Wspólnota garaz

Witam!od jakiegoś czasu jestem we wspólnocie w nowo powstałym budynku.Budynek posiada garaż i miejsca postojowe (ja takowego nie mam wykupionego .Do garażu jest zjazd, który jest podgrzewany(12000tys miesięcznie Taka faktura przyszła w tym mcu)garaż ma odrębny licznik tylko na matę grzewczą...Czy ja również muszę pokrywać koszta związane z tym zjazdem ?Dziękuję za odpowiedź.

Komentarze

 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  Odpowiedz zależny niestety od punktu widzenia odpowiadającego.
  A są aż trzy odpowiedzi ogólnie rzecz biorąc:
  - ze musisz i nie ma gadania
  - że musisz, choć nie powinnaś
  - że nie powinnaś i nie musisz
  Każdy szanujący się zarządca, w tym zapewne Twój, (bo on na pewno szanuje siebie, a już na pewno swoje pieniądze) odpowie Tobie, że nie ma gadania).

  Ja wypowiem się następująco: jeśli na macie podpięty jest osobny podlicznik, to osoby nie związane z garażem płacić nie powinny. Inny pogląd to będzie pogląd osoby nieszanującej Twoich pieniędzy. Będzie to pogląd co najwyżej rzekomo zgodny z prawem, lecz niezgodny ze zdrowym rozsądkiem.
  Mata chodziła non stop?
 • Opcje
  Kate Kate Użytkownik
  Tak,mata chodziła nom stop.po otrzymaniu rachunku ,niby ktoś ma tego pilowac .ale z tego co zauważyłam dopiero 2 dni temu została wyłączona bo mamy temperatury dodatnie.
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  No to teraz poczekaj na wypowiedź jakiegoś zarządcy. Dowiesz się że wszystko jest w najlepszym porządku, a nawet, być może, zgodnie z prawem.
 • Opcje
  Kate Kate Użytkownik
  Właśnie otrzymałam czynsz do zapłaty doliczobec150 zl za mate...ku.....a.
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  Ordynarnie skracając logikę głoszonych interpretacji: Ty płacisz za podjazd garażu, choć nigdy tam nie byłaś i nawet nie masz pilota do bramy. A podjazd jest na wspólnym gruncie, czyli nawet poza garażem, więc o co chodzi? Prawdopodobnie zapłacisz także za przyszłe remonty w tym garażu.
  I to działa we dwie strony, więc garażowicze płacą też w odwrotną stronę, tj. np. żeby np. tobie nie ciekło na głowę, albo żeby były kwiaty przed blokiem. Chociaż cieknie w sąsiedniej nieruchomości, a nie w garażu, a sadzenie kwiatków niewielki ma związek z tym, do czego służy hala garażowa.

  Nieruchomości niby odrębne, a tworzą jedną "superwspólnotę". Taki, twór, któremu najbliżej do spółdzielni mieszkaniowej. Pozornie jest to zgodne z prawem i teoretycznie wszyscy powinni być zadowoleni. A niezadowoleni i tak ze "superwspólnoty" się nie wypiszą, więc utyskiwania nie pomogą.
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  edytowano 12 stycznia
  Podjazd znajduje się poza obrębem garażu, dlatego stanowi nieruchomość wspólną. Skoro jest podgrzewany to co do zasady koszt ten ponosi wspólnota mieszkaniowa. Współwłaściciele garażu ponoszą koszt remontu dachu, czy wind.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  I zakup klombów kwietnych.
 • Opcje
  ure1972ure1972 Użytkownik
  We wspólnocie w której mam nieruchomość jest dokładnie tak samo. Tylko że jest brama której koszt naprawy wyniósł co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Porównanie z windą lub dachem jest co najmniej chybione.
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  Jest chybione w sensie praktycznym i jest z logiką na bakier. Oraz z tym, co nazwiemy poczuciem sprawiedliwości.
  Ale nie jest chybione do końca, ponieważ stan prawny regulujący te sprawy pozwala na organizowanie budynków i hal garażowych w jedną całość.
  Jeśli rzecz zaszyjesz w jeden lub dwa algorytmy naliczeń opłat za miejsce parkingowe w garażu, jeśli zasadę udziałową z ustawy dla wspólnot rozciągniesz na całą halę, to nagle okazuje się, że wszystko jest w najlepszym porządku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.