek płacenia składki zdrowotnej po 1 stycznia dla członków zarządu pobierających wynagrodzenie w ramach uchwały dotyczy wspólnot mieszkaniowych czy dotyczy to jedynie spółek?

Komentarze

 • Opcje
  lukasz..lukasz.. Użytkownik
  "Nowy tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego
  Od 1 stycznia 2022 r. podmiot wypłacający wynagrodzenie osobie pełniącej funkcję na mocy aktu powołania będzie musiał zgłosić tę osobę do ubezpieczenia zdrowotnego oraz rozliczać i opłacać składki na to ubezpieczenie.

  Obowiązek ubezpieczenia powstanie z dniem powołania, a wygaśnie z dniem odwołania. Składka będzie ustalana od wypłaconego wynagrodzenia. Sfinansuje ją z własnych środków osoba ubezpieczona a opłaci podmiot wypłacający wynagrodzenie."
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  Nowa składka zdrowotna w Nowym Ładzie dotyczy tylko członków zarządu spółek i to tylko tych, którzy otrzymywali wynagrodzenie na podstawie uchwały wspólników. One tylko do Nowego Roku nie są samodzielnym tytułem do ubezpieczeń społecznych ani ubezpieczenia zdrowotnego. W styczni już będą.
  Nic nie piszą żeby wynagrodzenie członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej miało być nagle samodzielnym tytułem do ubezpieczenia zdrowotnego. To by dopiero było! To by ściągnęło aparat urzędniczy zusowski na wspólnoty mieszkaniowe...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.